Trojský kůň - jak se ho zbavit

Od: Datum: 06.08.09 11:09 odpovědí: 23 změna: 05.01.10 17:15

Cau, mam v Pc Trojskýho koně a nevim jak se ho mam zbavit?:(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: puŽ
Datum: 06.08.09 12:30

To je trochu málo informací... pro začátek vymaž veškerá nepotřebná data (ideálně něčím jako CCleaner apod.), projeď avastem, nebo co mᚠnormálně, odstraň (smaž, nepřesunuj do truhly). Zvol možnost "Vymazat z HDD při dalším zapnutí" (přesně si to nepamatuju) a resetu. Pokud to nepomůže, zkus online Kaspersky scan. Jak už někdo radil, vypni bod obnovy a smaž všechny body obnovy od doby, kdy se ti Trojský kůň objevuje. Když to nepomůže, napiš, poradím další programy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketapeggy*
Datum: 06.08.09 13:34

Troják - trojský kůň. Záleží na tom, kde mᚠtrojáka, kdes ho pravděpodobně otevřel nebo stáhnul, a kdy se ti to stalo. Zavřít do truhly a smazat je asi nejúčinější, bohužel dlouhou dobu přetrvává troják v historii. Pokud nemᚠantivirový program, zkus ho najít na internetu. Zkus kombinaci programů avast! a Spyware Doctor. Pokud jsi trojáka již otevřel, smaž soubory které okolo něho byli, nebo ze kterého soubory jsi ho otevřel. Ty soubory všechny smaž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubajz26*
Datum: 06.08.09 14:26

dekuju a nechces mi stim trosku pomoct?,

Od: marketapeggy*
Datum: 07.08.09 07:04

Samozřejmě! *smich* Ráda Ti pomůžu! Začněme tím v jakém souboru trojáka máš. Odepiš mi to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdamamina
Datum: 10.12.09 17:58

Ahoj,trojský kůň mi napadá systémové soubory.Mam ho zamčeného v trezoru,ale i přes to je tam někde schovaný a napadá další soubory.Ale počítač mi přizapnutí blokuje bez důvodu nějaké soubory,nejde mi zvuková kartaa při zapnutí internetu mi to píše,že platnost stránek vypršela.Zkoušela jsem ztáhnout nějaké programy,ale bez nákýho výsledku.Navíc mi to nachází nové inekce,který napadli kolem stovky souborů,které jsou taky zamčené v trezoru a i přesto při každém zapnutí Pc napadá nové soubory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sondaw*
Datum: 10.12.09 18:53

Ahoj, pokud mᚠtímto způsobem, jak popisuješ, napadený počítač, mám jedinou radu

Stáhni si hijackthis

www.hijackthis.cz/ , ulož ho na plochu, vypni prohlížeče, odpoj se od internetu, spus ho a označ Do a system scan and save a log

Po skenu ti vytvoří záznam (log), který zkopíruj a pošli na viry.cz, popiš jim svůj problém a požádej je o pomoc.

V podobném případě, jako je tvůj, bychom svými radami (každý něco jiného podle vlastních zkušeností) mohli způsobit víc škody, jak užitku. Chtělo by to, aby se na tvůj problém podívali ti, kteří se specializují právě na podobné případy.

Na té stránce, co jsem ti dala, najdeš odkaz na stažení programu i na viry. cz.

Udělej tedy jen kontrolu, nech udělat záznam a nic nemaž, dokud se na to nepodívá někdo z viry.cz

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hanszimmer*
Datum: 12.08.09 06:19

V dnešní době už trojskej kun je minulost a je to banalita ale i presto ho malo kterej antivir dokáže máznou hlavně nic nemazej. Trojskej kun ve skutečnosti ani není vir ale je to klien. Vysvětlím kdysi existoval manager Netbus pro či Black office fungovalo to tak že lidé dávali na internetové stránky odkazi či do souborou dávali trojské koně a mělo to mít za následek to že trojskej kun odešle tvoje ip člověku co vytvořil trojskeho koně a on muže do tvého počítače ale v dnešní době už je to jen pozustatek nezrušenejch odkazu na tito klienty ktere nic nepoškozují ani nefznguji zabvíš jse ho tak že dᚠve win obnovit bod předtím než jsi ho chitil tot vse poreseno doma během 5 minutek jinak pro všechny vědšina zvás nemá ani pevnou ip takže bez šance se protlouct prez poskitovatele a nějaký nesmyslný dinamický ip až do tvého pc a už poskitovatel má friwall o kterim jse nám ani nezdá

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladas*
Datum: 17.10.09 22:07

Chtěl bych se zeptat, jak zadám ve windows ten bod předtím?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.09 22:26
avatar

START - PROGRAMY - PŘÍSLUŠENSTVÍ - SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE - OBNOVENÍ SYSTÉMU.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela*
Datum: 04.01.10 18:53

ahoj,..dneska sem itevřela stránku a objevil se mi tu trojský kůň..prosím moc se v tom nevyznám...poraďte mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nela*
Datum: 04.01.10 21:49

Děkuji za odpověď na maila..=)...jen se chci zeptat jestli newíte o nějakém antviru který je na delší dobu ke stažení..=)...a ještě se chci zeptat kdyby AVG Free 9,0 nezabral..a trojský kůň by se pořád objevoval co mám dělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdamamina
Datum: 04.01.10 22:56

Já to AVG Free 9,0 mam už delší dobu,problém s nim nemam a trojskýho koně pobere.Najde ho a když se zamkne do truhli,tak to zabere.Záleží na tom,kolik souborů je napadeno.Já jsem ho taM ZAMKLA,BYLO JICH 5 a už se mi dál neroznesl.A nebo zkus AVAST,ale s ten mi to nepodchztil včas,ak tam mam AVG.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdamamin
Datum: 08.12.09 13:13

Obnova systému bohužel nepomohla.Trojský koně mam v trezoru u AVG,ale nákym způsobem se stále množí a napadá další systémové soubory.V tuto chvíli mi občas nechce naskočit net a nejde mi zvuk na Pc,ale zvukovou kartou to není,tak co s tím?Už mam napadeno 70 systémových souborů,ale vir to není,ale jsou v trezoru a 5 souborů je trojský kůň.Dělá tam stále neplechu a už jsem vyzkoušla všechnz možné věci.Tak poraď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sondaw*
Datum: 08.12.09 13:37

Zkus stáhnout MalwareBytes Antimalware

www.malwarebytes.org/mbam.php

aktualizuj ho a restartuj PC do nouzového režimu. Udělej hloubkovou kontrolu celého PC (všechny disky), co najde smaž

Ohodnoceno: 2x
 
Od: verdamamina
Datum: 09.12.09 15:32

Stahla jsem to MalwareBytes Anti Malvare,našlo to dalších 40 souborů,které jsem smazala,ale Pc mi při zapnutí začíná blokovat nějaké programy.Ale jak se zbavim toho trojskýho koně,co mam v trezoru?Ten tam bude někde zalezlej a dělá tam neplechu.Nic mi ho nenajde a Pc jde jak hlemížď.Ta zvuková karta se taky nerozběhla a bez zvuku nemůžu nic dělat.Už jsem z toho fakt zoufalá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: perda*
Datum: 08.12.09 13:40

Můžeš taky nabootovat z CD s antivirem a PC vyčistit: www.techmixer.com/free-bootable-antivirus-rescue-cds-download-list/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdamamina
Datum: 04.01.10 20:20

Stáhni si přes slunečnici AVG Free 9,0 projeď to a trojskýho koňe zavři do trezoru.V žádnym případě nemazat.Pak se rozjede ještě víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verdamamina
Datum: 04.01.10 22:58

Projeďto antivirem a zamkni ho do truhli.V žádnym případě nemazat.On se tam schová a udělá ještě větší neplechu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sondaw*
Datum: 05.01.10 13:25

Nějak nerozumím, když mám v truhle (karanténě) uložený infikovaný soubor a z truhly ho smažu, kde se mi schová? Truhla je obvykle nastavená tak, že po určité době jsou z ní soubory smazány, aspoň to tak bývalo.

Soubory, které i dá ESS do karantény tak mažu a nikdy se mi nikde neobjevily. Kde by se asi tak soubor měl schovat nebo jak to yslíš?

Truhla je tam právě proto, aby byly infikované soubory bezpečně uloženy a nemohly škodit a z truhly je možné je zase bezpečně (pro PC) smazat. Kdyby tomu bylo jinak, byla by truhla úplně zbytečná

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: verdamamina
Datum: 05.01.10 17:15

To mᚠpravdu,ale on ti napadne ještě jiný soubory,schová se a dlouho nic nenajdeš.Já jsem ho právě jednou smazala a za 5 dní napadl další soubory.Zamkla jsem je a už se dál neukázal.Je to tak.Navíc ten troják tam v historii zůstane furt.Toho se nezbavíš.Někdy pomůže obnova systému,ale to z kraje.Pak už jedině zálohovat fotky,písničky.No napadá jedině systémové soubory a zformátovat počítač.Ale to už je krajní nouze.Prostě ho zamkni a nemaž!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.10 11:10

Zkus Trojan Remover 6.8.1.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.10 11:58
avatar

Kubajz,proveď následující operace.Odinstaluj všechny antivirové programy v počítači.Po restartu se připoj na WWW.Eset.cz a stáhni si zkušební verzi antiviru NOD 32 pro tvůj systém(XP,vista)Nainstaluj si ho do počítače a pomocí něj proskenuj celý počítač - HDD.To by byl v tom čert,aby to nepomohlo.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sondaw*
Datum: 05.01.10 13:29

Pokud mᚠstále problém, proč neudělᚠkontrolu hijackthis, jak jsem psala v předchozím příspěvku a nepošleš k posouzení na viry.cz nebo PCHelp. cz

Je to určitě rychlejší a bezpečnější, než hledat a zkoušet různé rady, které ti sem dáváme. Na těch serverech jsou lidé, kteří se odstraňováním infekcí v PC zabývají a povedou tě krok za krokem s odstraněním

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.