Přepsání složky?

Od: Datum: 06.11.12 09:19 odpovědí: 13 změna: 07.11.12 11:42

Potřebuji poradit takovou blbůstku /pro všechny asi banalita, ale já na to nemohu přijít/. Dám do PC flash /64Gb/ a chci tam přetáhnout složku. Napíše to, že je chráněna proti přepsání /dřív to ale šlo/. Nevíte v čem je problém?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.12 09:45

Předpokládám, že tam ta chráněná složka skutečně není :) i když i to se může stát, říká se tomu profesní slepota.
Takže možná poškozený filesystém, u flešek běžná věc, pokud se vytahují bez odpojení. Zkus nějaký nástroj na kontrolu disku (chkdsk?), eventuálně (pokud to nepomůže) přeformátovat flešku.

Od: mowla*
Datum: 06.11.12 10:17

Není někde na boku flashky přepínač? - Některé jej mají jako ochranu proti nechtěnému zápisu/smazání - pokud tam je, tak jej přepni do opačné polohy...

;)

Ohodnoceno: 1x

Od: krakatoa
Datum: 07.11.12 10:31

Tak bohužel problém stále nevyřešen. Teď mi přišla nová SD mikro karta, chtěl jsem na ní hodit písničky a opět stejný nápis.

Disketa je chráněna proti přepsání. Odstraňte ochranu, nebo použijte jinou disketu. Přitom to nemá žádný přepínač proti smazání, ani s ní nikdo nic nedělal. Je čerstvě nová. Dělá to i u flasky.

Od: wallkysek*
Datum: 07.11.12 10:47

na straně redukce, by měla být posuvná část, kterou když přepnete do polohy číslo 2, tak se odemkne.

Od: ladaadal*
Datum: 07.11.12 10:38

Mě tohle kdysi dělala taky flashka a stačilo ji zformátovat.

Datum: 07.11.12 10:54

Na micro SD to není /ta redukce/ a na redukci taky ne. Zformátovat nejde, neb je chráněna i proti tomu.

Od: wallkysek*
Datum: 07.11.12 10:56

Můžu se zeptat jak vypadá redukce?

Datum: 07.11.12 11:01

Jako klasická SD karta. Žádný zobáček na zamykání.

Od: lego®
Datum: 07.11.12 11:13

To je Tvoje PC?
Jenom jestli to nemate v praci nebo skole zablokovany.

Datum: 07.11.12 11:14

Moje.

Od: luke237
Datum: 07.11.12 11:33

Pry to delaji nektere viry. Dalsi moznost je ze nedoslo ke spravnemu vyndani pri predchozim zapisu (poskozeny soubory system, jak uz nekdo psal vyse). S tim ale nesouhlasi ta "nova" mikroCD karta.

Datum: 07.11.12 11:38

Nektera reseni problemu jsou popsana v tomto vlakne, konkretne navrat systemu do stavu, ve kterem to jeste fungovalo, zmena Pravidel pro pametova zarizeni (jednou z moznosti je uprava v registru).

Datum: 07.11.12 11:42

Pro uzivatele WinXP pry existuje jakasi zaplata.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.