Jak odstranit kontrolu pravopisu ve Wordu?

Od: Datum: 02.12.12 13:56 odpovědí: 6 změna: 03.12.12 05:29

Píšu si do Wordu latinská slovíčka a automaticky mi to opravuje na nějaké nesmysly. Když zaškrtnu "Neprovádět kontrolu pravopisu ani gramatiky" tak mi to vydrží tak dvě, tři věty a pak se to nějak samo "odškrtne" a začne se to opravovat zase, jak to mám nastavit na trvalo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 02.12.12 16:11

Záleží jaký máš Word. Dřív se přes pravé tlačítko daly možnosti, možnosti automatických oprav a tam se zaškrtlo políčko "kontrola pravopisu".

Jestli máš už 2007, tak v revizích otevřeš "pravopis a gramatika" dáš "možnosti" a v odstavci "při kontrole pravopisu a gramatiky" odškrtneš "kontrola pravopisu při psaní".

doplněno 02.12.12 16:13:

Aha, tak to je jinak, špatně jsem přečetl dotaz. Tak v revizích dáš pravopis a gramatika, možnosti automatických oprav a tam odškrtneš "nahrazovat text během psaní", nebo v tom seznamu vybereš jen ty výrazy, které ti to nahrazuje a vymažeš je. Ostatní bude fungovat dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.12 23:00
avatar

Já bych s počítačem zašla do servisu a vysvětlila jim tam co chci. Tohle musí odborník udělat na počkání. Ale také bych se zeptala, jak to potom anulovat, až to nebudu potřebovat. A proč si nenajdete jinou možnost psaní latinských slovíček? Asi blbá otázka ode mne, že ano...

Já totiž Word také používám a mám také drobné problémky, ale jsou jiného rázu. Jinak jsem velice spokojena...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.12.12 23:42

? Ale to není technická závada, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 00:12
avatar

Podle mne se nejedná o žádnou závadu. Jen jde asi o to, že uživatelka není spokojena s nabídkou a chtěla by ji nějak personalizovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 03.12.12 00:30

Musíte odškrtnout obě volby, jak automatické opravy, tak nahrazování textu během psaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 05:29

No dost dobře si neumím představit, jak by na tazatelku v servisu koukali. Tam totiž ani Word znát nemusej, servis je hlavně na HW nebo OS, ale ostatní Softwary vůbec neznaj. To by tam mohl přijít někdo, že neumí se Solid Worksem, asi by nevěděli, nejedná-li se o skrytou kameru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.