Rekvalifikace programator?

Od: Datum: 03.12.12 18:13 odpovědí: 14 změna: 05.12.12 07:59

Dobrý den jsem hlášen na uřadu práce v mladé boleslavi a chtěl bych si udělat rekvalifikaci na programatora a správce sítě a chtěl jsem se zeptat zda s tím má někdo zkušenost a co a jak?já vím že třeba mají nějakifikace nějaké k dispozici ale když tam nebude en programator tak jak to zařídit někdo mi říkal že se stačí dohodnou s fimou co to děla a donýst jim vše o tom včetně ceny a oni to pak prý zaplatí,, tak díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 18:16

Myslím, že to nebude tak jednoduchý. Nevím jak to řeší, když to nemají v nabídce, ale i u nabídky musíš mít potvrzení od firmy, že tě okamžitě po dokončení kurzu přijme a dalších x měsíců se nemáš nárok hlásit na pracák. Aspoń to tak bylo, když jsem si tam dělal svářečák.

Ohodnoceno: 0x

Od: popinec
Datum: 03.12.12 18:21

tak to nevím třeba moje známá dělala rekvalifikaci na obor na práci v socialce a zaplatili jí kurz dopravu a ještě jí za to platili že chodila na tu rekvalifikaci asi cca 3000kč měsíčně a po celou dobu rekvalifikace a to ani neměla podporu ale stejnak děkuji za odpověd třeba tomu je ted jinak,,

Datum: 03.12.12 18:42

Pro absolvování rekvalifikace, kterou ÚP běžně nabízí, není potvrzení potenciálního zaměstnavatele nutné. Je však potřeba pro kurz, který si uchazeč vyhledá sám.

Datum: 03.12.12 18:26

Opravdu to není jen tak, uchazeč si nemůže vymyslet jen tak nějaký rekvalifikační kurs. Tedy může, ale buď si ho zaplatí a nebo Úřad práce vyžaduje umístění uchazeče. Nehledě na to, že firmy moc nebaží po lidech z rekvalifikací.

Datum: 03.12.12 18:39

to sice jo ale jde o to ža bych se to naučil a hlavně měl papír že to umim a programatoru je méálo nebo případně řp sk C plus E a profesák prej UP dělá,,

Datum: 03.12.12 18:50

Vše již bylo řečeno, proto jen doplním odkaz na Informace o rekvalifikaci (Úřad práce).

Datum: 03.12.12 19:07

promiňte, nechci vám brát iluze, ale mě se zdá, že máte trochu zjednodušené představy o práci programátora. Tu se nenaučíte v rekvalifikačním kurzu. Programování je těžká technická disciplína, která chce školu a minimálně několik let praxe. Bez školy a bez praxe se mezi programátory nedostanete.

Datum: 03.12.12 20:36

Ano, rekvalifikační kurz z vás programátora neudělá a je dobré umět anglicky.

Datum: 04.12.12 12:33

anglicky umim pokročile a s počítačema to docela zvládám mám počítače kolik let a sám si je i opravuji a učim se rychle rekvalifikační kurz programatora trvá 5měsíců a plno hodin takže si myslim že se to naučit dá,, jen o to chtít a já chci,, nebo mi prosím řekněte jak se programatorem stát protože už po tom nějakej pátek toužim ale nevím jak na to děkuji

Datum: 04.12.12 13:10

hmmmmmmmmmmm.

Rozumíte textu tady dole v obrázku a víte co to vlastně vidíte? Je to triviální základní úloha.

doplněno 04.12.12 21:17:

tak jako se latina táhne celou medicínou, tak se C++ táhne celým programováním. Kdo chce být programátor, ten musí tento jazyk umět , protože na něj dříve nebo později narazí.

Od: pepab
Datum: 04.12.12 13:46

On ale jeste ten rekvalifikacni kurz jeste nema.

Na prijimacky na technickou skolu toto taky neni v testu.

Beru ze jako programator je to trochu slozitejsi, ale na spravce site rekvalifikace staci.

Od: ladaadal*
Datum: 04.12.12 13:57

figurek, nevím, jak kdo, ale já tam vidím nesmyslnou spleť znaků, písmen a číslic, co mi občas vyjede z tiskárny a putuje přímo do skartovačky *smich**smich*, ze mě asi programátor nebude.

Ačkoli jím jsem - programuji CNCéčka (3Dx4-18os) v 9ti řídících systémech.

To jen, že mě teď napadlo, že tazatel absolutně neřekl, čeho chce být programátorem, ani jaké má vzdělání dnes. Třeba má školu přes IT a chce se jen zaměřit na něco konkrétního...?

Od: juldab*
Datum: 04.12.12 16:31

Tak tak programování je obecná znalost a né znalost C++. Znal jsem lidi kteří programovali mikrokontrolery v jejich jazyku ( akorát výstu dělali ve visual basicu) a byli to programatoři. A i dyž by asi díky obecným věcem podstatě zápisu porozuměli spoustu věcí by vysvětlit neuměli.

Datum: 05.12.12 07:59

jj, jenže v té nesmyslné změti znaků, písmen a číslic je železobetonový pořádek a odchylky se nepovolují.

No, tak to by už k tématu stačilo. Jen pro info ještě přiložím obrázek, jak vypadá výstup toho kódu nahoře.

A taky mě ještě něco napadá. Kdyby měl tazatel školu přes IT, pak by asi nepoptával rekvalifikační kurz, ne?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.