Jak poslat e-mail s doručenkou

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, jak se posílá e-mail s doručenkou z účtu u Seznam.cz? Děkuji.

9 odpovědí na otázku

 

 


6x
avatar hm

Je zbytečné něco takového hledat. Některé mailové programy (klienty) sice umějí na vyžádání poslat "potvrzení o přečtení", ale jednak to neznamená "přečtení", ale jen "z libovolného důvodu otevření", a jednak se to dá zakázat; můj klient nic takového nikdy nepotvrzuje.

Jedinou skutečnou možností je v mailu požádat/poprosit o potvrzení příjmu_mailu/zrušení_objednávky apod.

 


2x
avatar ringo

Vlevo dole zatrhnout Potvrdit přečtení. To jste myslel-a?


Já si nejsem jistá, zda je to postačující - to zatrhnutí Potvrdit přečtení. Jedná se o storno rezervace ubytování. Ubytovatel nijak nepotvrdil, že můj email přečetl a vzal na vědomí stornování rezervace. Díky za Vaši odpověd.

A ubytovací zařízení nevlastní telefon? Hned byste věděla na čem jste.

Přesně tak.
Místo psaní kdesi na poradnu a čekání bůhvíjak dlouho na odpověď, která stejně v tomto případě nic neřeší, je jeden telefonát otázka řekněme pěti minut a pak máš naprosto jasno co a jak.

 


1x
avatar iz

E-mail s doručenkou poslat nelze. V poštovních klientech i přímo ve schránce Seznamu (v internetovém prohlížeči) lze požádat o potvrzení, ale protože si uživatelé mohou nastavit zákaz potvrzování, není to spolehlivé. Ale za zkoušku nic nedáte.

 


0x
avatar libor007
Nevím, jak to má seznam na webu, ale v poštovním klientovi bývá zatržítko pro potvrzení o přečtení - to by mělo příjemce vyzvat k potvrzení kliknutím. A pak je ještě potvrzení doručení - tady máte info, že to došlo do schránky(cílový server), ale to neznamená, že ho příjemce vůbec načetl. Zatržítko bývá tam, kde se nastavuje priorita.

Jenže ne všechny mailservery to dělají.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]