Klonovat stačí systémový oddíl. Zbytek dat překopírujete běžným způsobem. Nicméně i přes funkční klonování jsem vždy preferoval čistou instalaci. Člověk zároveň "uklidí" bordýlek a systém se obecně pročistí. Pak třeba klidně udělat bitovou zálohu disku pro obnovu disku při havárii/nákaze. To zvládne zdarma a spolehlivě třeba clonezilla.
Problém bývá, že u koupeného Pc (notebooku) většinou není instalační médium ale jen pouze tzv. další oddíl odkud lze přístroj dat do stavu v kterém byl při koupi.
To nijak nebrání možnosti instalace z instalačního média vytvořeného z obrazu staženého ze stránek Microsoftu. Má to i výhody, stáhnete si rovnou aktuální verzi systému a nebudete tam mít zbytečný bloatware od výrobce notebooku. Nevýhoda je, že si holt budete možná muset stáhnout pár ovladačů a programů ze stránek výrobce.
Také jsem pro toto řešení. K některým SSD se k tomu dodává Acronis.
Navrhovat novou instalaci může jen ten, kdo na počítači nic vážného nedělá. Dát dohromady konfiguraci a uložená data od spousty používaných programů dá několik dnů i týdnů práce.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.