Jak vyčistit klávesnici

Od: odpovědí: 2 změna:
Zdravím. Mám klávesnici HyperX Alloy Core RGB a nedávno jsem do ní asi něco omylem vylil (nejspíš sladké pití :D) a teď se mi zasekává jedna klávesa (konkrétně "ř") prostě jde stlačit (ale ztuha) a po stlačení se dříve vracela ale teď už ani to ne- proto to řeším :). Mohu tu klávesu nějak bezpečně vyndat bez poškození? Nebo to nějak jinak vyčistit/spravit? Údajně má býti odolná proti polití ale nechci ji úmyslně polévat abych o ní ještě nepřišel. Moc díky za rady!
2 odpovědi na otázku

 

 


2x
avatar ernie

Já to dělám tak, že tělo rozpůlím, rozeberu membrány a další případné věci a tělo klávesnice, vrch s klávesami i spodek, normálně vyperu kartáčem v kýblu nebo vaně se saponátem a pak samozřejmě nechám řádně vysušit (volně, fén, radiátor). Membrány vyčistím hadříkem namočeným v technickém lihu. Rozebrat jednotlivé klávesy jdou, ale je to piplačka a taky se musí klávesnice stejně rozpůlit. Tento postup je vhodný u membránových klávesnic.

 


0x
avatar libor007
Ernie to popsal, nicméně zkusil bych na tvrdo vydloubat problémové klávesy, očistit a dát zpět.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]