Dotazy k vypálení písniček do rádia

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, potřebuji vypálit písničky na disk tak, aby šly přehrávat v rádiu. Vůbec s tím nemám zkušenosti, proto se ptám:

1) Doma mám DVD-R, lze to poté přehrávat v rádiu? Nebo bude jistější zakoupit CD-R (nebo CD-RW?), když mi stačí jen nějakých 700 MB?

2) Podle návodu potřebuji vypalovací mechaniku, což zní logicky, ale nevím, jestli jsou všechny mechaniky vypalovací. Když mám počítač s mechanikou, znamená to, že můžu vypalovat, nebo existují i mechaniky, se kterými se nedá vypalovat?

3) Je ještě nějaká důležitá věc, kterou je třeba vědět? Musím mít k tomu stažený vypalovací programm, že?

Předem moc děkuji za odpovědi a omlouvám se, pokud to jsou hloupé dotazy. Chystám se vypalovat poprvé, proto ocením jakoukoli radu, děkuji.

8 odpovědí na otázku

 

 


4x

1.) DVD (velice pravděpodobně) nelze použít. Budete potřebovat CD-R, pokud rádio podporuje, je možno použít i CD-RW.

2.) Ne, všechny mechaniky vypalovací nejsou. Nicméně snad všechny vyrobené po roce cca 2005 CD vypalovat umí. :)

3.) Pro "jistotu" použitelnosti je třeba vypálit jako Audio CD. To lze řešit jak programem třetí strany, tak přímo ve Windows. Některé přehrávače podporují i datové soubory, nejčastěji MP3 a WAV. Pak by se jednalo o vypálení datového CD, v tom případě je nutné dodržet formát.

Bližší informace o podpoře formátů bývají napsány přímo na přehrávači nebo v návodu.

 


4x
avatar magdon

Pokud nemáte vyloženě muzeální CD mechaniku, je velmi pravděpodobné, že vypalovat umí.

Disky DVD určitě jako zvukové fungovat nebudou, jako datové (MP3, Waw) možná ano, ale musí to umět přehrávací zařízení (což je nepravděpodobné). CD-RW je přepisovatelný disk (lze oakovaně vymazat a znovu nahrát), mnoho přehrávačů s ním má problémy. Takže zbývá CD-R.

Vypalovací program ve Widows neznám, já používám "Ashampoo Burning Studio FREE". Je jednoduchý, je v češtině a je zadarmo. Kdysi jsem používal "Nero", ale ten je placený.


doplněno 28.05.18 16:50:

MPEG4 je obrazový formát (samozřejmě se zvukem), nikoliv zvukový. Nezkoušel jsem to, ale obávám se, že Vám to čistě zvukový přehrávač (rádio) nepřehraje. Ale můžu to zkusit.


Když tedy použiji CD-R a program Ashampoo, můžu tam mít i písničku ve formátu MPEG-4? Nebo je třeba převést ji do mp3?


Ne, to nemusíte, pro jistotu jsem to převedl na mp3, ale děkuji :)

Tak to nejde. Musíte ze souboru .MP4 nejprve vytáhnout samotný zvuk a uložit ho jako .Wav, nebo MP3. To už je ale složitější, umí to například program "Studio", ale ten je placený. Možná by to uměl i "Windows Media Maker" (součást Windows), ale s tím zkušenost nemám.

Tak jestli se Wám to povedlo něčím převést na .MP3, neměl by být s dalším zpracováním problém.

 


0x
Dnes je doba trošku jiná,doporučím trasmitter a mp3...

 


0x

Doba vypalování na CD/DVD je už pryč, stejně jako doba nahrávání na magnetofonové pásky a kazety. Takže dnes je perspektivní nahrávání na flešku a z té to přehrávat ve vhodném přístroji.

Pro staromilce : CD-R + software v PC (zdarma) + mechanika CD R/W nebo DVD R/W. A to CD je potřeba vypálit ve vhodném (hudebním) formátu (to se nastavuje v tom software).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]