Konflikt ip adres

Od: odpovědí: 8 změna:

nejde intenet na notebooku ani telefonu nejde mi to ani kdyz jsem zkousela router nastavit nyni jede jen pc a notebook ne uz fakt nevim pise to system windows rozpoznal konflikt ip adres jiny pociatc v tehle siti ma stejnou ip adresu jako tenhle pocitac asi mam spatne nastaveni routeru poradite prosim

8 odpovědí na otázku

0x
Bůhví co jsi v tom routeru nastavila.
Máš všude, v kompu, noťasu, telefonu nastavený získávání adresy automaticky? Mě vždy pomohl restart.

ano mam ziskavani automaticky ale stejne muj internet automaticky nejede musim dat ip adresu nevim tedy asi to nekde zmenit?

restat jsem dnes uz taky zkousela

doplněno 23.05.18 14:41:

zkousela jsem nastaveni podle internetu mate nejaky lepsi navod?

0x

A v čem jsi se rejpala, než to přestalo fungovat?

ja prave v nicem moje mlada neco se ji s tim stalo

0x
Zdravim. Nezkoušejte restart , ale RESET routeru do továrního nastavení. Je to ten nejblbsi zpusob jak neco "opravit", ale pokud nevite co se kde prenastavilo v samotném routeru neni jina cesta. V pocitaci / ntb zapnete automatické přidělování ip adres jak u ipv4 tak ipv6! Potom pripojte kabelem / wi-fi a reknete výsledek.
doplněno 23.05.18 16:12: Jinak kdyz jde o konflikt ip adres znamena to, ze router se snazi pridelit adresu ale nemuze, protoze ta sama je uz zadaná v jiném zařízení. Vetsinou se to stane prave tak, ze ji na nejake zarizeni napíšete ručně. Router pak tu samou zkouší automaticky pridelit do noveho zarizeni a uz mu to nejde.

zkousela jsem nejde jde pouze pocitac na gabl z routru asi neco jeste spatne nastaveniho v routru.dnes jeste jednou zkusim .v jednom pristroji musi byt udana ta ip adresa pochopila jsem to a vsude ip automaticky

Nepochopila. Nikde nesmi byt zadaná ip adresa. Diky toho pak vznika ten konflikt. Vsude musi byt přidělování automaticky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]