1xUkládání přihlašovacích údajů do prohlížeče

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na vaše názory, jak moc je bezpečné ukládání přihlašovacích údajů do prohlížeče. Četl jsem na toto téma několik článků a diskuzí, někteří uživatelé píší, že žádné nebezpečí nehrozí, jelikož data jsou na PC ukládána v zašifrované formě, jiní před ukládáním hesel naopak varují. Používám prohlížeč Mozilla Firefox.
Konkrétně mi jde o uložení přihlašovacích údajů do administrace několika webových stránek, jelikož tam mám hesla bezpečná (sekvelce náhodných znaků) a když provádím hromadné změny na všech webech (např. aktualizaci redakčního systému), zabere přihlašování do každého webu zvlášť značné množství času. Uložení přihlašovacích údajů by mi tedy značně usnadnilo práci, nechci však riskovat nějaký možný unik těchto dat.
Nejde mi ani tak o možnost zneužití toho typu, že se mi někdo může dostat k počítači, když od něj odejdu a hesla zjistit, to si samozřejmě ohlídám. Řeším spíše bezpečnost z toho hlediska, zda nehrozí unik přihlašovacích údajů přes internet (např. díky nějakému viru) potenciálnímu útočníkovi na webové stránky.
Díky moc za vaše názory a odpovědi :)

5 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar iz

"Hackerský útok" na soukromý počítač (pokud nejste nějaká "polobrita") podle mne není příliš pravděpodobný. Mnohem častější v těchto případech bývá útok z nejbližšího okolí.

V počítači, k němuž mám přístup jenom já, si přístupové údaje ukládám, navíc mám jejich zálohu uloženu mimo PC.

U počítače, k němuž by měl přístup někdo další, by záleželo na tom, kdo by byl ten další. Např. v pracovním PC už bych je neukládala.

Samozřejmé by mělo být rozumné chování v internetu. Nebezpečí se nemá podceňovat, ale ani přeceňovat.


doplněno 08.08.17 16:50:

Poznámka:

Míním běžné (e-mail, Facebook, různá fóra apod.) přihlašovací údaje, nikoliv údaje pro internetové bankovnictví, zdravotní pojišťovnu apod.

 


1x
avatar still10k

Již několikrát v minulosti byly zpětně objeveny slabiny Firefoxu, které umožňovaly ukrást uložená hesla. Všimněte si slova ZPĚTNĚ ;)
hackeri-kradou-he/...
Současné verze by měly být před tímto dostatečně chráněné, ale stejně nedoporučuji ukládat opravdu důležitá hesla v jakémkoliv prohlížeči. Když už na to potřebujete nutně program, používejte šifrované doplňky pro ukládání hesel (např KeePass, či LastPass) a režim anonymního prohlížení. A např. pro eBanking lze s některými lepšími antiviry používat tzv. chráněný režim prohlížeče. V případě Eset Smart Security to vypadá takto:

Ukládání přihlašovacích údajů do prohlížeče

 


0x
avatar ben

Dobrý den, na toto nebude asi jednotný názor. Teoreticky stačí dostat k Vám do PC šmírovací program, který monitoruje stisky kláves (tuším, že se tomu říká keyloger) a někdo bude mít přehled o tom, co píšete. Ovšem, jestli by takto někdo šmíroval (patrně) soukromou osobu je otázkou. To už je asi větší nebezpečí. že o ta hesla přijdete např. nesprávným použitím programu CCleaner nebo při ručním čištění prohlížeče. Jistota je snad jen papír, tam si vše zapsat a neztratit ho. Zdravím!

P.S. Možná je bezpečnější (doma) zadávat údaje hlasem - pokud k tomu máte program.

 


OK, díky moc všem za názory :)

 


0x
avatar nomohakon

K bezpecnosti hodne pomuze nemit zadne doplnky prohlizece, byvaji derave.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]