Připojení Androidu k PC

Od: ® odpovědí: 6 změna:
Krásný den,přátelé *slunce*
Potřebuji akutně připojit tlf.k pc,a to z důvodů silnějšího signálu wifi sítě.
Prosím,pokud možno polopatické vysvětlení.
Jsem počítačová lama :-D
Moc děkuji.
6 odpovědí na otázku

 

 


2x

Zatím nevím, zda ti budu vůbec umět poradit, ale asi bys měla něco doplnit. Chceš se s PC připojit na internet prostřednictvím telefonu nebo s telefonem prostřednictvím PC? Asi by nebylo od věci, kdybys uvedla i typ telefonu. Předpokládám, že propojení kabelem zvládáš - USB kabel, na jedné straně klasické USB do PC, na druhé micro USB do telefonu.

Jak máš připojený PC teď? Kabel nebo také Wifi?


doplněno 30.07.17 16:12:

@wamp: Už je mi to jasné. Na mém Samsungu se připojím k WiFi, otevřu Nastavení - Sdílení internetového připojení zaškrtnout a pak v PC otevřu Nastavení - Síť a Internet - Centrum síťových připojení a sdílení. Objeví se tam Síť s připojením k internetu a můžeš brouzdat po netu.

Můžeš sice v nastavení sítě v počítači odškrtnout fajfku - povolit cizím zařízením připojovat se do sítě internet prostrednicvim tohoto počítače . Ale jestli jde o to že se obě zařízení připojují někam na wifi router a mělo by jít o dlouhodobější řešení, tak je lepší někde blíž k routru strčit do zásuvky krabičku zvanou Wifi repeater. Stojí kolem 300.- a problém se signálem vyřeší lip.

Satame...Ano,chci se s PC připojit na internet prostřednictvím telefonu.

Ještě dodám,potřebuji to také v případě totálního výpadku wifi sítě.//Značka tlf. nehraje roli/.

Že to lze vím,ale nevím přesně jak :(

Rozumíme si?


doplněno 30.07.17 14:00:

Našla jsem tento návod. android.chaputo.cz/...

Aha tak to je opačně. Ty nechceš připojit mobil přes počítač který je připojený k síti ale naopak přístupovat k netu přes mobil. V tom případě si hledej návody pod termínem "mobilni hotsopt" .
doplněno 30.07.17 14:43: Poslední generace mobilů už to má přímo v menu nastavení sítě (vytvořit mobilní hotspot) Na starších se to dost složitě nastavovalo.

 


0x

Možná byste měl polopaticky vysvětlit problém.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]