BIOS - bootování - mizení priority

Od: Datum: 17.07.17 20:21 odpovědí: 2 změna: 20.07.17 20:58

Kolega má problém s PC. Selhalo leccos. Srdnatě jsem se mu nabídl, že jako poslední možnost zkusíme formátovat HDD a zavést nový OS. Třeba Linux. Zjistil jsem, že má v BIOSu nastavenou prioritu na 1,44 floppy, což mě pobavilo, jelikož jsem potřebnou diketu před rokem vyhodil v domění, že už ji nikdy nebudu potřebovat...

No, tak jsem nastavil nové pořadí, jako první navolil CD mechaniku, a vložil potřebné CD s ISO. Opět nic. Pomatené okna se samy různě restartují, hledají systém, atd. Znovu pohled do BIOSu a šílený údiv, protože navolená možnost bootování z CD prostě zmizela. Už není ani v nabídce i když CD mechanika zřejmě funguje, dioda svítí, nosič se načítá... Tak nový pokus, navolení priority bootování z USB a vložení nového OS na flash disku. Ale opět fiasko. USB nějak nechce načíst, zase hledá 1,44 a CD mechaniku už v BIOSu nezobrazuje...

Jak dál postupovat? Nebo jak aspoň vrátit do nabídky v BIOSu volbu bootování z CD?

Podotýkám, že se jedná o hardwarově kvalitní stroj, bylo by ho škoda jen tak bez boje vyhodit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.07.17 20:26

Dobrý den, já bych zkusil na chvilku odebrat baterii od BIOSu (ten "knoflík"). Možná ji následně i vyměnit za novou, aby udržela nastavení BIOSu. A veškeré změny v BIOSu nezapomenout při odchodu ukládat, Zdravím!

doplněno 20.07.17 21:08:

kozel - a co jste už zkusil? Manipulace s baterií nepomohla?

Ohodnoceno: 0x

Od: kozel
Datum: 20.07.17 20:58

Jak vrátit do nabídky v BIOSu volbu bootování z CD?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.