Jaký antivir aktuálně doporučíte?

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Zdravím,

řeším antivir pro pc 4gb ram, I5, win7 64bit

Teď jsem zkoušel avast a od té doby je pc tragicky pomalý, takže hledám něco jiného...

Aby nežral 90% výkonu, neotravoval reklamou a přitom byl účinný.

Jaký antivir mi v současné době doporučíte?

9 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar jenyk

S úspěchem používám Comodo internet security.

 


1x
avatar jethro

Nepoužívám žádný antivirový program. Protože nepoužívám windows.

 


1x
avatar gotrekzagary

Už od Win7 používám interní zabudovaný antivir v systému. Zatím bez jakýchkoliv potíží.


Ten jsem používal na jiném pc také a celkem bez problémů.

Teď jsem chtěl zkusit nějakou lepší variantu a jak se ukázalo tak avast byl docela špatná volba :)

Ve free verzi to otravuje každou chvíli, bere hodně výkonu a celkově se mi nelíbí :)

.

Takže postupně vyzkouším zde navržené varianty a když mě ani jedna neosloví, tak u MS skončím opět + maximálně nastavím častější zálohu PC

 


0x
avatar nikdo

Já vyzkoušel jak AVG tak Avast, a nakonec skončil u Kasperski. Koupil jsem placenou verzi, na dva roky pro všechny tři počítače, a zatím spokojenost, nezdržuje, nastaveného ho mám jen na kontrolu ukládaných a stažených souborů z internetu. Taky to nějaký způsobem kontroluje internetovou komunikaci. Ostatní jsem zakázal, a zatím nepozoruju změnu v chování počítače. Jak je účinný? Nevím, musím věřit testům. Zajímavé je, že na jednom počítači mám dualBoot, W7 a W-XP a šel nainstalovat bez problémů do obou systémů.

 


0x
avatar still10k

Už asi 15 let používáme celá rodina produkty Eset na všech počítačích. Občas mě pálilo dobré bydlo, tak jsem v průběhu let ze zvědavosti vyzkoušel ledacos, od Comodo, přes BitDefender, až po avast, či NIS a KIS, ale vždy jsem se poslušně vrátil k ESS, jako k něčemu, co mým nárokům vyhovuje nejlépe. Kupuji multilicence Familly security pack, jsou v tom tři PC a tři mobily, tablety.

Kdyby Eset padl a nebylo možné používat jejich služby, přešel bych nejspíš na BitDefender.

Pokud jsi jak píšeš někdy použil NIS po Esetu, divil bych se že bys ho dál tak chválil. Já v časech, kdy jsem dělal do warez tahal z netu všechny novinky a pařil co šlo stáhnout, používal NOD32 jako většina warezáků. Když jsem pak sehnal Norton, to bylo jako když počítač pokropí živou vodou. A toho bordelu co po Esetu pochytal. Pak jsem dostal rozum, přešel na Linux , přestal pařit a pár let se úspěšně vyhýbal Windows. Dneska mám zas jeden notebook s widlema a na něm Comodo. Jak skončí záruka asi ho stejně převedu na tučňáka.

Máš pravdu, k Esetu jsem se původně dostal jako moderátor a uploader na Warforu v letech 2004-2005. Opravdu většina warezáků používala NOD32 + nějaký firewall, v mém případě Kerio, později ESS. NIS jsem myslím zavrhl pro větší nároky na systémové prostředky PC. Zkoušel jsem ho někdy před 6-7 lety. Dnes je možná už jinde, to je možné.

Já pařím dodneška, i když už málo. Uklidňuje mě to. A jako hráč hledám co nejúčinnější AV řešení s nízkými nároky a to mi ESS splňuje. Ještě se mi líbí BitDefender a Comodo, ale rozsah jejich služeb mi nevyhovuje. V ESS přesně vím kam sáhnout, naučil jsem se využívat jejich podprogramy k lepší bezpečnosti. A cenově to také není špatné. Prostě beru ESS jako zlatou střední cestu, neohlížím se jen na sebe, ale i na PC a lidi v rodině.

S tučňákem si také rozumím, až mě Widle (potažmo M$) jednou opravdu naštve, tak jsem připraven kdykoliv vyhodit Okna z okna a pokračovat pouze s tučňákem ;)

 


0x

Můj názor, jeden z mnoha: Již několik let používám Free Avast a nemohu si stěžovat. Mám jej na asi deseti mnou obhospodařovaných PC a nikdo z uživatelů si nestěžuje. Přitom ten Avast dělá v rámci možností svou práci velice slušně. K tomu na jednom PC používám z různých důvodů Comodo Firewall a jen poznamenám, že je vynikající, ale bohužel velmi otravný, ptá se na všechno možné a uživatel musí skoro vždy rozhodovat za něj. Problém sice najde, ale sám skoro nikdy nerozhodne.

Neberte to jako doporučení Avastu, jen jako moji zkušenost, jednu mezi mnoha ostatními.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]