Startování monitoru

Od: Datum: 03.12.12 10:58 odpovědí: 2 změna: 03.12.12 12:19

Mám monitor Samsung SyncMaster 931C - LCD monitor 19" , je už pár let používaný. Poslední dobou se objevil problém při zapnutí monitoru. Monitor problikává (mění se černá obrazovka s obrazovkou šedivou, nevím jak to přesně popsat), zároveň bliká i osvětlení zapínacího tlačítka a je slyšet s každým bliknutím slabé pípnutí. To trvá několik minut, pak se přes monitor objeví různé čáry a následně se obraz upraví a monitor funguje bez problémů. Co to může způsobovat, má cenu dávat monitor opravovat, nebo se vyplatí koupit monitor nový?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.12.12 12:06

A - blbne monitor nebo počítač? (grafická karta)?

Lokalizuj si problém - pokud se monitor takto chová po zapnutí počítače, odděl zapnutí PC od zapnutí monitoru - zapni PC, počkej cca 10 minut (nebo alespoň takovou dobu, po jakou monitor obvykle po zapnutí blbne) a teprve poté zapni i monitor (pokud to neumíš oddělit jinak, prostě vytáhni napájení monitoru ze zásuvky).

Pokud bude monitor po zapnutí obět blikat a ´pruhovat´, je problém v jeho napájecím obvodech - oprava pak, pravděpodobně, nebude složitá - často bývá závada obvodů viditelná na první pohled (nafouklý kondík, spálený odpor). Cena opravy je každopádně silně závislá na opraváři - co si doma opravíš za pár korun stojí ve značkovém servisu několik set...

Pokud monitor naběhne bez problému, závada je na straně PC - vyndat grafiku ze slotu a nandat ji zpět, případně zkusmo grafiku prohodit za jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaliopkacz*
Datum: 03.12.12 12:19

Problém bude nejspíš v monitoru, dělá to i pokud ho zapnu odpojený od počítače. Zkusím se tedy podívat jeslti něco neuvidím svým laickým pohledem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.