Vypalování DVD

Od: Datum: 19.06.17 09:47 odpovědí: 8 změna: 20.06.17 15:50

Dobrý den, potřebuji poradit. Dostala jsem DVD na němž byly nahrávky ve formátu BOS. Nešly přehrát. Tak jsem je pomocí Formát Factory přeformátovala do formátu WMV. V Movie Makeru jsem z nich vytvořila film. Pak jsem vzala nové DVD, které jsem naformátovala a vložila na něj tu nahrávku. Teď jde DVD přehrávat na počítačích ale nejde přehrát na DVD přehrávači. Chtělo by to DVD uzavřít ale nevím jak. Poraďte co s tím mám udělat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.17 09:55
avatar

Teď už s tím asi moc nenaděláte. Uzavření DVD se musí nastavit na vypalovacím programu ještě před vypalováním. Je možné, že to některý program umí i dodatečně, ale já takový neznám. Takže to budete asi muset vypálit znovu a při nastavování programu před spuštěním najít možnost "uzavřít disk" (či něco podobného).


doplněno 19.06.17 10:47:

"Neměla jsem DVD formátovat,..."

DVD se nijak před vypalováním neformátuje. To "formátování" DVD je trochu zavádějící termín, zřejmě jde o nesprávný překlad. Tenhle úkon se používá k přemazání přepisovatelných DVD RW (tedy ke smazání obsahu dříve na DVD RW vypáleného). Před novým vypalováním pozorně sledujte, jaké možnosti Vám program nabízí a podle svých představ je zvolte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 09:58
avatar

Volba uzavřít nebo neuzavřít se ve většině vypalovacích programů nabízí před zahájením vlastního vypalování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 10:04

Aha, tak já jsem to popletla. Neměla jsem DVD formátovat, ale při vložení do počítače mi naskočila tabulka co chci dělat, tam jsem měla vybrat vypalování DVD, pak by se DVD otevřelo a já tam měla vložit nahrávku a pak pokračovat. No, nic musím vzít jiné DVD.

Datum: 19.06.17 11:11
avatar

Dobré je mít DVD+RW to je DVD kde je možné jeho obsah smazat a nahrát nové odpadá tím že pokud se vypálení nezdaří smažete a vypálíte znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.17 12:30

Já myslím, že když DVD vypálíte nebo uzavřete, tak už s ním nejde nic dělat jen přehrávat. Už na něj nic nepřidáte. Proto já to dělám tak, že DVD formátuji, pak na něj postupně přidávám různé věci. Jde s tím pracovat, když nějakou složku potřebuji, tak si ji stáhnu do pc, udělám s ní co potřebuji a zase ji dám na DVD. Jde to DVD používat na všech počítačích, jen nejde přehrávat na přehrávači. To formátování je v nabídce co chci s DVDčkem udělat.

Datum: 19.06.17 13:16
avatar

S uzavřeným DVD už skutečně nejde dělat vůbec nic. Na neuzavřené (nepřepisovatelné) lze přidávat soubory a zdánlivě mazat soubory na něm vypálené (ony se nesmažou, jen se znepřístupní, takže stále zabírají místo, i když je nevidíte). Skutečně smazat se dá jen to DVD RW, ale jen jako celek. Jednotlivé soubory nesmažete.


doplněno 19.06.17 15:44:

Lada - "Bohužel se to nevypálilo, jen se to na disk zapsalo..."

Ono by to asi napřed chtělo si ujasnit pojmy, takhle se těžko domluvíme. Zapsání na disk DVD (případně CD) je zcela totéž, co vypálení DVD (CD) (jenom jinak řečeno). Takže pokud se to "zapsalo" na DVD disk, znamená to, že je to "vypálené". Pokud to není vypálené, tak se to nezapsalo, případně se to zapsalo někam jinam (třeba někam na harddisk).

Není to složité, ale takhle na dálku těžko radit.


doplněno 19.06.17 15:48:

Bohužel, Movie Maker nepoužívám a ani ho neumím (učit se ho nehodlám), takže kde konkrétně děláte chybu Vám neporadím. Ale snad se tu nějaký znalec toho programu najde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.06.17 15:22

Tak jsem vzala nové DVD, vsunula do pc a naskočíla tabulka "Jak chcete použít tento disk" Zaškrtla jsem s přehrávačem disků>další: Otevřel se mi disk, vložila jsem tam soubor který jsem chtěla vypálit.Psalo to tam nahoře, že je jeden soubor připraven na vypálení. Pak jsem nevěděla co dál, nic mi to neříkalo. Tak jsem zavřela disk křížkem v pravo nahoře a šla jsem do průzkumníka souborů, tam jsem pravou myší klikla na jednotku DVD a vybrala vypálit disk.Naskočila tabulka s ukazatelem načítání vypalování. I když mi říkali, že vypálení bude trvat 3 hodiny, bylo to hotové za 10 minut. Bohužel se to nevypálilo, jen se to na disk zapsalo. Tak nevím kde jsem dělala chybu.

Datum: 20.06.17 15:50
avatar

BurnAware Free Edition

https://www.instaluj.cz/burnaware-free

Používám toto a není problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.