Jak odstranit soubor z micro SD-karty?

Od: Datum: 19.05.17 20:51 odpovědí: 11 změna: 20.05.17 19:06

Nejde mi odstranit soubor z microSD-karty. Vložím kartu do adaptéru, pak do počítače, otevřu soubor a ten nelze odstranit-vymazat. Co s tím?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.17 20:57

Nějak ti nerozumím. Otevřený soubor se nedá vymazat, vymazat se dá jen zavřený. Zkus otázku upřesnit, konkretizovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: tumenn
Datum: 19.05.17 21:02

Moc se v tom nevyznám. Potřebuji na tu kartu nahrát nový soubor, ale nejdřív bych měl odstranit ten starý. Nejde mi to.

Datum: 19.05.17 21:17

Ta karta může být také zamčená. Co to je za soubor a odkud se na kartu dostal? A ještě co to je za soubor, prosím konkrétně, nejlépe název včetně přípony.

Od: tumen
Datum: 19.05.17 21:28

Jedná se o kartu z navigace. Chtěl bych si nahrát nové aktualizované mapy. Jsem v tomto oboru velmi slabý, jen to zkouším. Přeformátovat kartu - co to je?

Datum: 19.05.17 21:46

Původní mapy určitě nemaž! Zazálohuj si je do PC. jinak se ti podle toho, co o sobě tvrdíš, klidně stane, že za chvíli nebudeš mít nejen nové mapy, ale vůbec žádné.

Doporučoval bych ti sehnat ve svém okolí někoho, kdo se v tom vyzná a pomůže ti a naučí tě to. Na dálku si na to netroufám.

Datum: 19.05.17 21:09

Proč odstranit soubor, že se tam již ten nový nevejde? Pokud tam máš pouze ten jeden soubor, tak přeformátuj kartu. Jinak, otevřeš kartu (ne soubor) soubor vezmeš myší a přetáhneš na koš. Nebo soubor označíš levým tlačítkem myši a zvolíš odstranit. Možností je spousta.

Od: tumenn
Datum: 19.05.17 21:12

Právě že mi to nejde ,, to odstranit,, Klikám na to a ono nic.

Od: ben®
Datum: 19.05.17 21:16

Dobrý den, zkuste ten soubor třeba přejmenovat nebo přesunout jinam. Pokud to nepůjde, tak kartu zformátujte. Pokud formátování selže, tak je karta poškozená a můžete ji vyhodit. Ovšem, vyzkoušet to můžete i v jiném PC. Zdravím!

doplněno 19.05.17 21:42:

tumen - pokud máte v PC nový soubor map, tak ho přejmenujte přesně podle názvu toho staršího souboru na kartě (opravdu zcela přesně). Tento soubor potom zkuste kopírovat na kartu a po hlášce, zda chcete původní soubor přepsat, volte ano. Třeba se to podaří a starý soubor bude nahrazen tím novým. Jestli má ta karta na svém těle nějaký zámeček (přepínač), tak ho zkuste posunout do jiné polohy a kartu odemknout - potom už by neměl být problém.

doplněno 20.05.17 19:42:

totak - o zamčené kartě (pravda, nikoliv adaptéru) je zde zmínka již 2x, ale tazatel se už neozval.

Možná zámeček našel, možná tápe stále.

Datum: 19.05.17 21:48

Souhlasím s tebou, přesto doporučuji mapové soubory na kartě zazálohovat, protože se klidně může stát, že při pokusu o zkopírování nových map dojde ke smazání nebo nevratnému poškození těch starých. Už se mi to stalo a byl jsem za tu zálohu dost šťastný.

Datum: 19.05.17 21:31

Kartu prostě zformátujte, tím se smaže i ten problémový soubor. viz: Jak zformátovat SD kartu

Datum: 20.05.17 19:06
Takových rádců a nikoho netrklo že to strkáš do adaptéru? Prosímtě, ty adaptéry microSd / Sd mají na boku mrňavý bílý zámeček. Lidi jak to strkají do slotu trochu přihnou ke straně a zámeček se posune do polohy LOCK. Takovou kartu nesmažeš ani nezformatujes. Cvakni zámeček zpátky a máš po problému.
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.