Strašně se mi seká počítač

Od: Datum: 18.05.17 20:42 odpovědí: 21 změna: 19.05.17 20:14

Zdravím všechny. Nevím co se stalo, ale pekelně se mi seká počítač. Myš skoro nereaguje, načítání stránek je příšerně dlouhé. jediné co jsem dnes udělala bylo to, že mi ten antivirus AVG dnes nabízel novou verzi ochrany a já na to klikla a nainstalovala. Teda možná. Pak jsem počítač vypnula a teď jsem ho před hoďkou pustila a je to přímo děs. Nebo je zase nějaký problém o kterém nevím? Díky za rady.

doplněno 18.05.17 20:46:

Ani se nemůžu normálně odhlásit. Pořád mi tam naskakuje Gogle chrom neodpovídá, pak to zase přeskočí a nakonec se to vypne.

doplněno 18.05.17 20:55:

Teď jsemto už chtěla všechno vypnout a koukám že dole mi něco běží. Jmenuje se to instalace zařízení, je to taková šedivá krabice a v ní to zeleně postupuje, jako když se něco nahrává. A píší tam, že probíhá instalace zařízení a že to může trvat i několik minut. Ale už to trvá deset minut a moc to nepokračuje. A navíc já jsem žádnou instalaci něčeho nechtěla. Přece nebudu čekat hodinu. Už toho mám plné zuby a teď se bojím počítač vypnout. Nevím co se to tam instaluje za zařízení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.17 20:53

Přesně tohle mi dělá PC ve firmě. Taky tam mám Chrome a AVGéčko. Furt svítí bílá kontrolka aktivity disku. Trvá to i půl šichty, než se to uklidní.

Ohodnoceno: 0x

Od: ice®
Datum: 18.05.17 21:05
Tak, prvni vec je urcite dobre napsat co mate za pocitac (mysleno jakou pamet, procesor, desku, grafiku). Nevim jestli se v tom vyznate...
Druha vec je, pokud mate free verzi antiviru tak avg vyhodte (odinstalujte) a sezente si treba aviru. Avg strasne brzdi system. Navic pokud to mate v hlave v poradku a nestahujete vsechy mozny blbosti tak si troufam rict ze nemusite mit zadny antivir a staci vam jen windows defender...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.05.17 21:08

Od AVGéčka už jsem dávno utekl, protože mi dost neskutečně zpomaloval PC, už pár let používám Avast free a nestěžuji si.

Kdy jsi naposledy nějakým způsobem (a jakým) čistila PC? Mám na mysli softwarově, ne od prachu? A kdy byl naposled přeinstalovaný systém?

Stáhni si CCleaner a vyčisti s ním PC. Nech ho v základním nastavení, nic tam neměň, do registrů nelez a nástroje taky nepoužívej. Žádné jiné čisticí programy nepoužívej!

Potom napiš, zda se něco změnilo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.17 22:36

Pokud máte v počítači nějaké breberky(malware apod.) tak si s tím sama neporadíte. To nejde odstranit za běhu počítače, pokud byl nabootován z nakaženého systému. Poohlédněte se po okolí po někom, kdo to umí.

Datum: 18.05.17 23:04

Jestli máte Windows 8 a výš, tak antivir nepotřebujete (je integrovaný v systému). Jinak doporučuji stáhnout si program SUPERAntiSpyware (Free Edition) a MalwareBytes (Free download) a projet tím počítač ("Scan computer"/"Complete scan"). Po skenování a smazání breberek můžete programy odinstalovat. Určitě to najde spoustu breberek. Také vysypat koš občas pomůže. Smazat z Plochy vše kromě "Tento počítač", "Koš" a "Dokumenty" (ty soubory na ploše dejte do těch Dokumentů, nebo si v dokumentech vytvořte složku a na plochu zkopírujte zástupce této složky a ty soubory z plochy do ní dejte). To vše by mělo pomoci.

Datum: 19.05.17 06:48
Zdravim.
Ja kdyz mam vetsi problemy s pc zabrouzdam na adresu : forum.viry.cz -> tam založim vlákno kde popisu co počítač dela a nedela a přidám výpisy. Pokud mate originální windows tak pomáhají. Pred založením tematu je nutne pročíst pravidla fóra a stáhnout požadovaný software pro analizaci problemu.

Datum: 19.05.17 08:49

Podobně to funguje na www.pc-help.cz. Jen je nutná registrace.

Datum: 19.05.17 07:37

Jéžišmarjá kluci, jste strašně hodní, ale jestli tohle já zvládnu, to teda nevím. Teď jsem to pustila a dělá to pořád. Já myslela, že si to přes noc rozmyslí a bude to fungovat. Počítač mám stolní Lenovo, takovej ten s velkou obrazovkou na nožičkách. Windows 10, víc nevím. Teď musím do města, zkusím zaběhnout do nějaké opravny a zeptat se jestli by mi sem na to někdo nepřišel. Pak si také pořádně pročtu co jste mi odpověděli, ale z toho prvního čtení mi přeběhl mráz po zádech. Já věděla že namám na tu pitomou nabídku se zlepšením klikat. A klikla jsem *zed*

Datum: 19.05.17 08:01

zkuste se mrknout na zatížení procesoru a využití RAM.

Trojhmat CTRL+SHIFT+ESC vám otevře okno správce úloh. Na čtvrté kartě zleva vidíte zatížení procesoru (u mě CPU usage) a pod ním vidíte na kolik procent máte zaplněnou ramku (kastlík Memory). Možná že vám procesor stále skáče na 100%. Pak by to chtělo zavolat nějakého znalejšího ajťáka, ať vám vaše PC vyčistí od všeho balastu.

Od: jmlc®
Datum: 19.05.17 08:19

Pěkný den přeju.

Já díky upgradu PC musel nainstalovat W10 - přes veškerý odpor k tomuto systému. Hned při upgrade jsem zakázal všechny reporty a nabídky od microsoftu. I tak po instalacích aktualizací na mne vyskočilo milion dalších "free" nabídek pomoci od MS. Nakonec jsem si stáhnul k mému AVG i AVG PC Tune UP - mám to zdarma, protože odebírám časopis CHIP a tam jsou prodlužovací licenční čísla na každý měsíc (cca. 2 měsíce dopředu).

Až po použití tohoto jsem dokázal oblbnout a zakázat vše zbytečné a PC se mi teď spustí od řádného spuštění (ne ze spánku) za cca 20 sec.

Na AVG si nestěžuju... možná zabírá víc paměti a procesoru - když pracuje. Ale většinu času vlastně jen tiše spí a pozoruje - nevytěžuje PC na max...

Taky bych doporučil někoho zručného a znalého z okolí, ale pokud nemáte, zkuste právě tutu utilitku. Přes mail vám můžu posílat ten kod... na prodloužení. Je shodný u všech pc.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.17 13:37

Tak jsem po dlouhém hledání našla jednoho pána, kterému to mohu dovézt. vylíčila jsem mu co se děje a řekl že mi to udělá. Zdál se mi solidní. Sám mi řekl abych počítala tak osm stovek za to vyčištění. Nevím jestli je to hodně nebo málo. Ale já to sama stejně nedokážu. Akorát mu to musím odvézt až v úterý, takže to musím vydržet. Chtěla jsem spustit ten cleaner, ale nerozumím tomu. Jsou tam zaškrtaná všelijaká políčka. Tak toho si nemám všímat? Mám teda jen kliknout na to tlačítko start a čekat co se bude dít? Já se bojím aby mi to třeba nesmazalo naistalované stahování filmů. Prosím pěkně řekněte mi jestli mi to náhodou nevymaže něco co bych byla nerada. Děkuji.

Datum: 19.05.17 13:43
Zaskrtlych políček si nevsimejte. Je to nastaveni co vse to ma hledat popřípadě čistit. Nejspis Vam to smaze historii prohlížeče vysype koš a pod. Nejdrive to provede detekci ktera muze trvat i hodinku zalezi jak velky mate disk. Postupne to bude vypisovat co vse to naslo. Az se dokončí kontrola disků date jen opravit soubory ( u vetsiny techto softwaru to bud uz udela automaticky za Vas, nebo to žádá vase potvrzení ze se toho chcete zbavit ). Zadne osobni soubory to nemaze nemusíte mit strach.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.05.17 13:57

Teď se mi z ničeho nic objevila hláška od AVG že prý je můj počítač hodně zpomalený, protože prý je něčím zanesený. Že prý objevili 7 nějakých problémů a že prý oni ty problémy odstarní. Teda nevím jak se to dozvěděli, že mám problém s počítačem a že tady lítám a sháním ajťáka. Bylo tam napsáno jestli povoluji aby udělali změny v mém počítači. Žádné jiné tlačítko ke spuštění tam nebylo, tak jsem na to klikla. No a ono to zmizelo a nic se nedělo, až za chvilku se mi objevilo, že prý to mám pod kontrolou. :-D Což teda nemám. Že by se něco hodně změnilo, tak to teda ne. Například když tady kliknu na smajly, tak se zaseknou a musím několik vteřin čekat než začnou fungovat. Teď jsem chtěla otevřít ten cleaner a on nereaguje. Klikám na to koště a nic se neděje, normálně mi před chvílí vyskočil ten spouštěč, jenomže já se bála to spustit a teď to nejde. Ach jo, já jsem tak nekonečně pitomá...

doplněno 19.05.17 14:01:

Tak konečně se to otevřelo, klikla jsem na spustit a ono mi to vyhrožuje, že jestli to spustím, tak že to nenávratně vymaže některé soubory a jestli to opravdu chci. *sok* Mám na to teda kliknout, když to nenávratně vymaže nějaké soubory a jaké?

Datum: 19.05.17 14:06
To co jsem psal. Historii vyhledávače, kos. Promaze to i temp ( soubory ktere se ukládají do pocitace pri návštěvách webu ) a napadené soubory pokud nejake najde.

Datum: 19.05.17 14:32

Nepouštěj na to nic, ani CCleaner, když si nejsi jistá, a to AVG taky teď ne. Už počkej na toho odborníka (tedy doufám, že to je odborník), nebo třeba že uděláš víc škody než užitku a pak se může stát, že bude nutné PC přeinstalovat a může dojít k nenávratné ztrátě některých souborů a dat.

Datum: 19.05.17 20:14

Radoss, také Vám samozřejmě děkuji. Jak vidíte nakonec jsem to nevydržela a spustila to. Dopadlo to dobře. a počítač zase jede jak má. Díky.

Datum: 19.05.17 14:42

Dobře já poslechnu. Nic mačkat nebudu. Já ani nevím co si mám představit pod tím slovem "soubory". Soubor znám jen pěvecký, nebo taneční. Co je v každém internetovém souboru, to teda nemám ani páru. Počkám do úterý. Ten pán asi bude odborník, prodává počítače a nabízí své služby ohledně toho všeho. Říkal že musí spustit nějaký vyhledávač a že to trvá několik hodin. Není to mladý kluk, je mu kolem padesátky. Ale je to jeho obchod, tak snad ví co dělá.

doplněno 19.05.17 16:26:

Tak jsem to nakonec nevydržela a ten cleaner zmáčkla. A pomohlo to. Počítač se zase rozjel normálně. Už se toho nebudu bát a budu to dělat častěji. Děkuji všem za pomoc. *uf*

Datum: 19.05.17 16:23

Soubor je nějaký objekt, který máte v počítači, popř. se nachází na internetu: např. dokument psaný ve Wordu (doc), nějaký obrázek (např. jpg), písnička (např. mp3) apod.

doplněno 19.05.17 16:51:

Taky to může být virus; některé soubory jsou škodlivé.

Datum: 19.05.17 16:28

Aha! Tak to vlastně ještě ani nevím jestli se mi něco vymazalo. Musím se jít podívat. Díky.

doplněno 19.05.17 18:32:

Tak všechno co je pro mne důležité je v pohodě. A jestli se něco vymazalo, tak o tom ani nevím. Já zase nejsem takový maniak, abych stahovala co kde vidím. Jsou to jen filmy a ty si hned přetáhnu do té "krabičky", pořád si nemůžu zapamatovat jak se to jmenuje, ale pak se to strčí do telky a dívám se na to v ní. Takže vše je v pořádku.

doplněno 19.05.17 18:34:

A doufám že to virus nebyl, protože to by se asi jen tak neodstarnilo. Nebo ano? To by ten cleaner dokázal vyčistit i nějaký virus? Protože nic jiného jsem nedělala.

Datum: 19.05.17 18:46

CCleaner ti od viru nepomůže, na to jsou jiné programy. Ale patrně z větší části vymetl "svinčík", který se za čas v PC nahromadil a tím umožnil PC dále dobře pracovat. Zavirovaný patrně nebude.

Přesto bych doporučil ho nechat Zkouknout odborníkem, aby to dočistil některými speciálnějšími programy.

Datum: 19.05.17 20:10

Satam, asi máš pravdu. Ale mně se teď už moc nechce se tam s tím tahat a nechávat to tam než to udělá. Hlavně ani nevím co bych mu řekla že to má za závadu, když já žádnou nevidím. Počítač jede jako blesk. Už dlouho mi takhle nefungoval. Nechci to ale zakřiknout, jsem trochu pověrčivá, tak jsem tady třikrát plivla. (vedle počítače *smich*) a pohladila ho. Já si to teď budu hlídat a každé tři měsíce to pročistím. Ale asi to to "koště" vědělo, že to mám nějak zaflákané. Protože už asi měsíc mi to neustále vyskakovalo a nabádalo mne to ke spuštění. Ještě jednou velké díky za rady a pomoc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.