Zpomalený OS na NTB

Od: Datum: 25.11.12 10:39 odpovědí: 13 změna: 29.11.12 09:23

Zdravím,

měl bych dotaz a prosbu zda mi někdo může poradit. Mám notebook starý cca 5let, tudíž po záruce. Nedávno z nevysvětlitelných důvodu zkolaboval. Z kamarádem jsme zjistili, že mi odešel Harddisk. Koupil jsem nový (WD Scorpio Blue - 500GB- WD5000BEVT). Instalací OS naše problémy neskončili. Po startu PC trvá nezvykle dlouho něž je možné kliknout na nabídku START a aspoň jej vypnout, o jiných úkonech ani nemluvě. Domnívali jsme se, že to může být chybějícími ovladači, ale s každou nově nainstalovanou aplikací, čí ovladačem se délka prodlevy zvětšuje. Všimli jsme si také, že PC není zpomalený pernamentně, ale chvíli jede perfektně a chvíli je to opět na mašli. (příklad: 10sec jede OK a 40sec je zpomalenej).

Operační systém jsme instali XX-krát, včetně Win7 a formátu HDD. Vždy stejný scénář. Rozebral jsem i NTB preventivně vysál. Ani to nepomohlo. Čím to může být?

PS: mimo nového HDD byla dokoupena i nová RAM

Děkuji za rady i názory.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: query*
Datum: 25.11.12 10:42

Muj nazor je, ze mas neco s chipsetem, ketry ovlada zakladni desku a radic disku. Jedno z toho bude s nejvetsi pravdepodobnosti na pochodu, zrejme za to mohl ten puvodni disk, ktery tam odesel ...

Od: image
Datum: 25.11.12 10:51

Dá se to nějak prověřit, zda je to tento problém? nebo vyhodit ntb a koupit nový :-D

Datum: 25.11.12 14:03

Tak samozrejme, ze je mozne toto otestovat a to tak, te tam hodis jiny HDD Pokud bude problem pretrvavat tak je to jasne. Pripade muzes ten novy HDD / RAM otestovat jinde. Ale osobne bych to videl na zakladni desku. Ted me jeste napadlo, neprehriva se Ti treba procak? Jake tam mas teploty kdyz se Ti to zpomaluje?

Datum: 26.11.12 17:24

Bohužel nemám jiný NTB, kde by to šlo připojit. Snad se mi někoho podaří najít. WinXp je zpomalen po studeném startu. Doplnění: zbrzďuje se otevírání oken ve Win, spouštění a instalace aplikací, nabídka START a nově jsem zjistil, že i BIOS je chvilkami zpomalený. Procesor je se dle mého nepřehřívá, jelikož je zadní kryt oddělaný a je zpomalený i po studeném startu. S myší lze pohybovat normálně i když okna nereaguje.

Datum: 26.11.12 17:55

Zkoušel jsem i defragmentaci a kontrolu chyb na disku. Defragmentace proběhla normálně, ale u kontroly chyb to trvalo cca 3hod. z toho cca 2,5hod zabrala poslední 5. fáze (kontrola volného místa na disku, či tak nějak). Nvm jestli je to normální.

PS: je to HDD 500GB 5400 ot. (volné místo je cca 450GB). Před instalací OS byl HDD zformátován.

Datum: 26.11.12 17:30

Při pokusu o instalaci ovladačů ( což zabralo pár hodin :-D ) se mi nepodařilo nainstalovat ovladače na High Definition Audio Realtek (zvukovka). Při instalaci to hodí chybu a ovladač se nainstaluje s chybami a při dalším startu to otravuje s okny informjícími o selhání. Jediná cesta jak se toho zbavit je odstranit ovladač na zvuk.

PS: nvm, jestli to má něco společného s mým problémem.

Datum: 25.11.12 14:53

Zkus na zkoušku vyndat tu novou RAMku, jestli se něco změní.

Datum: 26.11.12 17:26

Vytáhl jsem starou i novou RAMku. Prohazoval je mezi sloty (společně i samostatně), bohužel výsledek je stále stejný. Vytáhl jsem preventivně i CD-ROM i Wifikartu. Taktéž bez výsledku.

Datum: 27.11.12 17:13

Tak pak je chyba nekde na zakladni desce. Co je to presne za nb?

Datum: 27.11.12 21:07

ASUS F5R

Od: juldab*
Datum: 27.11.12 19:24

Podle mě se ti disk přepnul z DMA . Zkus ve správci zařízení řadiče ide kanal a tam povolit DMA

Datum: 27.11.12 21:11

To asi ne, píše, že blbne i BIOS...

Datum: 29.11.12 09:23

DMA je vsude povoleno (pokud je k dispozici)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.