Je legální,když program vykrádá data při reg?

Od: Datum: 12.05.17 09:55 odpovědí: 6 změna: 19.05.17 16:21
avatar

Ahoj,jeden komerční ,placený program po registraci Vámi zadaných údajů "vykrade" hodně dat z vašeho počítače,jako je ip adresa,email,název počítače,název skupiny,název a sériové číslo hardisku,pak nějaký údaje,který nevím,co znameji,prostě plno čísel,pak výrobce a druh compu,atd.Tyto info vybere zcela bez vědomí,tajně a odešle je na jejich registrační server.Zjistil jsem to přes olly debugger,když jsem ho pomalu krokoval a sledoval,co všechno odesílá.A tak se ptám - Jak je to možný,že bez vědomí kupujícího tyto údaje odešle?Co to je za drzost?Je to legální nebo ne?Vsadím se,že nejni jediný program,co "vykrádá".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.17 10:22

Pokud to má uvedené v podmínkách, tak proč ne.
Koukal byste, co všechno o vás odesílá váš mobilní telefon nebo počítač...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 12.05.17 11:46
presne, cetl jste podminky, se kteryma jste souhlasil?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 15:30

Mám pocit, že je nelegální používat Olly debugger. Někde jsem četl že provádět takovýto rozbor či zpětnou analýzu softwaru je zákonem zakázané, ale nemohu si vzpomenout jak jsem k tomu přišel. Zřejmě by to šlo legálně použít pouze na vaších vlastních programech nebo programech, které byly k tomuto účelu navržené (mají to schválené v licenčních podmínkách). Jinak obdivuji vaše schopnosti, taky bych to chtěl umět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 15:45
Pokud to je v podmínkách a vy jste s nimi souhlasil muzou uplne vsechno. Kdyz sem si před rokem chtel stáhnout messenger tak jsem si to rychle rozmyslel. Lidi ani nevi co potvrzuji a pak se diví :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.17 18:01
avatar

Podle mne to bez vědomí uživatele nebude, myslím, že si uživatel při instalaci programu nepročetl podmínky dost pozorně. Mnohem víc mne štvou programy, které za zády svých uživatelů odesílají reklamu kontaktům těchto uživatelů. Žádný z těchto programů na to v podmínkách neupozorňuje a uživatel, který netuší, že toto dělají např. antiviry, po upozornění od svých kontaktů ani netuší, kde to "odnastavit"...

Podle mne je to lumpárna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.17 16:21
avatar
Tím bylo známé Badoo Twoo a další oooo programy. Za to bych vraždil. Mám pár známých kterým pošlu jednou za rok mail a oni (ony) když vlezou do takového pitomého WC (oo) programu mi nevědomky několikrát do měsíce posílají pozvánku "uživatelka Píp vám nechala vzkaz na Badoo" Z takových zpráv by určitě měla radost každá manželka. Takže nastavim filtry spamu a raduju se že mám Badoo z krku načež mi začnou chodit zprávy z Twoo...Proboha kolik takových sr@ček existuje a proč tam lidí lezou?
doplněno 19.05.17 16:27: Jinak - koho rozčiluje kolik toho o něm nabonzuje jeho mobil , tomu můžu vřele doporučit Lucky Patcher, kde se dají dodatečně upravit u instalovaného programu nastavená oprávnění.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.