Detekce sekvence fotek na panorama dle data

Od: Datum: 11.02.17 22:27 odpovědí: 3 změna: 12.02.17 14:23

usem třeba víkend někde a tam fotím, třeba, 200 fotek. Z některých fotek chci dělat panorama, foťák nijak takové fotky značit nebo seskupit neumí (a i kdyby asi by na to nebyla chuť v teren něco štelovat).

Ty fotky se ale vyznačují tím:

1. jejich exif datum má prodlevy max 8 sekund mezi snímky panorama (jsou jich na jedno panorama 2 fotky až 7 třeba).
2. jsou focené ve stejné instanci zapnutí foťáku. Dá se to vyčíst z exif? Tedy a) flag, že jde první fotku po zapnutí foťáku b) identifikátor skupiny fotek ze stejné instance zapnutí foťáku c) čas zapnutí foťáku

Jakým způsobem nebo algoritmem lze tedy na základě časové návaznosti všech 200 fotek z nich vypsat skupiny tvořící panorama (samozřejmě tam budou false positive, kdy udělým časově blízko, ale nenavazující nijak) případně je rozeskupit?

Případně je na to program?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.17 22:44
avatar

Ten program se jmenuje tužka a papír, algoritmus hodinky, když už si to někdo nepamatuje. Seskupovat soubory podle času umí počítač, to víš, ne? I dokonce podle clony, času závěrky, ISO atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 09:53
avatar
To děláš těch panoramat tolik, že nejde prohlídnout náhledy a pak začít skupinu zjištěným prvním snímkem série? Stejně to pak snad dáváš do nějakého sw na slepení... Nebo holt zapisuj čísla na papír hned při focení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: shopper
Datum: 12.02.17 14:23

Pokud opravdu "Seskupovat soubory podle času umí počítač", kterým programem, když je to tak jednoduché, aby to seskupilo podle těch realistických podmínek v dotazu (navazující sekvence v 8 sekundách atd).

Seskupení podle clony, času a ISO je neplatné, nefotil jsem v režimu AE lock. Opravdu si nezapisuji do bločku/telefonu Časy panoramat nebo pořadové číslo fotky/souboru.

Ano náhledy mohu prolítnout jistě to musím slepovat v zoneru/huginu, ale ptám se něco, co je najde bez nutnosti procházet 200 fotek.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.