CeloHliníkové notebooky(macbook)-wifi signál

Od: Datum: 07.02.17 01:20 odpovědí: 3 změna: 07.02.17 09:42

Jak je u celoholiníkového notebooku jako
-např macbook pro retina (Al víko)
-nebo u Dell Latitude 7000 řady (Al víko)
-nebo Dell Latitude 6000 řady (Trimetal -Al/Mg) víko

možné, že mají taky nadstandardně dobry wifi výkon (dosah)? Když ty kovy by měly , pokud se neplatu, vlastně stínit 2.4/5GHz wifi signál, vysílán z antén notebooku? Co je úspěchem kvality wifi těchto notebooků?

Proč naopak Lenovo Table, který má naopak tělo z tvrzeného plastu (možná skelná vlákna/karbon), mající wifi anténu údajně podél kratší hrany displeje, má naopak tragický dosah wifi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 07.02.17 06:06

Vše je o kvalitě provedení wi-fi antény a ne o konstrukci víka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanryk
Datum: 07.02.17 09:23

Takže,když je anténa (podle jakých kritérií?) kvalitní, tak obejde zákony fyziky nebo je předpoklad ,že kovové víko stíní signál,špatná? Nebo snad je do antén pouštěn tak velký výkon,že to přes kovové víko propálí doytatečně silně? Nebo Je v tom nějaká inženýrská chytrost,že antény jsou třeba umístěny tak vhodně,že na hranách víka má signál kmitny (přeci jen lambda je 12cm),což je srovnatělné s rozměry notebooku

Od: 111®
Datum: 07.02.17 09:42

no tak jinak. anténa může mít různou konstrukci. může to být kus drátu a dál nic. pak to může být kus drátu a za ním direktor=odrazová plocha která bývá ve vzdálenosti 0,1=0,2 lambda. Pak může ýt anténa na Tišťáku vyleptaná a z druhé strany nechána vrstva mědi. a pořád to bude fungovat. Pravda , ty s s kovovou vrstvou za zářičem začínají býti směrové, což jaksi nevadí zase odraženým vlná, že. Co se týče kvality zjišťuje se u antén činitel VSVR , což je převrácená hodnota činitele stojatého vlnění. Čím více se blíží 1,00 tím lepší anténa. Pokud jse o NB, tak by se to měřiolo jako celek s víkem.
Velké VSVR znamená nepřízpůsobenou anténu, kde pak vznikem stojatého vlnění dochází k odrazům signálů a jejich degradaci a vznikají chybové pakety už jen vinou antény, nikoliv vnějšího prostředí, které ale k tomu nutno rovněž přičíst.
Samozřejmě se ndá vyloučit , že je poučita anténa štěrbinoá a ve víku je pro ni udělán otvor, kteý je zalit, takže to nepozáme.

Blíže u mne na stránkách

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.