Jak se zbavit všeho bordelu v počítači?

Od: Datum: 04.02.17 16:39 odpovědí: 13 změna: 05.02.17 13:35

Dobrý podvečer, Může mě někdo poradit jak dokonale se zbavit všeho bordelu v počítači? Mám tam ccleaner a ješte advanced systemcare ale přesto tam něco je což se třeba projevuje že vše je chvilema pomalé, a někdy zese při posílání emailu jedna emailová adresa naskočí hned několikrát, tak předpokládám že tam mám nějaký bordel, a tak žádám o radu co stím mám dělat. Děkuji za pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.17 17:00
avatar
Asi je ten pravý čas na novou instalaci Windows, nikoliv jen přeinstalaci. Na tohle je nejlepší nainstalovat si, co je potřeba a co je vyzkoušené a neinstalovat nic na zkoušku. To zaseka pc nejvíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 21:06

Mezi novou instalací a přeinstalací je snad nějaký rozdíl?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.17 21:35
avatar
Je velký rozdíl instalovat Windows do původního adresáře, kde zůstane hafo pozůstatků původního systému a do čistého. Jedině ten původní přejmenovat nebo zálohovat, smazat a pak teprve nová instalace.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 22:06

Nedovedu si představit, že by po zavedení instalačního média a následném formátu disku zůstal nějaký původní adresář.

Jak se dá na/přeinstalovat Windows do původního adresáře?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 22:13
avatar
Po vložení DVD Windows je nabídka možností pestřejší než jen formát disku a nová instalace. Většina uživatelů má v pc jediný disk a formát si dovolit nemůžou.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 22:14
avatar

Po formátu ne, to je právě ta čistá instalace. Jenže se dá taky přeinstalovat systém bez ztráty souborů, programů a nastavení, poměrně jednoduše z prostředí Windows. A už XP (některé verze) měly při instalaci (při bootu) i možnost opravit, kdy se systémové soubory "přeinstalovaly", ale uživatelské zůstaly. Jenže to nikdy není stoprocentní a lepší je to vzít úplně z čista.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 22:37

Pro mne teda byla vždycky přeinstalace = čistá instalace = nová instalace = akce obnášející formát disku.
Při dnešních cenách flashek nebo externích disků snad není záloha dat problém :)
Oprava ve WinXP pouze doplní případné chybějící systémové soubory.
Na obnovovací funkce, které přišly s Win8 jsem zapomněl, ale i tam tuším ta nejrazantnější metoda obnoví instalaci ze skrytého recovery oddílu a v tom případě by ke zformátování mělo taky dojít?
Tazatel má každopádně Win7 a tam je prostě jen jedna možnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.17 17:02

O jaký počítač jde a jaké jsou tam Windowsy?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.02.17 21:04

Windows 7 Profesionál.

Datum: 04.02.17 21:03

Tak na Linuxu nebo Macu by asi CCleaner nepotřeboval.
Všeho bordelu vás nezbaví nic. Tyto nástroje jsou většinou k ničemu, hodí se spíše jen k občasnému pročištění od dočasných souborů nebo smazání cache paměti prohlížečů, což si můžete udělat i bez nich.
Nejlepší je prostě zálohovat si data a udělat čistou instalaci Windows.
A základní pravidlo - za bordel v systému si může každý uživatel sám. Neinstalujte do něj každou blbost, kterou následně po vyzkoušení zase smažete. V instalátorech programů vždy procházejte i pokročilé možnosti nastavení a dávejte pozor, abyste nepovolil také instalaci nějakého doprovodného reklamního balastu.
Dále je dobré pravidelně kontrolovat programy spouštěné při startu systému. Ty můžete zkontrolovat napsáním příkazu "msconfig" do vyhledávače v nabídce Start. Nebo v CCleaneru jsou vlastně vidět také.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 04.02.17 21:47
avatar

Nechci jít proti některým doporučením různých časopisů, ale podle některých velmi schopných PC specialistů dokáže program advanced systemcare hodně uškodit - až zlikvidovat celý OS. Odmazává různé části systému, blokuje atd. Jednou jsem totiž tento program měl ve Free verzi. Když jsem ho chtěl odinstalovat, najednou prý dostanu zdarma verzi PRO - no to se hned tak nevidí.. asi akce ne? - NN - právě pro další ovládání vašeho pc jim jde...

Odinstalace pak znamenala novou instalaci systému, protože už se to nikdy neopravilo... smazané kousky systému a snad nahrazené tímto programem po jeho odinstalaci znamenaly konec...

Novou instalaci po záloze dokumentů proveďte na zformátovaný disk.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.17 13:29
Pisi z mobilu, tak nebudu uvadet odkazy, jen jmena programu. Takze-v prve rade bych odinstaloval Advanced System Care. Dale bych zkusil Junkware removal tool. Nasledovne Adwcleaner. Pak bych projel pc Eset online scanner. Take bych se zameril na to, zda neni problem v hdd - Crystal disc info.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 13:35
avatar
Po čisté instalaci systému a doinstalování všeho kolem s následným nastavením dle svých představ doporučuji udělat bitovou kopii systému. Obnova do čistého funkčního stavu v budoucnu trvá v řádu jednotek minut místo hodin. Např clonezilla i jiné nástroje to zvládnou dobře a zdarma. Data na kterých mi záleží - fotky, dokumenty apod. mám vždy na jiném diskovém oddílu plus jsou vždy zálohovány na fyzicky jiném médiu (třeba externí disk). Bitovou kopii je pak dobré udělat i později třeba před laborováním s nějakým novým neznámým programem. Pokud se něco nezdá, obnoví se stav z kopie před laborováním. Jinak samozřejmě platí výše psané - není ideální zkoušet desítky - stovky hovadin s následnou odinstalací. A ještě k tomu laborování . Pokud je třeba často něco zkoušet, mlže být výborným pomocníkem virtuální pc. Virtualbox, vmware a podobné nástroje jsou pro experimenty jak stořené...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.