Internet na pevné lince od O2

Od: Datum: 31.01.17 23:53 odpovědí: 29 změna: 04.02.17 00:54

Dobrý den, nadávno mi z O2 volali, že mění nějak technologii z ADSL na něco jiného a že mi za kačku pošlou novej modem. Řek jsem že nechci, protože asi loni jsem si kupoval nový ADSL router s 2 anténkama, abych měl net i po zahradě. Nevíte, jestli budu nucen změnit tenhle modem za nový, kvůli té jejich změně, že by mi to jinak přestalo chodit?

Jsem na kraji města, daleko od ústřdny a když stahuju tak data jdou cca 500kB/s. Ta nová technologie by to zlepšila?

Děkuji za reakce a jestli v dotazu jsou bludy, tak dále mé znalosti této problematiky nesahají

doplněno 03.02.17 23:05:

Děkuji za reakce a ještě bych měl jednu doplňujcí otázku.

Jak někteří píší, že chtějí nebo již odešli od O2, napadlo mě, jestli lze změnit teda poskytovatele na danné pevné lince. V zahraničí jsem viděl, že tam to bylo možné. Dokonce mi jeden člověk tam tvrdil, že ať si nechám zavést linku s internetem do bytu a po čase ať ji nechám zrušit, a že přesto mi ten internet bude chodit. Byl to místní občan, ale nevyzkoušel jsem to. No tady v ČR, když se platí třeba i dešťovka do kanalizace, budu rád, že mi nezboři barák, když budu chtít změny ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: internet
Datum: 01.02.17 00:03

Nevím kolik za to kyslící chtějí, ale ta udávaná rychlost je snad nepoužitelná. Taky jsem daleko od pošty. Udávaná rychlost pouze teoreticky 8 Mb, ovšem za smlouvu na 2Mb myslím chtějí 400 Kč. Pryč od nich.

Prostě o Smart TV se mi může jen zdát

Ohodnoceno: 0x

Od: neregctenar
Datum: 01.02.17 01:26

jsem daleko od pošty

Telekom postupně buduje předsunuté "ústředny" v těch šedých telefonních budkách na ulici. Zkus jim zavolat, jestli pořád máš maximum na 8Mbps.

Opravdu máš na té lince jen 2Mbps?

Datum: 01.02.17 01:36

Já jsem nepsal že něco mám. Jen vím že ty 2 Mbps nabízejí za 400 Kč. Jinak maximum v naší lokalitě je 8 Mbps. A telefonní budka co byla nablízku je dávno pryč

Datum: 01.02.17 03:37

Nepíšu o tlf.budkách, ale o šedých krabicích, do kterých se dává předsunutá místní "ústředna" pro internet. Jsou blíže k zákazníkům = vyšší rychlost.

Cokoliv pod 20Mbps stojí 400, proto píšu, ať lidi vyždívají z té linky, co to technicky dá v tento okamžik, ne před 2 roky, kdy to naposled zjištovali.

Datum: 01.02.17 01:20

Pravděpodobně vyměnili v ústředně karty za rychlejší VDSL2. Zavolej na zákaznickou linku, ať ti proměří, kolik bys teď mohl maximálně mít. Teď máš asi 4Mbps (500KB/s = 4Mb/s = 4Mbps = 4 megabity za sekundu). Podívej se také do smlouvy, za jakou rychlost platíš. Zeptej se také, kolik tvůj současný modem může umět. Jejich VDSL karty umí fungovat i v ADSL režimu. O modem se bát nemusíš, jestli nechceš nový.

4Mbps není špatné, ale žádný zázrak to není.

Od: lego®
Datum: 01.02.17 08:47

Musis se podivat doma a precist si papiry od Tveho ADSL routeru s 2 anténkama jestli je na jinou technologii pripravenej.
My to opravdu nevime - ADSL routeru s 2 anténkama je opravdu hodne

Od: vernon
Datum: 01.02.17 15:34
Proč sis kupoval zastaralý modem s ADSL? No, možná už je i VDSL, jen o tom nevíš;)
U rodičů na venkově teď nedávno dávali do obce předsunutý DSLAM, ten umí jen VDSL2, ADSL nepodporuje, lidi kterým to fachčilo horkotěžko 2-4Mb/s vyměnili modemy za VDSL modemy a frčí to 50Mb/s a nedávno slíbili v blízké budoucnosti i 80Mb/s. DSLAM je tam uprostřed obce na obecním úřadě.

Datum: 01.02.17 16:03

vykuk: a pro Vás je problém zaplatit 1,- Kč za modem? A mít rychlejší internet?

Nakonec třeba ještě budete moci starý modem použít jako AP a dosáhne to možná na zahradu k sousedovi

doplněno 01.02.17 16:16:

111: já mám jednoletý úvazek,lze vypovědět.Ale nemám důvod,jsem spokojen.

Od: 111®
Datum: 01.02.17 16:10

no dovolím si pododtknout, že O2 zase takoví lidumilové nejsou, za tím bude asi podmínka úvazku na pár let...

Datum: 02.02.17 08:16

Dobrý den,

modem určitě měnit nemusíte, byla by ale škoda toho nevyužít, protože byste mohl mít novější typ jen za 1 Kč (žádné podmínky s tím spojené nejsou). Navíc rychlost připojení odpovídá tarifu Optimal. Jestli je na vaší lince možné změnit technologii na VDSL, pak budete mít také dostupnou vyšší rychlost za stejnou cenu.

Volba je ale samozřejmě na vás. Pro případné další otázky jsem vám k dispozici na www.o2guru.cz/guru.

Miroslav Trčka

Guru pro Social Media, O2

Datum: 02.02.17 13:40

Právě jsem taky zjistil, že v naší lokalitě O2 povýšili rychlost z 8 Mbps na 20 Mbps. Drát je drát. Ovšem proč dávat 400 Kč za 20 Mbps, když mi jiný místní operátor nabízí bezproblémové připojení přes WiFi 25 Mbps za 320 Kč. Vstupní investice je skoro stejná.

doplněno 02.02.17 21:45:

Kdepak Kyslíci chtějí za těch 20 Mbps 500 Kč

Datum: 02.02.17 19:07

25Mbps na wifi se mi nezdá. Jakou máš agregaci (s kolika lidmi to sdílíš)? Telekom má tuším 1:5.

Od: vernon
Datum: 02.02.17 20:01
Co se ti na tom nezdá? Já měl nedávno přes wifi 30/2Mb/s. Agregace 1:5. Šlo to poměrně stabilně. Teď mám optiku.

Datum: 03.02.17 00:31

Vycházel jsem ze 150Mbps na kanál a sektor. Měl jsem za to, že na to musí pověsit více lidí. Asi tedy ne. *nevi*

Datum: 02.02.17 14:47

@miroslavtrcka akorát že za 1,-Kč byl do konce ledna...takže 2.2. píšete něco co už není pravda

Datum: 02.02.17 15:19

Pokud se nabídka dané linky opravdu týkala, máme možnost dodatečně modem poslat za zvýhodněnou cenu.

Miroslav Trčka

Guru pro Social Media, O2

Od: solin
Datum: 02.02.17 15:13

co je to za model modemu? dokázali to nějak vysvětlit? jaké zlepšní by to přineslo a co aktuální modem neumí a ten jejich na rozdíl ano (to by přeci oni měli vědět, když ti to nabízí)?

Datum: 02.02.17 15:16

VDSL , jsem projevil zájem, opožděný a tak mi operátor sdělil, že byl do konc minulého měsíce.

doplněno 02.02.17 15:23:

kouknu jště na prodejnu co mi žeknou

Datum: 02.02.17 22:01

zdravím já mám starý router přes 6 let-má tři výstupy na připojení a jeden přestal jít/potřebuji všechny 3/-tak jsem si řekl zavolám na O2 a poptám se.. třeba budu mít štěstí a dostanu nový model jako starý zákazník-mám pevnou linku 35-40 let...ale asi se dívám moc na scifi filmy že jsem u O2 přišel na takový opravdu blbý nápad...technik se kterým jsem mluvil se určitě směje ještě dneska-nový by mi dali ale to platilo snad před rokem- a teď si tak maximálně si ho můžu koupit za polovic-asi tisícovka...prostě u této firmy dostanete tak starou belu-a Vy jste za 1 korunu nevzal co dávají...*zed*...

Datum: 02.02.17 22:17

@kornel
nedělám si iluze, že za 1,-Kč mi pošlou nejnovější model...když píší v sms, máme poslednch 500ks...
nedělám si iluze, že mi net pojede jak drak když nyní jede max 6Mbit...
Linka je v takovém stavu že to nepustí:::
a věřte že vím o čem telekomunukace jsou..

Datum: 03.02.17 00:26

Jak jsem psal, je rozdíl to mít po tom drátu 2km do ústředny nebo po tom samém drátu 300m do předsunutého DSLAMu. Někdo výše píše, že jeho oblast šla z 8 na 20Mbps.

Datum: 03.02.17 10:43

Taky mi před pár měsíci volali, že u nás O2 zvýšilo rychlost. Kdyby neměli praktiky šmejdů z prodejních akcí a neměl s nimi tragické zkušenosti, tak bych o tom i uvažoval. Ale zavolala operátorka, že mi zrychlí net, že mi pošle nový modem při ročním závazku a že budu platit stejnou cenu 499Kč a jestli souhlasím, ať řeknu ANO. Tak jsem ji sdělil, že žádné ANO nebude, protože ze systému určitě vidí, že aktuálně platím o 140Kč míň a že kvůli podobným praktikám s nimi do 1/2 roku končím. Tak mi ještě zkoušela natlačit nějakou úúúúúžasně výhodnou nabídku s O2TV, kterou určitě někdo ze sousedů vzal, protože zhruba od té doby to občas padá.

Dejte si na ně bacha, před léty už mi rychlost na 20M navýšili a já po čase naměřil jen 2,1M a až při reklamaci se dozvěděl, že víc u nás tenkrát díky vzdálenosti od ústředny nešlo. Milostivě mi snížili cenu na cenu 2M, ale přeplatek za předchozí období nevrátili. A pozor ten 20M je podle podmínek až 20M, takže když budete mít 5,9M, tak je podle nich ok!

Také čtěte podrobně vyúčtování a reklamní sdělení. Po zkušenostech s pokusy O2 o uvázaní zákazníka prostřednictvím poznámky psané malým písmem na zadní straně vyúčtování jsem před rokem zachytil a odmítl zdražení pevné linky o 400%. Starý tarif nebyl, pevná je tedy zrušena, ale když přišlo pravidelné vyúčtování adsl internetu, tak mi O2 začalo účtovat 19Kč za tištěný výpis, i když jsem nic takového jsem neodsouhlasil.

Z jedné předplacenky mi před lety ukradli skoro 2000Kč, protože jsem ji dobil o pár dní později. Všechno tyto čuňárny začaly, když firmu převzala Kellnerova PPF. Ta tady taky několik měsíců předváděla neuvěřitelné tanečky, kterými táhla cenu O2 na burze dolu a strašila menšinové akcionáře, aby levně prodali. Všichni analytici také doporučovali prodat a ČNB tohle divadlo jen z povzdálí sledovala.
Když to Kellner rozjel, tak mi přišlo, že jsme zpátky v ranných devadesátkách, kdy bylo možné všechno. A hle i dnes bankovní a burzovní dozor zarytě mlčí a kouká jinam. ;-/

Takže POZOR na ně. Já u nich zrušil všechny mobily, pevnou a letos skončí i to adsl.

Datum: 03.02.17 10:52

no jak je to s ADSL a VDSL se můžete kouknout na mých stránách http://telefon.cz
konkétně http://telefon.unas.cz/xdsl/xdsl.htm

vzhleem k tomu, že VDSL pracuje ještě na vyšších frekvencích než ADSL, je dosah samozřejmě nižší. A pak s ohledem na fakt, že to jde po starých drátech, v kabelech dnes neudržovaných a navlhlých, je ten dosah ještě horší...

ty sdělovací místníkabely jsou knstruovány pro hovor v pásmu 300 - 3400Hz, nikoliv pro frekvence používané pro ADSL A VDSL někde kolem 2Mhz, tam jsou ty útlumy strašně velké, když přidáme přeslechy na vlhkých kabelech, je neštěstí na světě.A že by se obtěžovali najít kvalitnější páry, no to ani omylem, to je moc práce, mnohdy i zbytečné, pá č nic lepšíhi nemají.

doplněno 03.02.17 12:16:

možná že zde je to srozumtelnější

Datum: 03.02.17 13:00

Díky za doplnění vzdělání

Koukám, že do toho asi trochu vidíte, tak se zeptám na Váš názor na připojení přes nějakého wifi providera (jako třeba airwaynet). Známí jsou většinou s wifi jsou spokojeni a já už odmítám dělat Kellnerovi vola. Ale abych si pak nenadával, že já vůl nezůstal u toho promočeného kabelu s přeslechy.

Datum: 03.02.17 14:34

no tak jednak mám svoje stránky viz někde výše a pak jsem spojař v důchodu. Upřímně , kabel je kabel. I já jako profík na něm visím i když vím svoje. U Wifi musíme řešit přímou viditelnost, pak tzv. Fresnerovu zónu, kde nesmí nic být, vzdálenost, protože signál slábne. počasí, umístění antény nejlépe na střeše, kabel koax od antény k wifi krámu a jeho přizpůsobení, kvalitu antény a činitel stojatého vlnění jinak vyjádřeno SWR , najdete na stránkách. Zisk antény a následne zeslabení vysílané úrovně na AP, neb to stanoví norma na 100mW = +20dB , při slabém signálu pak výpadky a opakování paktů a tím snižování propustnosti WiFi, pak také agregaci, no a tak různě.

WiFi je primárně nouzové řešení přenosu, nebyl myšlen jako pevný provoz, ale jako vykrytí tam kde se nedostaly dráty.
Takže asi tak. Odkaz na stránky

Ohodnoceno: 1x

Od: graham
Datum: 03.02.17 23:25

Na doplněno

Jde to, ale nový poskytovatel použije tu technologii která tam je. U některého lze možnou rychlost zjistit online, vyplněním lokality. Možné je i přenést číslo pevné k poskytovateli internetové telefonie.

Datum: 03.02.17 23:37

Právě jsem se dozvěděl a ověřil, že ten tarif Optimal 20 Mbps co O2 nabízí za 499 Kč tak T-Mobile za to chce 399 Kč rychlost 20 Mbps a jde to po stejných drátech. Dráty od O2. Je třeba od nich jednorázově koupit modem za 999 Kč, ale to od O2 taky.

doplněno 04.02.17 00:24:

https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma#second

Datum: 04.02.17 00:30

... bacha na poznámky pod * :(

* Ceny tarifů jsou uvedeny včetně DPH a platí pro zákazníky, kteří u nás již mají hlasový tarif nebo si hlasový tarif právě pořizují. Standardní cena tarifů je o 150 Kč vyšší.

Datum: 04.02.17 00:54

Umím číst. Ovšem operátor tvrdil, že cena platí bez dalších závazků. Něco tedy není pravda. Chce to ověřit.

doplněno 04.02.17 01:08:

Ano operátor nemluvil pravdu. Takže O2 za 500 a T-Mobile za 550. Oboje předraženo

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.