Jak čistit lesklý retina display

Od: Datum: 31.01.17 13:28 odpovědí: 5 změna: 01.02.17 16:53

čím vyčistit lesklý retina display macbooku? Hadříček z mikrofáze nepomádá, displej je asi zaneřáděn mastnotou, pouze to rozmaže a po okrajích stopy hadříku zůstane stopa. Doporučíte nějakou chemii? Aby ale neudělala apokalypsu, bojím se aby navzniklo toto (macbook antireflective stain, sice tím můj kus netrpí, ale neznám příčinu vzniku, aby to třebe nezpůsobila ta chemie)?

A když už jsem u té staingate, jak vznikla? Není to třeba jen, že se odchlíplo sklo dispeje a dostal se tam vzduch (tedy pod krycí sklo)? Nebo je to nějaká vada povrchu/obroušení, chemické naleptání, oxidace (tedy nad krycím sklem - na rozhraní se vzduchem)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.17 17:12
Co jsem se tak dočetl, vemte hadřík z mikrovlákna a namočte jej do vlažné vody. Vyždímejte tak aby z něho neteklo ale zároveň aby nebyl suchý. Pokud nepomůže zašel bych někam např do alze, czc apod. aby vám na to něco doporučili..
Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.17 18:02

Lesklý displej .. to je vlastně samotný displej překrytý sklem - takže čímkoliv, v rozumné míře co není moc mokré- aby se voda nedostala kam nemá. Prodávájí se technické utěrky nebo utěrky na monitory - je to taková tuba, v ní jsou vlhčené papírové ubrousky - stojí to kolem stovky i míň. Většinou je tam 100ks.

Prodávají to v každém elektru, mají to třeba i v tescu.

Od: bmbx®
Datum: 01.02.17 08:34
Žádná věda se z toho dělat nemusí, bavlněný hadřík nebo mikrovlákno a přípravek na okna, nejlépe klasika, Okena nebo Iron. Lesklý display nemá přes sebe sklo, je to plast, RGB + polarizační filtr.
doplněno 01.02.17 09:11:

Je zábavné, jak lidi skáčou na různé speciální přípravky a v konečném důsledku si připlácí za horší výsledek *haha*

Datum: 01.02.17 15:20

... ty technické utěrky, nejsou horší ani dražší než Okena - dají se využít na cokoliv... já tím čistím monitory, utírám prach, vyčistí to krásně i palubku v autě, dají se tím utírat ruce- krásně to odmaštuje, smrdí to jabkama .. za necelou stovku, jeden ubrousek tedy nestojí ani korunu ...

Od: bmbx®
Datum: 01.02.17 16:53

Neboj, znám je, je to papírová utěrka napuštěná isopropylem, pokud s tím chceš vyleštit sklo, monitor, tak musíš udělat mnohem víc pohybů než dostaneš lesk bez šmouh než s okenou, takže jsou horší ;)

A kolik stojí půllitr okeny? A kolik s tím lze pomocí jedné mikrovláklnové utěrky vyčistit? Jednou začas utěrku vyprat v čisté vodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.