Jakého poskytovatele netu v Praze? Asi wifi

Od: Datum: 30.01.17 14:56 odpovědí: 5 změna: 30.01.17 18:23

Jakého byste doporučili poskytovatele internetu na jihozápadním okraji Prahy?

Mám ADSL od O2 a už mám těch jejich prasáren dost. Za pár měsíců mi končí smlouva, tak hledám náhradu.Nabídka ADSL v podstatě kopíruje podmínky O2, tak uvažuju o jiných variantách. Je to RD, žádné jiné rozvody v okolí nejsou, tak uvažuju o nějaké wifi. Stačí mi nějakých 10M.

Jaké máte zkušenosti se svými dodavateli?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 30.01.17 15:16
Připojení přes WIFI není na okrajích měst moc dobrý nápad, je velká agregace, nárazové využívání ve večerních hodinách, internet je výrazně pomalejší než má člověk zaplaceno a navíc nestabilní.
A download 10Mb/s je opravdu velice málo.
Spíš bych se poohlídnul po jiném xDSL provozovateli. Třeba T-Mobilu...
doplněno 30.01.17 16:23: No, každopádně si nech wifi připojení spíše jako poslední řešení, když by to nešlo jinak. Ale pokud si daleko od ústředny, tak je pravda že Ti asi opravdu nakonec nic jiného nezbude než wifi.
Tady na Dobříšsku nedávno O2 dávalo do několika obcí předsunuté DSLAMy, internet se tady lidem dost zrychlil. S wifi tu nejsou lidi moc spokojeni.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.17 15:36

T-mobile je podle mě z deště pod okap. Na výše uvedené jsem od O2 docela zvyklý, několik měsíců mi účtovali 20M net, než jsem si změřil rychlost a zjistil, že jedu na 2,1M, protože jsme daleko od ústředny. BTW na tom jedu dodnes a když noví sousedé po ránu zapínají O2TV, tak mi také vypadává spojení ... Známí nadávají spíš na O2 než na wifi providery.

Ale dík za názor, zvážím to.

Od: lego®
Datum: 30.01.17 16:19

Jak jsou pripojeni sousedi s O2TV?
Ty ses rad ze ti to chodi 2 Mb protoze ses daleko od ustredny a jim chodin O2TV?

Datum: 30.01.17 16:41

Před pár měsící u nás O2 údajně zvýšilo rychlost, ale je k tomu potřeba VDSL modem a já už to doklepu na starém.

Kdyby nezkoušeli praktiky šmejdů z prodejních akcí, tak bych o tom i uvažoval. Ale zavolala operátorka, že mi zrychlí net, že mi pošle nový modem při ročním závazku a že budu platit stejnou cenu XXX a jestli souhlasím, ať řeknu ANO. Tak jsem ji sdělil, že žádné ANO nebude, protože ze systému určitě vidí, že aktuálně platím XXX-140Kč a že kvůli podobným praktikám s nimi do 1/2 roku končím. Tak mi ještě zkoušela natlačit nějakou úúúúúžasně výhodnou nabídku s O2TV, kterou určitě někdo ze sousedů vzal, protože zhruba od té doby to občas padá.

Od: vernon
Datum: 30.01.17 18:23
Čistě teoreticky. Ty předsunuté DSLAMy jsou opravdu jen pro VDSL/VDSL2, ADSL nepodporují. Takže pokud by ti poslali nový VDSL modem, internet bys měl pravděpodobně skutečně výrazně rychlejší. O2TV totiž při rychlostech okolo 2 Mb/s skutečně nefunguje, sousedi musí mít VDSL. Ovšem agregace je na xDSL linkách stále výrazně nižší než u WIFI. Takže fakt spíše to VDSL než wifi...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.