Máte UPC? používáte Wi-Free?

Od: Datum: 30.01.17 06:47 odpovědí: 1 změna: 30.01.17 07:37

Myšlenka je taková, že každý zákazník vysokorychlostního internetu od UPC, který má od nich modem s wifi routerem bude poskytovat "veřejný" internet komokoli, kdo má také doma UPC a je v dosahu jeho wifi. Naoplátku se on bude moci připojit také kamkoli kdekoli kde jeho zařízení najde wifinu s ssid Wi-Free a ani o tom nemusí vědět, prostě se to připojí. Třeba i v zahraničí. Ze služby je možné se odhlásit, (neposkytovat a nepoužívat). Internet by se zpomalit, prý, neměl, protože UPC poskytuje wi-free nad rámec smluvené rychlosti, ale hardware - modemowifirouter je stále jen jeden a musí obsloužit všechny. Teoreticky se může na jeden modem připojit pět dalších zařízení přes wi-free. V nastavení modemu je tahle položka nazvaná WIFI4ALL a nelze ji přenastavit, jedině zrušit službh na MyUPC, modem se na dálku přenastaví a položka zmizí. Zajímalo by mě jestli této služby využíváte a co si o tom myslíte. A taky jestli si myslíte, že se zpomalí domácí internet zákazníkovi, když se na něj někdo pověsí. A nakonec, je to bezoečnostní riziko pro domácí sít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 07:37
avatar
Mám UPC internet, ale WiFree neppužívám. Pokud máte doma pouze bezdrátovou síť, potom WiFree jede na stejném kanálu jako Vaše domácí síť. Těch bezdrátů je kolem nás už nějak moc..
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.