V čem chcete otevřít tento typ souboru

Od: Datum: 26.01.17 13:42 odpovědí: 8 změna: 26.01.17 16:59

Rád bych se zeptal na něco co mi už 2 měsíce denně nervuje. Pokaždé když chci otevřít nějaký soubor (mp3, pdf, jpg ...) tak na mě vyskočí otázka v čem bych chtěl danou věc otevřít. Otevřu mp3, musím kliknout na WMP, otevřu jinou mp3 a opět musím kliknout na wmp až do zbláznění. To stejně s pdf soubory a jpg. U ničeho jiného mi to tolik nevadí a office se otevírají dobře.

PS: otevřít v programu -> Zvolit výchozí program (až takový jsem ajťák :-P) tak to skutečně nepomůže

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 26.01.17 13:52

a zaškrtnuto "vždy otvírat v tomto programu" se stalo?

Ohodnoceno: 0x

Od: droid
Datum: 26.01.17 14:41

jo to jo ... ptá se to pořád dokola i třeba u jediný písničky :-P (po tom co ji zavřu)

Datum: 26.01.17 14:11

Dobrý den. Tak jak tu cestu popisujete v posledním řádku, tak to funguje u mě. Na mp3 a videa zvolím výchozí program WMP, na obrázky Ashampoo a na pdf zvolím výchozí program Sumatru. Musíte to ale udělat u každého formátu zvlášť. Nelze jen u mp3 nastavit WMP jako výchozí, ale u pdf také nastavit výchozí program a u obrázků také. Pokud to tak máte, tak je to divné, že se Vás Windows pořád ptá. Píšete, že Vás to nervuje 2 měsíce. A před tím to fungovalo?

Datum: 26.01.17 14:40

Výměna hdd za ssd a reinstalace win od odborníka za "lepší" ... prý jsou win verze od výrobců nacpané zbytečným softwarem (ten macafee jsem si vždycky odinstaloval)

Od: jarina
Datum: 26.01.17 16:12

a dělá to i na jiném accountu? jaký sje os?

Datum: 26.01.17 16:18

win 8.1 ... přihlášení k microsoft účtu nejde. Po ověření SMS se nic nestane a zůstane prázdná obrazovka.

Od: jarina
Datum: 26.01.17 16:59

OK. tomu druhému nerozumím, ty do toho nějak zatahuješ esemeskování?

Od: bfu
Datum: 26.01.17 16:12

No tak otevři WMP a nastav asociaci souborů u něho.

Pokud to nepujde, tak nějaký program zmršil nastavení asociace a uděla si to podle svého.

Další nastavení lze provést přes "možnosti složky" - Typy souborů

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.