Jak mit blizko router u hlavy?

Od: Datum: 18.01.17 08:07 odpovědí: 23 změna: 28.01.17 18:38
Dobry den, mam stary a slaby router v loznici pod posteli, ted ho budu menit za novy vykonejsi se dvema antenami. Jde mi o to ze ho mam pod posteli aby nesel videt. Kdyz spim, cca od hlavy 40cm. Je nejaky rozdil v tom kdyby byl treba ode me 3m? Je to skodlive pro zdravi? Nebo je jedno v jake vzdalenosti je? Diky za nazory. Premistovat jej nechci, max zeslabim vykon noveho. Vysila wifi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.01.17 08:13

Dobrý den, toto vůbec neřešte - např. mobil máte jistě blíže k hlavě a určitě se tím nestresujete. A o jiných zářeních, která jsou v "éteru" nemluvě. Zdravím!

doplněno 18.01.17 08:26:

kolikoli - správná připomínka a zřejmě i důvod, proč je současný router slabší, kdy vysílá polovinu výkonu pod podlahu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.01.17 08:22

Spíš než nějaké škodlivé záření a podobně, bych řekla, že když ho schováte pod postel, tak bude mít o dost slabší signál, než kdyby byl na jiném místě. Nejlépe ho dát někam na poličku/stolek tak metr nad zemí.

Ohodnoceno: 1x

Od: 111®
Datum: 18.01.17 08:46

co to znamená měnit za silnější? můžeš specifikovat tvoji představu a dodat parametry obou? nehodláš jen vyhodit peníze?

Datum: 18.01.17 08:54

Škodlivé je dneska všechno. Samozřejmě čím dál od hlavy ho máte, tím líp. Stejně tak i mobil by jste neměl mít na nočním stolku hned u hlavy, ale co nejdál od ní nebo ideálně na druhém stole apod. Jedna z výhod je, že Vás to donutí vstát víc, než když mlasknete rukou vedle hlavy do budíku a spíte dál.

Existují dokonce i speciální témata o tom, jak mít ložnici bez jakýchkoliv elektrických zařízení nebo strávit několik dní v úplné tmě a tichu. Nejsem žádný sluníčkář ale některé nápady si myslím nejsou špatné. Já jsem se třeba konečně naučil si na noc vypínat vyzvánění *uspech*

Datum: 18.01.17 09:21
Nejsem žádný paranoik, ale router jsem dal z děcáku u postele raději do obýváku. Digitální vlny jsou mnohem agresivnější, než analogové vysílání a stále nejsou nějaké rozumné studie o dlouhodobém vlivu na člověka. Kdysi bylo něco prokázáno u lidí, kteří používají mobil k hovorům několik hodin denně, kdy hodně záření pohlcuje hlava. Router pod postelí bude něco podobného. Za mne tedy pokud je možnost, tak raději posunout dál, každým metrem navíc pohltíš méně záření.

Od: pepan
Datum: 18.01.17 09:32

A proc to na noc nevypnout? Kazdy router ma vypinac, ja to i pres den zapinam jen kdyz potrebuji pracovat na netu ! Jde i o spotrebu elektriny, i kdyz neni velka, za rok se to projevi.

doplněno 18.01.17 17:37:

Ja teda problem s pripojenim nemam, i kdyz router zapinam a vypinam kazdy den i vickrat :)

Od: isteron
Datum: 18.01.17 11:02

Nedoporučujem , vypínať modem, mimo činnosti pc. Ja som to robil 12 rokov, modem TP link, pripojenie na kábel ADSL od T-com. Potom som začal mať problémy s pripojemím, samovoľne sa mi zrušilo pripojenia, zavolal som technika od providera, linku premeral, vyhlásil, že je v poriadku. Vážne som rozmýšľal , že vymením providera. Tesne pred Vianocami som kúpil nový modem, tiež TP link, ale ešte je v krabici, nerozbalený. Medzi tým mi skúsenejší pc užívatelia poradili, aby som modem nevypínal, a nechal zapnutý aj keď nepracujem na pc. Starý modem veselo pracuje ďalej , 13. rok a spojenie sa mi od Vianoc 2016 vôbec nerozpadlo. Aj spotreba elektriky je malá, nemerateľná.

Datum: 18.01.17 10:44

@libor007 jakej je prosím rozdíl mezi digitálními vlanami a analogovými , můžeš mi to prosím vysvětlit? já to jaksi furt nemůžu pochopit...

doplněno 18.01.17 11:09:

tady jsou takový bláboly typu silnější router, digitální vlny vers. ananlogový...ach jo...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.17 12:32

Ty jo, ty jsi adept na Nobelovu cenu. Digitální a analogové vlny. To by sis měl nechat patentovat

Do dneška si svět myslel, že radiové vlny jsou část spektra elektromagnetického záření a je buřt, jestli po nich posíláš "digitál" nebo "analog" nebo telegrafní morseovku nebo v nich pečeš kuře.

Od: rqwope*
Datum: 18.01.17 13:18

Rozdíl je v modulaci a v tom, že systémy MIMO fungují na více nosných frekvencích zaroveň, takže se chovají jako několik analogově modulovaných signálů naráz. Pojmy "slabá" a "silná" WIFi prosadila, podle mého názoru" nedávná vtíravá reklamní "megarychlá" kampaň jednoho třípísmenného poskytovatele internetu. Z podstaty WIFI standardu se jedná o nelogické tvrzení, protože výkon nelimituje výrobce ale norma. Toto ale běžný uživatel neřeší. S čím si výrobce může pohrát je směrovost a potažmo zisk antén a může pokrytí 360° prostoru realizovat vícero SSID. Tak vznikne subjektivně efekt, že se WIFI může zdát "silnější".

Od: vernon
Datum: 18.01.17 17:31
MIMO v žádném případě nefunguje na několika kmitočtech, tam je použit zcela jiný princip.

Datum: 18.01.17 13:20

@ernie jestli to říkáš mě, tak to nemusíš...já jen reagoval..na ten blábol...ve snaze že ten co to napsal mi to objasní, jinak já sám mám jasno...

Datum: 24.01.17 20:09
Ano, jak se píše výše - měl jsem na mysli ostřejší modulaci signálu u digi - tělo ho pohltí víc díky vyšší prostupnosti.

Od: jarina
Datum: 18.01.17 09:35

i tak je mikrovlnné záření slaboučké.

Spíš by vadilo potenciální vysokofrekvenční akustické pískání buď zdroje nebo samotné desky(coil whining). Nebo negativní vliv má světlo modrých led (prý "blokuje spánek")

Datum: 18.01.17 12:14

zda wifi škodí či neškodí je věc názoru, protože na tuto otázku nejsou schopní dát odpověď ani experti z oboru neurologie.

Četl jsem nějaké pojednání na téma, že tato zařízení pracují s tak vysokými frekvencemi a tak slabými vlnami, že vám nemůžou udělat vůbec nic.

Jen mám poznámku mimo dotaz : Nedovedu si představit co by mě ponouklo dát si wifinu pod postel. Taky jsem nechtěl aby byla vidět a aby si s ní nehrály naše kočky. Dal jsem ji do skříňky pod televizí.

Datum: 18.01.17 15:04

tak třeba tazatel ruší patogenní zóny, co my víme...*smich*
mimochodem, nnahodil dotaz a už po něm není ani vidu natož slechu...možná že řeší umístěním antikoncepci...

Od: ivson
Datum: 18.01.17 15:45
Dekuji za vas nazor...
Datum: 28.01.17 18:38
Nebo je chudák již mrtev - hlava jak popcorn

Od: jarina
Datum: 18.01.17 14:21

No rozdíl mezi 3m a 0,4m je značný= (4/30)^2 přibližně. Ovšem je to asi jen teoretický výpočet, protože do hry vstupuje takyy blízké pole ( lambda=12cm), což je poměrně srovnatelné a tvar EM pole v této vzdálenosti se nedá tedy moc modelovat. Druhá věc je jak jsou nastavené antény a jaký mají vyzařovací diagram (je li to dipól, tak zaří v cylindrické symetrii vůči ose tyčky dipólu - něco jako torus, nejvíc v kolmé rovině a nulově v ose dipólu). což má 2 implikace, buď ti diagram antény nemíří do hlavy a za druhé zda nemáš blbý signál (třeba dipól míří do podlahy nebo je postel kovová)

PS: řeší se jen hlava, ale ostatní orgány jsou taky důležité. Mikrovlné záření je schopné pouze ohřívat látky(vodu), nikoli štěpit molekuly nebo nedejbože jádra atomů.

Od: ivson
Datum: 18.01.17 15:47
Dekuji vsem za nazory... Asi to tedy nebude tak skodlive.
Datum: 24.01.17 20:15

Jak si představujete takový mikrovlnný ohřev vody?

Od: vernon
Datum: 18.01.17 17:35
WIFI "router" je zdroj extrémě slabého signálu, podle normy smí mít koncový vysílací stupeň max 100mW, to je dvacetkrát méně než u mobilního telefonu. Proto je ten dosah tak malý.

Datum: 24.01.17 21:07

výkon Wi-fi routeru .. tedy přesněji zisku antén je omezen zákonem a vyhláškou - kterou se výrobci musí řidit. Hodnota je zlomkem toho co by vám mohlo způsobit nějaké zdravotní problémy.

Během dne si dáváte přímo k hlavě zařízení, které vyzařuje mnohem víc .. mobil.

Kolem nás je tolik záření z různých zdrojů .. že řešit jeden router - zní směšně. Spíše bych řešil umístění routeru, dát jej pod postel je z hlediska šíření signálu asi nejhorší ... ideálně by měl být ve volném prostoru v úrovni pasu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.