Word - zápatí na každé straně jiné a citace

Od: Datum: 08.01.17 01:41 odpovědí: 2 změna: 08.01.17 08:37

Dobrý den,

chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Potřebuji v dokumentu ve Wordu udělat na každé stránce jiné zápatí. Přesněji řečeno na každé straně v zápatí uvést jiné jméno. Zkoušela jsem to, ale vždy se mi to samé jméno udělalo na všech stranách dokumentu. Případně se mi to povedlo změnit na sudé a liché stránky. Moc bych byla vděčná, kdybyste mi polopaticky popsali, jak to udělat.

Ještě bych Vás chtěla požádat o pomoc ohledně citací ve Wordu. Vůbec nevím, jak udělat zdroje např. obrázků či textu v citacích. Co to vlastně znamená a jak to, moc prosím, udělat?

Předem moc děkuji za Vaši pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.17 03:54

Nevím, jestli se tu najde někdo, kdo by Vám tu "polopaticky" podrobně popsal postup. Ale určitě byste mu to usnadnila, kdybyste uvedla alespoň, kterou verzi Ms Office (Wordu) používáte.

Zdroje obrázků a textů přece znáte sama – jsou to texty, z nichž čerpáte, a místa, odkud jste obrázky stáhla. Nezapomeňte k textům/obrázkům uvádět i autory.

Jak citovat? Zkuste se podívat na web své školy, možná tam najdete, jak správně psát různé typy prací. (Řada škol má tyto pokyny na webu.)

Ohodnoceno: 0x

Od: host*
Datum: 08.01.17 08:37

Na konci každé stránky konec oddílu, což je konec stránky a zároveň konec oddílu, což asi děláte.

Záhlaví, zápatí: v liště záhlaví zápatí můžete přepínat mezi záhlavím a zápatím, což jistě umíte. Jen si všimněte malé ikonky "Stejné jako minulé". Když ho necháte, bude záhlaví nebo zápatí stejné jako na minulé stránce. Když ho zrušíte, budete mít záhlaví nebo zápatí to, jaké si napíšete do svého záhlaví nebo zápatí.

Na liště je v pravé straně "stejné jako minulé", "přepnout mezi záhlavím a zápatím", "zobrazit předchozí", "zobrazit další", "Zavřít".. Možná to máte jinak, záleží na verzi.

Můžete mít v celém dokumentu stejné záhlaví a různá zápatí, nebo obráceně, nebo na každé stránce obě stejná nebo různá. Chce to trochu cviku a dodržet pořadí, nejdříve zrušit "stejné jako minulé" a pak teprve napsat jaké zápatí tam bude.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.