Změna složky pro ukládání

Od: Datum: 07.01.17 16:44 odpovědí: 14 změna: 14.01.17 15:21

Zdravím.Ve Win7 se mi při ukládání souboru primárně nabízí umístění Knihovny - Dokumenty. Poradil by někdo, jak toto změnit, aby se nabízelo umístění počítač?

Dík za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.17 10:54

V prohlížeči (u mě Firefox) vpravo nahoře tři vodorovné čárky,rozkliknout - Možnosti - Obecné - Stahování - Uložit všechny soubory do...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.17 11:49

Zdravím, taky mě to chvíli trvalo než jsem na to přišel: v nabídce Uložit jako se dá kliknout na šipečku před Knihovny a dostanete se na Počítač a tam si vyberete kam to uložit.
Jak to udělat aby to bylo natrvalo nevím. Ukládám soubory do svých složek mimo dokumenty, tam neukládám nic.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.17 18:36

Zdravím, díky za snahu, ale odpovědi neřeší můj problém...

doplněno 11.01.17 18:41:

To lubombar: Také si ukládám do svých složek a na jiném disku, než je systém. Složky jako dokumenty, hudba, obrázky jsou pro mě zbytečné. Proto mě štve, že Win je stále nabízí.

Datum: 11.01.17 19:19

FF - Nástroje - Možnosti - Obecné - Stahování

Chrome - Nastavení - Zobrazit rozšířená nastavení - Stažené soubory

Nastavím U každého souboru se zeptat.

doplněno 11.01.17 20:53:

Je tam přece volba Uložit jako ...

Datum: 11.01.17 20:21

Dík ladinpraha, ale nejde mi o ukládání souborů ztahovaných z netu, ale o ukládání souborů vytvořených v PC. Např.: Vytvořím dokument ve WORDu, dám uložit a...teď bych potřeboval, aby mi to nabídlo jak píšu výše.

Datum: 12.01.17 16:58

Je mi líto, ale nerozumíme si. Volba "Uložit jako" je určena na změnu formátu ukládaného dokumentu, případně na uložení změněného dokumentu při zachování původního. Ale stále - i pokud dám "Uložit jako" mi Win nabízí umístění "Knihovny - Dokumenty". A já bych potřeboval, aby nabízel složku "Počítač", kde bych viděl všechny disky a mohl zvolit další cestu k uložení. Snad jsem to popsal už lépe.

Od: alen
Datum: 11.01.17 20:25

Umístění počítač se nastavit asi nedá, ale jiná složka na jiném disku nastavit lze. Např. kliknutím na vlastností složky c:Users...Documents a změnit úložiště na kartě Umístění.

Datum: 12.01.17 16:47

Díky za odpověď. Vím, že lze přemístit tyto složky (obrázky, dokumenty, hudba) kamkoli, ale to nechci. Mám svůj po léta používanýsystém ukládání souborů a bylo by pro mě nejpohodlnější a nejrychlejší vycházet při ukládání ze složky Počítač. Myslel jsem spíš, že by to vyřešil nějaký zásah do registrů.

Datum: 12.01.17 17:33

Asi ani toto není to co by vám úplně vyhovovalo, ale částečné řešení by bylo v zatržení "Navigační podokno" z nabídky Uspořádat-> Rozložení, na dialogu ukládání. Zapamatuje si to i zbalení překážejících položek nad Počítač a na jednotlivé disky pak lze přistupovat rovnou z levého podokna jako v Průzkumníku.

Datum: 14.01.17 10:15

To alen: dík za snahu, ale to taky nic neřeší.

Od: 111®
Datum: 14.01.17 10:26

pokud jde o Word, Excel tak Nástroje-možnosti

Datum: 14.01.17 13:43

Ale řeší, pokud nevadí jedno kliknutí navíc. Kliknutím na Počítač v navigačním podokně dostanete do hlavního okna to, co máte na druhém obrázku a pak pokračujete podle zvyku, nebo se můžete rozbalováním složek v levém podokně dostat do požadované složky přímo, nebo si častá umístění ukládání můžete přidat do Oblíbených dialogu a dostanete se k nim ještě rychleji, než proklikáváním z Počítač.:)

Datum: 14.01.17 15:20

Ne, neřeší. To se mohu rovnou dostat dvěmy kliky z původní nabídky do složky počítač přes šipku před "Knihovny".

Ale i tak díky za snahu.

Datum: 14.01.17 15:21

Prosím admina, aby toto vlákno smazal. Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.