Email. adresy-zneužití

Od: Datum: 06.01.17 09:57 odpovědí: 9 změna: 07.01.17 21:22

Dobrý den, prosím o vysvětlení, je možné zneužít emai. adresu? Přítelkyně má notebook a vždy po nějakém čase ji přijde na její email. adresu email ,který má stejnou emailovou adresu jako má ona.Je to tak, jako by ona sama sobě posílala email.To nechápeme.Děkujeme za vysvětlení.Josef.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.17 10:46

Dobrý den, nezmínil jste dvě věci - na jaké stránce má přítelkyně ten e-mail založený a co je vlastě obsahem toho e-mailu, který jí chodí?

Jelikož tyto informace jste zatím nenapsal, budu vycházet v této odpovědi s tím, že e-mail má vaše přítelkyně založený na Seznamu. cz (koncovka @seznam.cz, @email.cz, atd.)

Zde se mi skutečně občas stává, pokud přeposílám nějakou zprávu a občas se mi to nějakým způsobem objevilo i při odpovídání, že v kolonce "komu" zůstala uvedená moje adresa. Když jsem e-mail odeslal, přišel mi, a byl jsem tam uveden jako adresát a příjemce zároveň já. Tento problém šlo vyřešit celkem snadno tak, že si prostě při psaní, odepisování a přeposílání zkontrolujete, zda tam je uvedena opravdu adresa toho, komu píšete a ne vaše (která se tam někdy zobrazuje bohužel automaticky). Dalším vysvětlením může být, zda někde nemáte nastaveno či při odesílání nevyplňujete svoji e-mailovou adresu do kopie. Pak vám daná zpráva přijde také (přijde adresátovi a i vám).

Podstatné však je, že všechny tyto zprávy alespoň mně chodily prakticky hned po odeslání, max. do 5 minut.

Ale je možné, že když se odhlásíte hned po napsání e-mailu, tak to zjistíte až po dalším přihlášení.

A taky je možné, že na jiných doménách (např. volny.cz) to posílání nefunguje tak rychle a ta zpráva vám prostě přijde později.

Upřesněte ještě svůj dotaz a třeba se dostaneme ještě někam dále.

Ještě mě napadá, že vám chodí takové ty spamové e-maily (něco ve stylu, že to máte přeposlat dál, nebo se něco stane, že jste něco vyhráli - často to bývá psáno takovou nesrozumitelnou češtinou nebo anglicky). To jsou e-maily posílané nějakými roboty, chodí mi občas taky, ale je pravda, že tam je jiná adresa odesílatele (ale třeba někomu chodí i z jeho vlastní adresy, nevím).


doplněno 06.01.17 10:58:

A možná ještě k tomu zneužití obecně, jelikož to jste taky více nerozepsal, zatím - ať se přítelkyně zamyslí, zda někomu někdy své heslo a přihlašovací údaje nedávala, zda nemá moc jednoduché přihlašovací heslo a zda se nepřihlašovala někde na veřejných místech (kavárny, atd.) a zároveň zda někde nemá zadáno nebo někde nezadávala automatické pamatování přihlašovacích údajů na daném počítači.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.17 17:10

kuba12,děkuji za odpověď.Přítelkyně tvrdí ,že nikomu nic nedávala, ale na veřejných místech se přihlašovala a automatické pamatování tam zadávala také.Tak že už je to jasné. Josef

Datum: 07.01.17 21:22

Přesně totéž jsem zde taky řešil("Emailová adresa")přišel mi už třikrát email tohoto typu:

We are looking for employees working remotely.
My name is Terra, I am the personnel manager of a large International company.
Most of the work you can do from home, that is, at a distance.
Salary is $2200-$5400.
If you are interested in this offer, please visit Our Site
Have a nice day!

A bylo to jak uvádíte,jako kdybych si to poslal já sám.

Bylo mi zde doporučeno,dát to do spamu a dál to neřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 11:04
avatar

Ano, je to možné a zřejmě poměrně jednoduché. Doporučuji vám, abyste se tím nijak netrápil, bral to jako fakt a považoval tyto maily za spamy.

Před časem mě také překvapilo, že si posílám maily sama sobě. Požádala jsem o vysvětlení syna. Vysvětloval, moc jsem to nechápala, protože bych k tomu potřebovala znát hodně počítačových termínů a postupů. Ale jako důkaz, že to jde, mi obratem poslal několik takových mailů. Pusťte z hlavy problém o způsobu vytváření těchto spamů a hlavně to neotevírejte a mažte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rqwope*
Datum: 06.01.17 11:12

Nemusíte se obávat, jediné co se stalo je že je emailová adresa mezi dalšími desetitisíci příjemci nežádaného mailu. Všem to přijde jakoby od nich. Podvést hlavičku email u je tak jedniduché, že nejen jsou na internetu návody, ale i přímo stránky, které odeslání fejkových emailů nabízají! Zkuste vyhledat guglem fake email, fake smtp...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 11:40

ANO,

Pokud někdo posílá elektronickou poštu, pak váš mailový klient (např. v Seznamu) vám umožní vyplnit položky Adresát, Předmět a Text zprávy. Nicméně standardní pošta má i položku Odesilatel, kterou vám Seznam vyplní automaticky, ale mnoho programů (i zařízení) umožňuje vyplnit i to, takže i poslat mail jménem kohokoliv.

Ekvivalent: na klasickém papírovém dopisu také můžete dozadu napsat Odesilatel: Jaroslav Cimrman, Liptákov.

Buďte opatrní i u zpráv od vám známých lidí, pokud obsahují přílohy ve smyslu "tady klikni".

Hezký den přeji

GHonza

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.17 12:06
avatar

Je to stejné jako poslat někomu balík a do kolonky odesílatel napsat totéž co do přijemce. Taky se bude příjemce divit, jak je možné že mu od něj samého příšel balík, když si žádný neposílal. Neznamená to, že se někdo naboural k němu domu a tam zabalil balík, který mu poté poslal. S emaily je to podobné. Není problém maskovat adresu odesílatele a napsat tam co Vás napadne. Důležitý je údaj kam to má dojít a ne odkud to putuje. I toto je jeden z důvodů, proč není email garantovaná služba a také odpověďí na dotazy typu : na co datovou schránku, když mám email? Cokoliv co je odesláno z nebo do datové schránky je totiž chráněno certifikátem - neboli nemožností něco podvrhnout.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rubko
Datum: 06.01.17 12:20

Ono tak jak už tu někteří píšou není žáden problém odeslat e-mail s jakoujoliv existující nebo i neexistující adresou odesílatele a to třeba i s adresou někoho komu se ten e-mail zasílá. Nemusí to ani být problém seznamu.cz nebo jiných schránek nebo zneužití něčích přihlašovacích údajů do e-mailové schránky. V naprosté většině se v takových případech jedná o spam nebo také občas o zavirované e-maily. Doporučují proto se tím zbytečně nezabývat, nezkoumat to a takové e-maily rovnou mazat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: email
Datum: 07.01.17 07:42

Sice se ptáte na vysvětlení - na tu otázku jste dostal dost odpovědí, ale ještě bych přidal jednu důležitou radu.

Pokud by někdo znal přihlašovací heslo k účtu (byla to i jedna z uvedených odpovědí), tak je dobré HESLO ZMĚNIT.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.