Porucha CANON iP4600

Od: Datum: 05.01.17 12:08 odpovědí: 1 změna: 08.01.17 09:28

Tiskárnu CANON Pixma iP4600 jsem provozoval tak, že jsem doplňoval do zásobníků inkoust a nakonec tiskla i jen s jednou plnou černou náplní, avšak zobrazoval se dialog, že "nelze komunikovat s tiskárnou", který však na tisk neměl vliv. Nyní jsem zakoupil celou sadu kompatibilních cartridží, po výměně svítí všechny červené kontrolky, avšak tiskárna při stratu vrčí jako kulomet a pak skočí do poruchy tak, že střídavě bliká zelená a oranžová kontrolka.

Tiskárnu jsme rozebrali a zjistili jsme, že na pravé straně pod deskou s tištěnými spoji je ozubený převod, kde přeskakuje jedno plastové ozubené kolečko, které se automaticky odklání ze záběru, chvíli je v záběru s druhým ozubeným kolem úplně normálně, točí se zcela potichu, pak ze záběru vyskočí a když se přikloní znovu do záběru, tak začnou zuby přeskakovat a vrčí to jak kulomet. Pak skočí do poruchy shora zmíněné.

Domnívám se, že to není mechanická porucha, ale softwarová, která by měla jít nějak odstranit. Je to asi tzv. "kurvítko", kterým výrobce znepříjemňuje život kutilům, kteří nechtějí používat originální inkousty, jejichž cena je přemrštěná.

Ví někdo jak na to nebo je tiskárna k vyhození?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 08.01.17 09:28

Něco podobného jsem měl a rozchodil jsem to, bohužel už si nepamtuju podrobnosti (Canon tiskáren jsem měl rozebraných už tolik, že pamatovat si všechno není v mých silách). Jedno mohu říci jistě, softwarové to není. Ten pohon je udělán tak, že jedním směrem to pohání čerpadlo čištění trysek a druhým směrem to podává papír. Někde nesouhlasí koncové polohy (hlídáno optozávorami) a tiskárna se snaží udělat něco a nemá to ve správných polohách. To že se to stalo při výměmě inkoustu je zvláštní, mě tam tehdy opravdu něco přeskočilo, ale taky když jsem manipuloval s inkousty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.