Tenké barevné čáry přes monitor.Co to je?

Od: Datum: 03.01.17 17:16 odpovědí: 4 změna: 17.01.17 05:42

Dobrý den,

včera ráno se mi po zapnutí notebooku objevily dvě tenoučké zelené linky na krajích monitoru. Dnes k nim přibyla stejná červená kousek od středu. Táhnou se odshora dolů přes celý monitor. Notebook jinak funguje dobře. Mám se připravit na jeho brzký konec ( odejde monitor ) anebo čím to může být? Děkuji moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mamen1
Datum: 03.01.17 17:56

vypadá to,že se loučí grafická karta...

Ohodnoceno: 0x

Od: nika90210
Datum: 03.01.17 18:09

Děkuji Vám. Taky mě to napadlo, no nic... tak se asi budu muset podívat po jiné-náhradní, i když tohle už je takový dědeček, ale mám k němu nostalgické vzpomínky...

Od: ctenar*
Datum: 04.01.17 02:33

Laicky bych si tipl, že odešel řídící tranzistor pro dané sloupce displeje. Zkus k notebooku připojit externí monitor. Nemyslím, že tam ty čáry budou.

Se samotným notebookem nic špatného nebude. Jen světla v jednom sloupci oken velkého dlouhého paneláku nejdou vypnout. Bydlet se v něm dá bez problémů dál.

Datum: 17.01.17 05:42

Může se jednat o problém s grafickou kartou, ale mnohem pravděpodobněji bych to viděl na mechanické opotřebení displeje. Kdysi jsem měl jeden notebook od HP, kde se časem zavíráním a otevíráním namáhala vrchní část LCD panelu, což způsobilo svislé dlouhé modré čáry různě po celé obrazovce, časem se to zhoršovalo. Pokud to nebude dělat na externím monitoru, a chce se vám za to platit, vyměnte displej. Nevím ale co je to za notebook, kolik na něj stojí nový displej, a jestli se to vůbec vyplatí...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.