Funkce mobilů/tabletů:Noční mód/šetření zraku

Od: Datum: 25.12.16 20:57 odpovědí: 1 změna: 25.12.16 21:33

Co dělá na mobilech, smartphonech, tabletech, phabletech a možná noteboocích funkce, která má názvy jako noční režim, šetření zraku, modrý filtr? Údajně to má přizpůsobit výstup displeje, aby neobsahoval modrou barvu, která je rušivá(nebo "ostrá" , tedy v noci. Prý údajně i blokuje tvorbu malaninu, nějakého hormonu spánku...

Zajímá mě, jak konrétně tato funkce změní vstupní hodnoty RGB na výstupnní RGB (případně v HSB...). Napadajímě 2 možné způsoby:
-prostě nastaví hodnotu modré složky 0 - potom, ale bude možné zobrazit jen odstíny mezi červenou,žlutou a zelenou (tedy 180° z 360°)
-Zakáže barvy, které jsou do modra, ale nad určitou sytost (relativní podíl modré), potom tedy už bude možné zobrazit bílou (nebo nažloutlou aspoň)

Co z toho platí? Vtip je v tom, že i bílá i šedá obsahují trochu modrého světla z 3 subpixelů...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 21:33
avatar

No tak hlavně aspoň co mám zkušenost s nastavením já, tak se dá upravovat plynule a to tak, že zjednodušeně řečeno, zhasínají modré subpixely. Tedy ani bílá není bílá, prostě jsou všechny barvy dost do tepla, do červena.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.