Hledám sw pro třídění fotek dle data pořízení

Od: Datum: 25.12.16 18:24 odpovědí: 16 změna: 26.12.16 16:49

hezké svátky, využívám dobu klidu na úklid fotografií a narazil jsem na problém. Potřebuji je seřadit dle data a snažím se to udělat v XnView. Problém je ale v tom že v sloupci datum je datum úprav a já bych potřeboval aby tam byl datum kdy ta fotka byla pořízena. Neznáte nějaký program který umožní zvolit z exif ten správný datum?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 25.12.16 18:36

V každém solidním editoru ta možnost určitě je. Třeba Zoner Studio. Správce - organizovat - seřadit podle- a teď máte na výběr spoustu možnosti, mezi nimi - datum vytvoření.

Ohodnoceno: 0x

Od: kris
Datum: 25.12.16 18:50

zkoušel jsem to i v zoneru. Umožní mi setřídit foto dle různých údajů ale nenabídne seznam tak, aby byly názvy a údaje v řádcích pod sebou. XnView to umožní ale nedovolí mi určit který údaj zvolit.

např : název, velikost, vlastnosti, typ, datum atd. v řádcích pod sebou, ale ten datum je datum změny a já bych tam chtěl datum pořízení.

Datum: 25.12.16 19:11

Nevím přesně co máte na mysli ale v náhledu ve správci je i datum vytvoření i změny,

Datum: 25.12.16 19:38

souhlasím, dle data vytvoření fotky setídit jdou, ale nenabídne mi řádkový seznam na kterém budou uvedené sloupce.

to datum je datum změny a ne pořízení :(

Datum: 25.12.16 19:46

a když na ten řádek velikost,vlastnosti atd. kliknete pravou myší? naskočí tabulka,kde vyberete požadované sloupce,to nestačí?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.16 20:11

sic nevím o kterém řádku mluvíte ale zajímalo by mě jak jste se dostal na tu nabídku?

mě se to nedaří ...

doplněno 25.12.16 20:19:

díky, už jsem to našel ! ještě kdyby byla možnost to datum přepsat, ale i tak mi to pomůže.

ještě jednou dík a přeji hezký zbytek svátků

Datum: 26.12.16 10:51

Potřebuji-li přepsat data fotografie u Zoneru, kliknu pravou myší na zvolenou fotku, vlastnosti, podrobnosti a datum pořízení, které se dá přepsat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.12.16 16:27

tato funkce je u mě zbarvena šedě - nepřístupná, navíc je to poměrně složité.

Datum: 26.12.16 16:49

Obávám se. že u naskenovaných fotek nic nepřepíšete protože nemají exif. Alespoń u Zoneru to nejde, nejsou tam informace Původ. Můžete si jedině datum dopsat u pojmenování u naskenované fotky (přejmenovat). U fotek to jde během pár vteřin.

Od: jarina
Datum: 25.12.16 21:03

XN View to umí, hned pod "Date" je "EXIF Date". Zonerphoto Studio to také umí. Oba programy patří k těm nejlepším a jsou zdarma legálně, jen ZPS to kazí reklamními bannery, proto jsem to zatrhl ve firewallu.

A v tom ZPS je to ale nějak podivně schované, sice tam je možnost třídit podle Date, ale někde je ještě volba "use exif date instead file date), buď v Setting ne bo v té nabídce řazení.

Jen pro info: třídění a řazení jsou 2 různé věci

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.12.16 15:42

díky, našel jsem to exif date, ale nevím který datum je použit. V exif jsou tři datumy a mám v tom trocha zmatek. Stáhl jsem si EXIFpilot a když v něm přepíšu datum pořízení tak se vXNview nic nezmění. EXIF je pro mě čím dál víc španělská vesnice. ...

doplněno 26.12.16 15:52:

mám totiž dost klasických fotek naskenovaných pro archiv a snažím se jim přiřadit aspoň přibližný datum pořízení, nějak se mi to ale nedaří..

Od: srturtu
Datum: 25.12.16 22:26

To umí i úplně obyčejný průzkumník windows.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.12.16 10:07

Přesně tak. V průzkumníkovi přidat přez pravé tl. myši sloupeček "Datum vytvoření".
A pokud dám po kliknutí pravým myšítkem na obrázek "Vlatnosti" a záložka "Podrobnosti" tak můžu měnit v exifu (údaje o fotografii) co potřebuji.

Datum: 26.12.16 10:35

kejkl: To ano jednotlivě se mně zobrazí iformace ale nikoliv třeba 100 fotek najednou, jako v Zoneru. Alespoń já to nenašel .

doplněno 26.12.16 10:45:

Navíc po najetí myší na řádek s náhledem fotografie.

Od: jarina
Datum: 26.12.16 15:46

vtip je v tom, že Průzkumník windows je 100 let za opicemi (ve windows 7), ve windows 8 už je použitelný. tak jako tak na správu fotek je to propadák. v nouzi možný postačí

Datum: 26.12.16 15:54

..což je asi i můj problém, jedu ještě na XP..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.