chybný přenost filmů na disk

Od: Datum: 25.12.16 08:00 odpovědí: 5 změna: 27.12.16 20:15

Dobrý den, k novému MacBooku Air jsem dostala externí disk LaCie Porsche 1TB - po úspěšné instalaci jsem do něj překopírovala filmy a propojila je s TV (LG 3D). Disk funguje bez problému a všechny soubory se zkopírovaly, bohužel se ale po propojení s TV všechny soubory zobrazují dvakrát (Jeden je označen jako "není možné přehrát" a druhý klasicky funguje. Vložila jsem na disk cca 20 souborů a všechny mají svou nefunkční kopii, která se však zobrazuje pouze po propojení s televizí (na notebooku je klasicky originál, kopii tedy nejde zobrazit a vymazat). Dřívě jsem užívala externí disk WD a nikdy s ním problém nebyl. Napadá vás nějaké řešení? Předem děkuji za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.12.16 08:08
avatar

Dobrý den, rozumím tomu tak, že TV zobrazuje (načítá) každý soubor 2x, ale ve skutečnosti na ext. HDD ta kopie není - jde, tedy, pouze o špatnou informaci z TV. Je tomu tak, nebo TV tvoří kopii i na ext. HDD? Ovšem, řešení (zatím) neznám. Zdravím!


doplněno 25.12.16 08:35:

Myslím, že @ernie má pravdu. Nebude to přesná kopie souboru a se stejnou koncovkou i velikostí, ale informační soubor (výrazně menší a s jinou koncovkou), který v NTB nevidíte možná proto, že je tam jako skrytý. Kdyby se jednalo skutečně o kopii toho filmu, tak by zabrala další místo na ext. HDD (stejné jako originál) a měla by jít i přehrát v TV. Takto si indexuje knížky i má čtečka knih a potom pozná, na které stránce jsem skončil a hned tam knihu opět otevře.


doplněno 25.12.16 08:53:

Tazatelka uvádí, že dříve používala ext. HDD WD a tam problém nebyl. Zřejmě ho používala jen jako úložiště a bez instalace nějaké aplikace. Nyní, pokud instalovala aplikaci na ext. HDD, tak tato aplikace indexuje filmy. Pokud tuto aplikaci odinstaluje, tak se ext. HDD snad začne chovat zase jen jako úložiště.

Nebo si tam tu aplikaci ponechá a ona si možná pamatuje čas, kdy byl film přerušen a potom ho začne v tom místě přehrávat. Uvidíme, co nám tazatelka odpoví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.16 08:20
avatar

Ten nefunkční bude podle mě nějaký indexový soubor, který generuje nově nainstalovaná aplikace disku nebo tak něco.


doplněno 25.12.16 08:42:

Ano @ben , mě takhle indexuje Pinnacle editor videa. Ale to byl jen nápad...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.16 13:22

Když se podíváte na ten disk z PC, uvidíte tam dva soubory téhož jména s jinou příponou. Je to vlastnost Macu a jeho filesystému. Mac ví, že ten druhý nemá zobrazovat, že slouží jen systému. Televize to vidí stejně jako PC a zobrazuje oba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katie
Datum: 27.12.16 09:54

@ernie® přesně jak říkáte - druhý soubor nezabírá na disku žádné místo, zobrazuje se pouze v TV. Pro představu zasílám fotografie - zobrazení v PC a TV. Při pár souborech by mi to ani nevadilo, ale nyní je jich kolem 50 a začíná to být nepřehledné.Při kadém připojení disku se mě počítač ptá, zda jej chci znovu přeformátovat. Ale nemyslím, že by to situaci vyřešilo.

Datum: 27.12.16 20:15

Opakuji - soubory, jejichž jméno začíná ._ dělá MAC.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.