Stripsy při videích v různém rozlišení

Od: Datum: 23.12.16 00:47 odpovědí: 1 změna: 24.12.16 16:03

Umí někdo vysvětlit pojem "stripsy"? Měl by to být (údajně nehezký) efekt, když se střihá víc videí v odlišných rozlišeních (je nutný překryv / skládání vrstev obou videí)? Nebo stačí, když je vstupní video menší nebo větší než výstpupní (když pominu smysl tohoto kroku)? Podle čeho je tento efekt pojmenován? je někde názorný obrázek? Nedokážu si to představit. Sice mám perfektní znalosti o antialiasingu, metodách scalingu, ale nikdy u videa jsem to neviděl.

PS: nebo se to týká odlišné fps místo rozlišení?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 24.12.16 16:03

Videa doma dělám často a popravdě nic jsem o tom neslyšel a nedolkážu, jako amatér, tento Vámi zmiňovaný efekt popsat. Nicméně zkusil jsem odpoledne, zkusmo, v editoru videa poskládat s různým rozlišením i fps. Video 1920/1080p 50 sním./s i 25 sním./s. Dále video 1920/1080p + video 720/576. Vše jde plynule propojit bez nějakých "stripsů" a i při použití přechodů a všeho možného video chodí bez problémů. Třeba o tom někdo ví více a popíše kde a kdy se tento "efekt" vyskytuje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.