Buzerace Windows defender

Od: Datum: 22.12.16 12:19 odpovědí: 21 změna: 17.01.17 14:55

Zdravím,mám Windows 10 64 bit a nemám antivirus,pouze Windows defender...Ten ale po nějaké záplatě začal buzerovat DENNĚ Zkontrolujte počítač potencionálně nechráněn..Jak lze nastavit defender tak,aby kontroloval tak,jak chci,čili nastavit,jak to šlo postaru,datum a čas? Nebo ho mám eliminovat a nacpat tam AVAST free verzi..AVG mně buzeroval podobně zase s placenou verzí..Díky předem za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.16 12:30

Je to v nastavení defenderu,pravidelná kontrola PC.

Defender chrání docela dobře a nezatěžuje moc systém,chytí i trojské koníčky,ale jsou viry ,které proletí Defenderem jako nůž máslem,takže zvážení použití i jiného antiviru je na vás-bohatě postačí Avast na rok zdarma a taky postačí i Eset online-PC se nechá projet kontrolou jednou za cca 14 dní.Win 10 má oproti win 8 a win 7 jednu obrovskou výhodu:Defender se tzv."nebije" s jiným antivirem.Ale pozor!K Defenderu kdyžtak nainstalovat pouze jeden antivir.Ne 2!(i to jsem už bohužel řešil u microsoftu).To už nedělalo dobrotu.Hezký den.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.16 13:58

Díky,jsem asi blb,že nemouhu najít v nastavení defenderu datum a čas aktivace...Pamatuji ještě ve starší verzi tu možnost...Takže deaktivuji defender a nacpu tam avast free nebo eset...

Datum: 22.12.16 14:06

Nemusíte Defender deaktivovat,nechte ho klidně běžet na pozadí,nastavte třeba jeho kontrolu pro PC na jednou za týden a šupněte k němu eset online.Eset naistalujte a nic nedělejte.Po pár dnech Eset aktivujte a nechte ho běžet online přes celý PC-ono jsou to 2 až 3 hodiny,ale najde vše,co opravdu do PC nepatří.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.12.16 14:15

Defender zcela postačí (projdi si nastavení, kdy má uklízet), pokud necheš kontrolovat poštu v klientovi. Dva anitivry nechat běžet v jednom kompu je naprostá začátečnická hloupost. Mimochodem, třeba ESET apod. Defender automaticky vypne.

doplněno 22.12.16 14:38:

Online ESET OK.

Datum: 22.12.16 14:29

Je zapotřebí si dobře přečíst všechny reakce a odpovědi.Je zjevně vidět,že nemáte sebemenší představu o tom,co je Eset a co je Eset onlie.Eset online v PC neběží,zapíná se pouze kdy je zapotřebí a kontrola PC včetně disku probíhá ONLINE.A jak jsem psal,u win 10 může běžet i druhý antivir-třeba Avast,u win 10 se to nebije,ale u win 7 a 8,tak tam byla ta začátečnícká chyba.U win 10 není problém.

Ale jak jste psal a já taky,i Eset i Avast jsou zbytečné pokud používáte PC k rozumným ůčelům a nelezete tam kam nenáte.Defender jako základ stačí.Hezký den.

Datum: 17.01.17 14:51

Zdravím, radil jste mi defender,, stahla jsem si ten eset online cleaner, mám ho ve stažených souborech, poprvé jsem ho spustila a šel asi 3 hodiny, nenašel žádnou potencionální hrozbu, teď je v souborech a nejde ani odinstalovat , kdyby byl v programech tak tam je položka odinstalovat ale v souborech není. Ptám se proto, jestli se náhodou netluče s tím defenderem, každé ráno musím opět defender zapínat aktivaci, nevím proč. moje otázka,zní, zda ten soubor eset online nezatěžuje počítač, a jak často se má spouštět. a když bych ho chtěla odstranit jak na to. Ve stažených souborech to nejde. Díky

Od: akym®
Datum: 22.12.16 19:08

V Defenderu v nastavení mám zapnutou jen ochranu v raálném čase, a dělá kontrolu sám; jen asi 1x/měs. si vynutí ručně. Jinej antivir k tomu nemám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.12.16 20:16

Jde mi pouze o to,že mi KAŽDÝ DEN hlásí Defender že musím provést rychlou kontrolu a je POTENCIÁLNĚ NECHRÁNĚN..Takže klikam na kontrolu,abych byl chráněn...A NEUMÍM najít v defenderu možnost změny,aby mně otravoval jednou za dva dny nebo týden...Jinak mi defender naprosto stačí..

Datum: 22.12.16 20:26

U WIN 10:otevřít defender,kliknout na NASTAVENÍ a povolit Ochranu v reálném čase.Pak se vratte zpátky na samotné okno Defenderu a kliknutím provedte UPLNOU KONTROLU.Tím v postatě projede Defender celý počítač,kontrola bude u win 10 64 trvat asi 1.5 až 3 hodiny.Po ukončení kontroly,prosím,v každém případě restartujte počítač.Pak už bude Defender provádět kontrolu sám na pozadí bez toho aby jste o tom věděl,pouze vás bude informovat o výsledcích kontrol v liště oznámení.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.12.16 20:30

Pokud Defender hlásí každý den nutnost kontroly,podívejte se jestli ho máte vůbec aktivní!On se totiž ve WIN 10 dá i deaktivovat.

Jestli je ale aktivní,postupujte podle návodu ,který jsem vám napsal.

PS:Jak psal Akym,je důležitá ochrana v reálném čase.A pak jen udělejte to,co jsem vám napsal.

Datum: 22.12.16 21:16

DÍÍÍKY,takže finta je v UPLNÉ KONTROLE,nee v rychlé kontrole,která mně denně buzeruje..Je samozřejmě AKTIVNÍ...Defender...Takže,provedu uplnou kontrolu a doufám bude klídek..ZNOVU DÍK..

Od: defendr
Datum: 15.01.17 14:46

Mám notebook přes rok a od koupi mám k W10 nainstalovaný placený antivir Kaspersky. Do prosince všechno fungovalo normálně a nic mě neotravovalo. Ale s nějakou aktualizací mě také začal defendr otravovat a kontrola v "reálném čase" nejde zapnout. Je u ní zpráva, že ochranu zajišťuje jiný antivirový program.

Dá se s tím něco udělat, když placený antivir nechci rušit?

Od: akym®
Datum: 22.12.16 20:33

No, v tom nastavení přímo v tom defenderu je tlačítko vypnout nebo zapnout ochranu v raálném čase

Datum: 13.01.17 10:38

Dobrý den. Mám nyní ten samý problém jako Vy, který jste popisoval v prosinci. Mám stolní PC a W 10. Důvěřivě, jsem ponechala jako Antivir DEFENDER, celou dobu asi 8 měsíců v pohodě, občas jsem udělala rychloukontrolu a v pořádku, ale nyní asi 3 dny mě neustále vypíná štít, a vyžaduje kontrolu, pak se restartuje, chvíli jde a za moment opět , se vypne, že je tam nežádoucí sofwtvér, nebo, co, zkontrolovala jsem a něco vymázla, použila ccleaner, čistič, a za chvíli opět buzeruje, nyní jedu na radu kterou jste dostal, povolila ochranu v reálném čase a zapla úplnou kontrolu, tak pak uvidím, trvá to strašně dlouho, od rána se se.. jen s defenderem.. Pomohla Vám ta rada? neotravuje Vás již? Máte ještě jiný antivir, nevím, jestli nemám dát avast free, a co je ten eset online? Ten je zdarma? díky moc Ještě otázka kde se zcela vypne defender. Dík

Datum: 13.01.17 11:52

Znovu tady děkuji borcum...Stačí,když nahlásí za týden, i později Potenciálně nechráněn...Nacpu tam UPLNÁ KONTROLA...A posléze je zase klid,Defender chrání na pozadí...Žádný další antivir netřeba..

Datum: 15.01.17 13:02

Zdravím,, ten defender opět hlásí zapnout.. Projela jsem ho před 2 dnema úplnou kontrolou, trvala asi 3 hodeiny, zapnula jen v reálném čase to první okénko nic kolem, a nechala projet esetem online opět to trvalo asi 2 hodiny a dnes zapnu PC a opět je červený štít. Nevím co již mám dělat, vždyť pracoval 8 měsíců bez problémů. Díky za radu. Přitom eset online hlásil, že nejsou žádné hrozby, Jsem z toho celá in. dík

Od: mnd®
Datum: 15.01.17 14:12

Tak ještě zjistit jestli ten defender a eset nejedou ,,proti sobě,,.Zkuste ten eset úplně vypnout ( ne odinstalovat ) jestli to nepomůže.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.01.17 09:41

Díky nemám trvale antivir eset,, jenom zde někdo radil, nechat projet online,, nainstalovaný jako antivir nemám nic jenom ten defender,, když ho otevřu tak zaškrtnuté políčko nahoře dobrý aktivní ale pod ním definice virů aspywarů není aktuálníí, kde se dá ten defend vypnout a opět zapnout, jdu to ještě jednou zkusit, co to udělá akorát ty aktualizace trvají moc dlouho. dík

Datum: 16.01.17 10:15

Vypnout se dá v nastavení,ale když bude vypnutý dlouho,tak ONI ho zase sami zapnou.Odinstalovat nelze bez oprávnění.

Datum: 23.12.16 02:42

jestli nelezete na erot.stranky a podobne tak ani antivirus nepotrebujete.mam win 10 64bit a bez antiviru.a funguju.

Datum: 17.01.17 14:55

nelezu na žádné erotické stránky, občas zkouknu novaplus a nějaké filmy nic nestahuju, ale defender přesto ráno hlásí že není aktivní. zapínám ho opět klikem. celý den v poho, ráno opět. zapnuto v reálném čase. A zlobí a zlobí..díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.