Neznámé procesy na pozadí?

Od: Datum: 21.12.16 09:02 odpovědí: 4 změna: 22.12.16 15:05

Asus A7F,Win XP. Během pár měsíců se pc tak zpomalil,že prvních několik minut je nepoužitelný.Aplikace se neotvírají,nereaguje.Postupně trochu lepší.Přitom na pozadí běží spousta procesů/ Po spuštění je prázdné/.Nevím,čím a proč jsou spouštěny. Třeba G. Chrome tam běží asi 5x, ale na monitoru se neotevře.Přikládám 2 fotky a velmi děkuji za případnou radu!Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.16 10:06
avatar

Chce to pročistit, třeba pomocí RSIT (HijackThis) nebo přeinstalovat .Pokud si netroufáte, na stránkác viry.cz vám prolistují log soubor, který uvedený program vygeneruje a poradí co můžete vymazat. Ideální je přeinstalovat, záleží jak moc velký problém to pro vás je.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.12.16 10:40
avatar

To, že některé procesy mohou běžet víckrát je normální. Zrovna Chrome má pro každou záložku, plugin, doplněk, web app svůj proces. To proto, že pokud Vám např při pouštění videa na youtube spadne přehrávač, nezavře to celý chrom, ale zasekne se jen ona jedna záložka - neboli tento jeden proces. Nicméně zpět k jádru pudla ... to, že máte pomalé PC po startu je způsobeno spíše "zabordeleným" systémem. Kdy bylo PC někým prohlédnuto - případně přeinstalováno? (někdo, kdo tomu opravdu rozumí, ne soused od vedle, který se v tom "vyzná").

Váš počítač dle obrázků je vytížen na 83% procesoru procesem AvastSvc - neboli antivir. Nemáte nastaveno skenování po startu počítače?

Dále klikněte na sloupec CPU a poté i Využití paměti (viz obr.) jednou či dvakrát. Tím dojde k seřazení (vzestupně a sestupně) procesů, aby se v tom dalo lépe vyznat CO konkrétně Vás brzdí nejvíc (printscreeny sem pak vložte) Samozřejmě můžete kliknout i na sloupec s názvem procesu, tím uvidíte, kolikrát Vám co běží.

U Win XP už skončila podpora, takže už nefungují windows update služby, takže je možné, že jste se něčím nakazila. Bylo by to dobré projet nějakým ANTI programem na viry, spyware, malware, adware, ... v tomto by Vám poradili skutečně odborněji na výše uvedené stránce.

PS: u x let nespravovaných PC udělá mnohdy zázraky i jen defragmentace disku.

PSS: na prohlédnutí procesů google chromu a co který proces má na starosti můžete zjistit, když spustíte google chrome a zmáčknete na klávesnici klávesy SHIFT+ESC

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.16 15:05

Velký dík za zajímavou a srozumitelnou odpověd.Nastavení Sken po startu nemohu najít, ale všechny komponenty Avastu-zabezpečení,výkon,soukromí-jsou zapnuté.Nevím,co zakázat. Užívám CCleaner . Shift Esc funguje, ale co stopnout.?Defragm prý není potřeba . Asi zkusím odinst.Chrome a přejít třeba na Operu. V mobilu taky - největší app k ničemu se jmenuje Aplikace Google, 100 MB! Jsem samouk 82 a už mi ujíždí vlak. Dík a zdravím.

Od: jarina
Datum: 21.12.16 22:53

když pominu, že xp už jsou zastaralý systém funkčně, technologicky, pak takhle jen podle popisů jmen procesů se dá usuzovat, že tam běží nějaký bloatware od výrobce, něco užitečného/nutného pro funkčnost (zkratky, management,...), něco by mohl být spyware/svinstvo a něco nedokážu odhadnou.

Takže to chce tak jako tak někoho, kdo o tom má páru a za 5 minut zjistí co je to zač.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.