Co je to ram

Od: Datum: 19.12.16 22:07 odpovědí: 3 změna: 21.12.16 08:30
avatar
Dobrý den. Nevíte co je to ram v počítači a jaku to má úlohu. Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.16 22:08
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.16 22:27

Úplně zjednodušeně laicky je to to samé jako HDD (pevný disk), jen se na to ukládá pouze informace s kterou se zrovna pracuje (většinou), a dovoluje v podstatě okamžité čtení, změnu i zápis dat. Při restartu se většinou všechna data smažou, dalo by se říct, že se jedná o mězipamět, mezi HDD a CPU který s RAM právě pracuje.

Možná bych ještě doplnil takovou metaforu co mě napadla, batoh na zádech je pevný disk SSD/HDD, kapsy na kalhot jsou RAM paměť a váš mozek je CPU, když s něčím chcete na cestě pracovat (mobil) dáte si ho z batohu do kapsy (z HDD do RAM) :), není to úplně přesné, ale na pochopení by mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.12.16 08:30
avatar

RAM je zkratka z Random Acces Memory, paměť s volným přístupem. Česky se jí říká ramka. Je to jedna z hlavních součástí počítače, protože do ní se vkládají otevřené aplikace a všechny otevřené soubory.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.