Nabourání do mailové korespondence

Od: Datum: 16.12.16 17:30 odpovědí: 6 změna: 17.12.16 00:11

Dobrý den, po návratu z několikadenního pracovního pobytu v Praze jsem doma zapnula notebook, přihlásila se do mailové korespondence a v horní liště se objevil pruh s upozorněním: Někdo se pokoušel vstoupit do vaší mailové korespondence, změňte ihned heslo. země: Česká republika, Rakousko. Změnila jsem ihned heslo a upozornění zmizelo. Nevím, zda se dá zjistit, kdo se naboural do mojí e-mailové korespondence, nerozumím uvedeným zemím, to měl být někdo z ČR i Rakouska, anebo jak to chápat? Děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.16 18:44

Pokiaľ ste si to heslo zmenili normálne po prihlásení do učtu,tak by malo by byť všetko v poriadku,no ak ste zmenu vykonali cez kliknutie na link v tom upozornení,tak ste sa stali pravdepodobne obeťou.Poporučujem si zmeniť prihlašovacie údaje normálne v nastavení účtu.

Ohodnoceno: 3x

Od: slovan
Datum: 16.12.16 19:57

I kdyby to byl nějaký "omyl", tak je rozumné občas změnit mailovou adresu, starou schránku zrušit a dobře si rozmyslet komu dám na sebe nový kontakt.

Ohodnoceno: 1x

Od: internet
Datum: 16.12.16 20:11

Já myslím, že to byl spíš pokus o získání hesla. Stalo se mi že jsem si nevšiml zapnuteho Capslocku a pokoušel se marně přihlásit aspoň pět krát a nikdy takové upozornění nepřišlo. Aspoň co se týká Seznamu. Takže pokud se reagovalo na tu zprávu a zadalo nové heslo tak už ho někdo má.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.12.16 22:47
Jestli máš gmail tak to je u nich normální hláška. Těm stačí abys se do mailu přihlásila přes mobil nebo z jiného počítače než obvykle a už plaší a prudí. Kor jestli máš nějaké běžné jméno. Někdo se třeba upsal ve své adrese a vyšlo mu tvoje jméno. Když pak zadal heslo které patřilo k jeho vstupu, gmail to okamžitě vyhodnotil jako podezřelou aktivitu.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.12.16 22:53

Svého času to dělal i Seznam nebo Centrum (už nevím, mám oba) a na poradně se to rozebíralo. Hledal jsem, jestli otázku nenajdu, ale je to hledání jehly ve stohu (v kupce by byla šance).

Ohodnoceno: 0x

Od: internet
Datum: 17.12.16 00:11

Gmail posílá upozornění na mail, na sekundární mail při přihlášení z jiné IP adresy, z jiného počítače a nevím co ještě. Teď taky posílá upozornění do Notifikace v Android systému na mobily a tablety

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.