Špatné přehrávání videí

Od: Datum: 16.12.16 15:44 odpovědí: 5 změna: 20.12.16 22:39

Dobrý den,

před nějakou dobou (nevím přesně, kdy, pravděpodobně už někdy na jaře) se mi přestala přehrávat videa, přehrává se pouze zvuk. Zkoušela jsem přehrávat v IrfanView, WinAmp, VLC Player a Windows Media Player. Ve všech programech je černá obrazovka a přehrává se pouze zvuk.

Netuším, co s tím...

Děkuju za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.12.16 18:13

Dobrý den, předpokládám, že jde o videa (soubory) stažené do PC (nikoliv přehrávání z internetu v prohlížeči). Já bych se podíval do nastavení VLC Media Playeru a vyzkoušel tam různé kodeky pro obraz - některý by měl obraz umožnit. VLC Media Player je z uvedených možností pro video nejlepší a obsahuje vlastní kodeky (stejně jako KM Player - také dobrý přehrávač). Ty další přehrávače, které uvádíte, vyžadují ještě doinstalaci pluginů či kodeků pro video. Takže, pohrát si s nastavením VLC Media Playeru. Zdravím!

doplněno 16.12.16 19:12:

ivzez - nemyslím si, že bude nutná přeinstalace VLC Media Playeru. Pokud to dříve fungovalo, tak se možná změnilo nastavení po aktualizaci (jestli nějaká proběhla). Každopádně by mělo stačit vyzkoušet různé kodeky v nastavení pro obraz (a vlastně věnovat pozornost nastavení programu celkově). Jinak, WinAmp je výborný pro zvukové soubory a IrfanView je výborný na obrázky (umí je i editovat).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.12.16 18:48

Jj, mínila jsem soubory v PC. Moc často se na stažené filmy nedívám a v internetu videa fungovala, takže jsem dlouho ani nepostřehla, že bych mohla mít s videy nějaký problém.

Zkusím, jestli pomůže přeinstalace VLC. Děkuju. (–:

Datum: 20.12.16 22:06

Zlus program KMPPlayer.

Ohodnoceno: 0x

Od: jarina
Datum: 20.12.16 22:31

Hlavně neprasit systém kodeky. Tohle "pravidlo" bylo poplatné v éře windows xp max.

KMPlayer je již také mrtvý přehrávač- nástupce Potplayer je mnohem lepší (jen je nutné nainstalovat k němu OpenCodec - a jsme zase u těch kodeků - tentokrát to ale není systémová prasení kodeků, ale jen přidání dekodérů do složky s tím přehrávačem)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.12.16 22:39

Mám Windows XP. VLC Player jsem nainstalovala hlavně kvůli tomu, že měl obsahovat všechny (?) potřebné kodeky.

Systém změnit nemůžu. V úvahu přichází jenom změna přehrávače nebo doplnění kodeků... Jenže nevím, který přehrávač ani který balík kodeků (nechci zkoušet všechno).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.