Doručování pošty z vícero Emailů na 1 Email

Od: Datum: 14.12.16 07:35 odpovědí: 37 změna: 17.12.16 05:28

Prosím o radu. Umíme si založit nový Email, např. na Seznam.cz. Máme v rodině každý svůj Email, ale používáme pouze 1 společné PC. Potřebujeme, aby nám všechny doručované maily (s různými Emaily = adresami jednotlivých členů rodiny) chodily jen na 1 Email, tj. do pošty jenom 1 z našich Emailů ve společném Outluuku. Neumíme to nastavit, tak musí každý, kromě 1 člena rodiny, stále nahlížet na doručenou poštu přímo na portále Seznam.cz.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 14.12.16 07:38

Nastaveni -> přeposílání -> nastavit pravidlo, že všechna doručená pošta se přepošle na ten mail co máte v outlooku

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.12.16 08:22

*nevi* Děkujeme za ochotu, asi to nezvládneme, nevíme, jak na to. Ale jsme vděčni za odpověď na náš dotaz. Někteří nám odepsali rady toliko právní, na něž náš dotaz nesměřoval, tj. nikoliv počítačové, zřejmě ale v dobré víře, a proto i za ty v podstatě musíme býti rádi.

Datum: 14.12.16 09:04
avatar

Přeposílání všech e-mailů na jednu adresu není rozumné řešení, protože každý z členů rodiny má právo na své soukromí.

Trváte-li na Outlooku, vytvořte každému členovi domácnosti vlastní účet.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.16 10:28

Prosím, čtěte precizně otázku. Na vaši odpověď jsem se neptala. Jsou situace, kdy je nutné přijímat všechny maily na 1 Email. Děkuji.*ee*

Datum: 14.12.16 10:57
avatar

Četla jsem dobře a vím, na co se ptáte. To, co požadujete, by však porušovalo zákony a zdejší !Pravidlo Z7: je zakázáno poskytovat návod k páchání trestných činů nebo nečestnému (podvodnému) jednání a také nelegálního šíření softwaru, autorských děl atd..

Listovní tajemství se vztahuje i na elektronickou korespondenci. Situaci byste měli řešit jinak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.16 19:09

1) *ee*Proboha, jaké zákony, jaké návody?Sotva rozumíme základním uživatelským věcem, takže nelegální šíření softwaru, popř. autosrských děl už jen z tohoto důvodu rozhodně u nás doma nehrozí.

2) Laskavě ponechejte na naše zvážení, zda si doma navzájem umožníme číst korespondenci.

3) Než někoho pozurážíte, nařknete, zkritizujete, podezříváte, tak si raději uštědřete pohlavek, abyste se probrala. Nerozumím vaší úvaze. Jsme rodina s 1 PC a chceme, my dva dospělí, mít sice své Emaily, ale aby maily chodily na 1 Email. Takové nastavení mají tisíce lidí. Nechceme nikoho poškozovat, natož páchat TČ. Absolutně netušíme, co svým příspěvkem naznačujete. Můžete specifikovat, co zřejmě děláte ve volných chvílích, které my, bohužel, nemáme?

Datum: 14.12.16 19:35
avatar

Chcete.li od někoho radu, měla byste se chovat slušně a reagovat adekvátně situaci. Pokud žádáte o radu v některé poradně, měla byste se před vložením otázky seznámit s jejími pravidly.

Doma si klidně dělejte, co chcete. Ale nechtějte po nás, abychom Vám pomáhali porušovat zákony a/nebo abychom porušovali zdejší pravidla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.16 06:03

*ee* Nerozumíte psanému textu? Jaké zákony? Prosbu o výklad vašich urážlivých nařčení jste nevyslyšela. Nerozumím, jaké zákony bych měla porušit. Jsme standardní uživatelé bez hlubších znalostí kolem PC atd. Takže si to laskavě už uvědomte a nepište absurdity. Asi se moc díváte na detektivky.

Datum: 15.12.16 11:20
avatar

Urážíte tu jedině Vy. Já nemůžu za to, že neznáte ani Listinu základních práv a svobod, že ji chcete porušovat, ani za to, že po nás žádáte rady, jak na to.

Neomlouvá nejen neznalost zákonů, ale ani neochota přečíst si zdejší pravidla a řídit se jimi. Kdybyste si byla před vložením otázky přečetla pravidla, mohla jste si tuto diskuzi ušetřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 11:39

Děkuji za vše. Píšete nesmysly. LZPS jsme zřejmě znali dřív, než jste se narodila, náš příbuzný působil na MV ČR jako právník, další jej tam následoval na jinou pozici. Neumíte se zklidnit a prostudovat znění mého dotazu? Technička asi nejste, i když byste měla být dle výskytu zde.

Od: internet
Datum: 15.12.16 14:09

Nenechte se zastrašit. Pokud Vám někdo dobrovolně poskytne přístup ke své mailové schránce, nejedná se o nic závadného. Pokud dobře chápu tak jedna z těch mailových schránek je přes POP napojena Outlook a maily se stahují do PC a možná na Seznamu či jinde je rovnou mažete.

Jako nejjednodušší vidím v těch ostatních mailových schránkách nastavit Filtry. Můžete odeslat kopii mailu do té sledované schránky, nebo přímo přeposlat a mail v původní schránce smazat. Dále můžete odfiltrovat nežádoucí maily, třeba Hromadnou poštu.

Ano je zde spousta prý dobrovolných dárců. Nejspíš s právnickým vzděláním. Dost jich prohlašuje, že jsou podnikatelé a nemohou přijít komunistům na jméno. Takže, když se nejspíš v pracovní době nuděj, na ně pracuje lůza, tak se prý snažej poradit.


doplněno 15.12.16 19:23:

Já třeba nastavením Filtrů v několika mailových schránkách na Seznamu pod volbou Nastavení, vybrané maily přeposílám do další společné mailové schránky. Tuto schránku jsem dovolil monitorovat operátorovi T-Mobile a tento mi zdarma odešle prvních 160 znaků z mailu na mobil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 20:37
avatar

1) Článek 13 Listiny základních práva a svobod říká: Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením. ( tedy i emaily)

a dále

§ 239 a 240 trestního zákona - porušování tajemství dopravovaných zpráv.

Tohoto trestného činu se dopustí ten kdo úmyslně poruší tajemství:
a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti, při poskytování poštovní služby nebo jiným dopravním zařízením, nebo
b) zprávy podávané telefonem, telegrafem nebo jiným takovým veřejným zařízením.
Pracovník provozovatele poštovních služeb nebo telekomunikační služby, který spáchá čin uvedený v předchozím odstavci nebo někomu jinému úmyslně takový čin spáchat umožní nebo pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobem, bude ze takový to čin potrestán přísněji.

2) Takže si doma klidně trestný čin páchejte, to necháme na Vás, ale dle pravidel této poradny (viz červený text od @ivzez ) Vám k tomu nesmíme pomáhat.

3) Nikde nevidím, že by vás @ivzez urazila. Naopak Vám slušně poradila jiné, vhodnější řešení a poté upozornila na fakt, že Vám konkrétněji odpovědět nemůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.16 06:57

Yakube, nejste s IVZEZ pod vlivem těch vašich mladistvých drog nebo alkoholu či mimo realitu z důvodu psychoporuchy, že? "Přelouskejte" si náš text důkladněji. Uvádíme v něm snad, byť jen náznakem, že míníme jeden druhému škodit tzv. šmírováním svých mailů apod.? Nikdo nikomu bez svolení toho druhého nic číst nebude a nemá na tom nejmenší zájem, natož aby jeden z nás měl k takovému konání důvod. Každý máme svůj Email, ale nejenže si přejeme, dokonce trváme na tom, aby každý člen rodiny, na základě nezbytné spolupráce (což platí permanentně), četl maily celé rodiny, a pro váš klid uvádíme, že se jedná o všechny vámi zmíněné texty, abychom byli přesní. Máme příbuzného na vnitru, takže víme, co píšeme. Neobávejte se, že jde o nekalou činnost (TČ). Jde o rodinnou spolupráci. Když např. jeden z rodiny je mimo domov, zavolá rodinnému členovi o přečtení klidně nejenom svých mailů. Chápete už, že nejsme žádní zločinci? Ale normální občané z minulého století. To vy, mladší, nikdy nepochopíte. Je to tu samý Západ, umělotiny v potravinách i tkaninách, americká vulgarita, agresivita, závist, intriky, nenávist, zlo, honba za mamonem, manipulace s občany, prolhaná média, nezákonné podfuky zbohatlíků, a to i na úřadech až po vlády od r. 1989, mafiáni, tzv. tuneláři, vykrádání st. dotací, vč. z EU atd. Takže byste se měla, milá mladá generace, zaměřit na tyto problémy, a nikoliv na poctivé, zkušené, rozumné a čestné starce. Naším jediným "zločinem" je pouze počítačová neznalost nastavení. Tak "děkujeme" za právní rady, o něž jsme vás v této PC rubrice skutečně nežádali.

Datum: 15.12.16 17:42
avatar

Pokud někomu ukážu svou korespondenci dobrovolně (což má tazatelka jistě takto na mysli), tak ten, kdo můj dopis čte, neporušuje nic. To už není porušování tajemství přece, když jej ukázáním odtajňuji, ne?

Jinak tazatelce-přidejte ty účty v outlooku, budete to mít vlastně v jednom mailu, akorát klinete na příslušnou záložku emailové adresy, co je na tom nepochopitelného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 23:30
avatar
Neznalost zákona neomlouvá. Nebudu nikomu radit něco, co se může obrátit proti mně. Zvlast v tomto pripade. Rikejte tomu klidně paranoia, já tomu říkám ctít zákony.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 05:03
avatar

Tak pokud si někdo myslí, že poradit o tom, kterak vytvořit účet na mail klientu s více mail serverama je porušování zákona, a nechápe, že zodpovědnost je na tazateli, nikoli rádci, tak už nevím.

V tomhle s tazatelkou souhlasím, lidi degenerují vymýváním hlav, stejně jak o tom psal Orwell.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pess
Datum: 16.12.16 07:15
Yakube, par otazek niz se typek pta jak opravit nabouranej predek auta. Honem to tam bez zarazit, co kdyz ujel od nejaky nehody? A mozna mel i upito.
Fakt blazni tady. Izvez tady placne nejakej nesmysl a dalsich 5 chytrolinu se toho chytne.
Logicky by pani potrebovala znat pristupove udaje do ostatnich mailu nebo by je clenove rodiny museli sami zadat.. takze poradit jak nastavit klienta samo o sobe nic neporusuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.16 05:28
avatar

Bylo by dobré podat žalobu na Microsoft, Google a ostatní, kteří v nápovědě radí, jak spravovat své mail klienty *haha*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.12.16 09:19

*bezim*Už musím běžet. Tak si tipuji, že ivzez je šéfová poradny. Chci poděkovat za služby všem, za všechny rady tady na poradte.cz, nejen za PC-rady. Je to jinak skvělá služba. Mějte se hezky.

Datum: 14.12.16 14:59
avatar

Četla velice dobře. Nicméně i při použití jednoho outlooku to lze nastavit tak aby se stahovaly různé emailové adresy. A i když máte jedno pc tak není problém udělat více uživatelů a pak si každý může nastavit co chce a jak chce. Nechápu proč by bylo dobré přesměrovávat maily na jednu adresu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 19:40

:(No, nic, když pán a paní IZVEZ četli dle vás dobře, ale dle nás chybně, tak si čtěte spolu po večerech třeba pohádky. Nemáme čas každému, kdo se diví, nač to potřebujeme, vysvětlovat účel. Ve snu by nás nenapadlo páchat TČ ! Co to je za hloupost? To tady vysvětlete, když tvrdíte, jak IZVEZ čte precizně texty. Tím jste tedy nejspíš nečestným lidem znalejším PC atd., než jsme my, poskytli "skvělý" návod, ne? Díky, poradí nám snad někdo jiný, nebo se optáme jinde.

Datum: 15.12.16 07:42
avatar

Hmm, když se mají naučit číst ostatní tak to zkuste vy. Nedal jsem Vám návod krok po kroku, ale nastínil dvě možnosti co lze. Vnucovat postup Vám opravdu nebudu, když se ani k možnostem nevyjádříte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 08:49

*cteni* Vidíte, a nám se to tak zrovna hodí. Máme např. 2 Emaily pro 1 PC. Potřebujeme, aby oba maily, které nám např. odešlete vy na naše 2 různé Emaily, došly pouze do 1 účtu, na 1 z těchto 2 našich Emailů. Laicky řečeno - po našem amatérském, aby všechna pošta s našimi např. 2 různými Emaily dorazila do našeho PC na 1 účet (Email) z těch 2 účtů. A aby nezůstávaly maily s 1 z těchto 2 účtů viset na bráně/webu/portálu, např. Seznam.cz, Centrum.cz, kam pak musíme pro poštu "chodit".

*frajer* A na to můžete vzít jed, že páchat TČ nehodláme ani ve snu. I kdybychom chtěli, tak netušíme, o čem to píší vaši kolegové, evidentně spolu/pracovníci této poradny. Kontrolovat si maily můžeme, když všichni zúčastnění souhlasí se čtením mailů celé rodiny navzájem. To snad účastníkům této diskuze nebudeme dávat písemně. A na tom vidíte, do jaké Sodomy Gomory se ta vaše, mladá generace, žene. Vše (každé slovo, každý pohyb, každý náznak) je pomalu už TČ. Bože, čekáme již pouze na muslimy a Číňany a po nás potopa, junioři a juniorky. To vám pak ani ty PC-znalosti nepomohou. Měli byste začít bojovat za obnovení hodnot, které za nás byly samozřejmostí, jako je národní hrdost, pravda, čest, upřímnost, pracovitost, svědomitost, preciznost, láska a laskavost, empatie, ochota pomoci bližnímu svému atd.

Děkuji všem diskutérům.

Datum: 15.12.16 09:27
avatar

Jasně...a je Vám jasný, že si přesměrujete poštu z jednoho mailu do druhého a z toho druhého pak chcete odpovídat?
U nikoho jsem nikdy nenastavoval takhle prasácky emaily. Vždy to je tak, že má dotyčný nastavený program jako outlook, emclient atd, ve které jsou oba účty zadané. Vidíte pak co přišlo na který email, odesílatel pak není zmaten odkud mu přijde odpověď a klikáte si akorát na dva řádky ve stejném programu. Naskýtá se dotaz proč zakládáte 2 emaily když vyžadujete pouze jeden. Jednám bez problémů i s generací 60+ a nemám problém se dohodnout, poradit, nastavit cokoliv, ale začít mi kecat jako vy tak ho pošlu do háje. Tak se laskavě uklidněte a nenapadejte rádce, NIKDO pak nemá chuť Vám poradit a pokud se chováte takhle i v běžném životě a nemáte takové kecy jen na internetu tak to jsem moc rád, že Vás neznám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.12.16 09:55

*cert* Díky za odpověď.

Datum: 15.12.16 09:56

*pusa* Díky za odpověď.

Datum: 14.12.16 14:02
avatar
Nějak si neumím představit situaci, aby všechny emaily chodily na jednu adresu. Proboha proč?
Ale budiž.
Třeba v Thunderbirdu si nastavíš emailů kolik chceš a potom ti budou všechny chodit do jednoho programu. Pro mě je podstatně pohodlnější používat emailovýho klienta, než pracovat s poštou přes webový rozhraní.
Úplně nejlepší řešení je udělat v počítači každému jeho vlastní účet a tam ať si dělá co chce.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.16 19:29

Nemáme čas otvírat různou poštu, přeskakovat z účtu do účtu, nebo jak to myslíte, ani nevíme. Je-li u PC jeden z nás, obhospodařuje oba účty ve fofru, tak potřebuje v jednom kastlíku mít obojí poštu, tj. maily oběma nám doručené, tzn. potřebujeme mít pro rychlou orientaci sice rozlišené maily svými Emaily v doručené poště, ale jenom v 1 doručené poště.

Datum: 14.12.16 20:37
avatar

Tak se tady tolik nerozčiluj.

Každý slušně vychovaný emailový klient umí obhospodařovat několik emailů. Takže si v nastavení emailovýho programu, třeba Outlooku či Thunderbirdu každý z vás zadá svý údaje k emailu a všechny emaily budou hezky pohromadě v jednom programu a přitom snadno rozlišitelný kam kterej patří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.12.16 09:58

*placni* Díky za rady.

Od: lego®
Datum: 15.12.16 07:55
avatar

To uz muze cela familie pouzivat 1 e-mail: rodina_nase@neco.nekde :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 10:01

*placni* Fajn, díky za radu.

Datum: 15.12.16 08:05
avatar
... Nerozumíte psanému textu?...
Motorkářko, zkuste trochu přibrzdit!
Zdá se, že textům nerozumíte Vy. Čtěte prosím pomalu a zjistíte, že jedna z odpovídajících je Ivzez a ne IZVEZ. Jednou napsané bych to pochopil jako překlep. Ale dvakrát za sebou v jednom příspěvku a ještě zdůrazněné velkými písmeny, to překlepu nenasvědčuje!
Dále:
... tak si raději uštědřete pohlavek, abyste se probrala...
Urážky, nařknutí, kritiku a podezřívání zde produkujete Vy, svými reakcemi a také emocemi. Odbíháte od vlastní podstaty dotazu a odpovědí k hodnocení rádců a invektivám.
Dále :
Opět se dožadujete 06:03... jaké zákony?...
Yakub ve svém příspěvku je uvedl. Zřejmě opravdu nemáte čas, tak jak vícekrát píšete, abyste si je přečetla a také si uvědomila jejich význam.
.
Pro Vás zdá se opravdu bude lepší, když... poradí Vám snad někdo jiný, nebo se optáte jinde...
.
Na této poradně napadání a urážky velmi netolerujeme. 06:57 jste opět napadla rádce. Na to čas máte.
Další pokračování příspěvku - o drogách a hodnocení mladých už je bez hodnoty. I pro mne, byť jsem už dost starý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 09:12

*placni*Vidím, že už jste tu asi 3 pracovníci poradny, díky : hejkal, ivzez (?) a yakub (?). A kdybyste přemýšlel, než napíšete nerudnou odpověď, tak pochopíte dávno, že ta nejenom vaše jména kdekdo nevysype z rukávu, ánžto já např. mám nejen sklerózu, špatně vidím (vada zraku, nikoliv jen dioptrie) , ale hlavně proto, že jména všech při psaní odpovědi už není vidět. Jen vaše jméno je vidno, tzn. je vidět ten jeden adresát, jemuž odepisuji. Proto píši v souhrnné odpovědi, pardon všem, jejich přezdívky poté zkomoleně, sorry, sorry, sorry.

*mala*Děkuji celému vašemu sboru, jste šikovní na rady s PC atd. Avšak my, stařešinové a amatéři, stále tápeme. Chápu, že se jistíte právem, zákony, aby vám to tady nezavřeli, jelikož my, znalí, víme, že nedávno uzákonili pro všechny občany vysoké sankce, a to i za slušné výrazy na netu. Bůh s vámi, mládeži, spoluobčané a novináři.


doplněno 15.12.16 10:03:

*srdce* Mawerick či maverick, nevidím nick, sorry, ale díky za všechny rady dobrovolníků, jste jinak úžasní.

avatar
Upozornění od sys maverick 15. 12. 2016 09:38:02
Nejsou žádný pracovníci poradny, nejsme firma, jsme dobrovolníci, kteří radí ve svém volném čase a nejsou tu jen puberťáci jak si myslíte.
Od: satak
Datum: 15.12.16 10:15
Motorkarka nepochopila již první dobře míněnou radu a dle odpovědí se chce jen "hádat".
Doporučuji motorkářce základní kurs na ovládání více přihlašovacích účtů v jednom počítači a s tím související nastavení Outlocku(nebo jiného poštovního klienta).Pokuď tomu nerozumíte,požádejte někoho blízkého nejlépe z rodiny,který vám to nastaví.Obyčejný uživatel si s tím pravděpodobně neporadí...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 11:12
avatar
Motorkářko, skleróza nebo vada zraku, ani vyšší věk neoprávňují napadat, urážet a obviňovat druhé, natož ty, kteří se snaží pomoci.

Opět jste použila výrazy... přemýšlel, nerudnou, pochopíte... Jako kdybych nemyslel, nechápal...
Teda odpovím i já podobně. Myslím, že jste se dost nezamyslela nad mým prvním příspěvkem a nepochopila ho. Škoda.
. Teď jedna rada k práci na počítači :
Pokud nevidíte ta ostatní jména, nebo cokoliv jiného, můžete si pomoci třeba tím, že si poradnu a příslušnou stejnou otázku otevřete najednou ve dvou oknech. Potom v jednom (třeba polovičním) okně máte možnost sledovat všechny příspěvky v jedné otázce, včetně jmen, a v druhém okně můžete psát odpověď. Můžete i přepínat mezi okny.
Pokud nevíte, jak na to, zkuste vložit otázku na toto téma. Úžasní dobrovolníci na této poradně Vám rádi pomohou a poradí.
Nebo si můžete otevřít nějaký ten poznámkový sešit, (různé názvy podle oper. systému,) nebo MS Word, psát do něj a ve vedlejším okně procházet celou otázku a odpovědi. Potom se dá jednoduše text z poznámek okopírovat a vložit do odpovědi v poradně.
Pěkný den přeji.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 08:59
avatar

Já nechápu, co se tady všichni pouští do zakladatelky *ee*. Prostě paní asi staršího ročníku, má s manželem každý svůj e-mail (logicky), ale už jsou spolu tak dlouho, že před sebou nemají žádná tajemství. A místo toho, aby šel jeden na seznam, přihlásil se, přečetl, odhlásil se, přihlásil se druhým účtem (nebo se přihlásila manželka sedící vedle něj), přečetli, odhlásili, to by se jeden zbláznil, furt se přihlašovat a odhlašovat. Sama vím, jak je "otravné", když jsem na PC s kamarádkou a furt se přihlašujeme a odhlašujeme třeba na facebooku. Logicky paní chce, aby se nemuseli furt přihlašovat a odhlašovat, ale neví (protože není technicky zdatná), (jestli) že může mít i v outlooku víc účtů, tak jde s tím nejjednodušším - aby to všechno chodilo na jeden mail a oni se nemuseli furt odhlašovat a přihlašovat. Klidně to můžou být 2 pracovní účty a manželé pracují společně. Klidně můžou mít další emailový účet pro ryze soukromé věci.

Nevidím nikde, že by se jednalo o trestný čin. Přece i schránku na baráku mají jenom jednu a je na jejich slušnosti, že si neotevírají dopisy, které očividně nejsou určeny jim.

Já outlook nemám, takže nevím, jak to je s ním, ale mám Gmail, kde jde nastavit, aby se přeposílala pošta z jiných mailů a bude u každého mailu jasně rozlišeno, na který mail to bylo původně posláno a navíc jde z toho jednoho (G)mailu odesílat maily pod jiným (propojeným) účtem. Příklad: Máte maily babička@seznam.cz a dědeček@seznam.cz. Založíte si na Gmailu účet jako prarodiče@gmail.com a nastavíte si (jak v gmailu, tak v jednotlivých účtech na seznamu), aby se ty maily, co chodí na babičku a dědečka přeposílaly na prarodiče@gmail.com. Můžete si tam i vybrat, že třeba důležité nebo soukromé a podobně označené maily se přeposílat nebudou (takže si je budete moci přečíst jenom na tom seznamu). Potom vám na prarodiče@gmail.com budou chodit maily typu "Vánoční přání, adresát: babička@seznam.cz", takže hned budete vědět, z kterého mailu se to přeposlalo a i budete moci odpovědět z toho gmailového účtu, ale bude tam jako odesílatel ta "babička". Outlook bude mít určitě něco podobného, akorát nevím, zda tam má i to rozlišování pro koho přesně to je + aby šlo odpovědět pod tím stejným účtem.

Prvně je třeba založit účet na Gmailu. V seznamu se to nastavuje v nastavení => účty a import a dole zadat adresu pro odesílání (tj. adresu toho gmailového účtu), musí být zaškrtlé to IMAP. Já to kdysi nastavovala ve starém Seznamu jako Filtr ("pokud všechny podmínky souhlasí" => "každá zpráva" => "proveď akci" => "pošli kopii" => "adresa" => adresa gmail účtu), takže nevím, jestli je to lepší takhle. Pak zase jít na Gmail a tam v nastaveních (účty a import) u "zkontrolovat poštu z jiných účtů" => "přidat e-mailový účet" => tam se přihlásit na jeden z těch účtů, co máte => POP server "pop3@email.cz" a port 995. To samé zopakovat pro ten druhý účet, co máte na seznamu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.