Zprovoznění vypalovačky

Od: Datum: 07.12.16 11:40 odpovědí: 7 změna: 08.12.16 19:44

Dobrý den, mám notebook Acer Aspire E1 - 510, s vypalovačkou MQO 1 ABF 050, oper.pr. Linux, nemohu přijít na to, jak jí mám spustit? Promiňte, nevím jestli je to přesný výraz, prostě jí mám v novém noťasu, ale nemohu přijít na to, jak jí ovládat. Ujme se mě prosím někdo a poradí mi, prosím?

píše mi to ,,nejde připojit umístění,,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.12.16 16:22
avatar

Dobrý den, bude to vyžadovat několik otázek, resp. odpovědí. Předpokládám, že BIOS i OS mechaniku vidí, otevřít ji umíte, médium do ní vkládáte správnou stranou (nikoliv obráceně) a to se v mechanice roztočí (takže, např. originální hudební CD za pomocí přehrávače jde spustit). Jaký OS LInux přesně používáte? Chcete nyní vypalovat? V jakém programu (název)? Nesnažíte se přehrát či otevřít dosud čisté médium (nevypálené)? Tu chybovou hlášku čtete kde? Nesnažíte se vypalovat na zaplněné nebo nevypalovací médium? Dříve mechanika fungovala nebo jde o první pokus na novém NTB? Zdravím!


doplněno 08.12.16 07:31:

ukulele - Vaši odpovědi nerozumím, ale budu ji respektovat. Omlouvám se, že jsem Vám chtěl pomoci.

Zeptal jsem se vlastně stejně, jako @libor007, protože bez otázek s tím nelze pohnout. OS Linux používám léta (i program K3b), tak nějakou zkušenost mám. Ovšem, Vy nejste schopen ani odpovědět na jednoduché otázky, tak si na tom OS LInux polámete prsty (navigovat Vás přes FCB nikdo nebude - to je iluze). Takže, já už se nyní budu v této otázce jen kochat, jak se trápíte. Vás (Vaše chování k rádcům zde) snad omlouvá jen ta Vaše nepříjemná duševní choroba (jinak si to nedovedu vysvětlit).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.16 04:00

Bene, PROSÍM VÁS, VĚNUJTE SE NĚKOMU JINÉMU, ANO? MĚ TY VAŠE ODPOVĚDI DOKÁŽOU AKORÁT VY VÍTE CO, JASNÝ?

Datum: 07.12.16 19:41
avatar
V čem to píše? K3b? Brasero? Co máš za systém? Číst lze?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 03:58

Libore, jsem úplný laik, trochu jsem se orientoval ve Win, ale ten Linux, to je pro mě peklo. Nechápu ty termíny, které jste uvedl, jako laik to popíšu takhle : mám nový noťas, když si rozkliknu tento počítač, tak se mi objeví ikonka vypalovačky, ale to je celý. Když na ní kliknu, tak se mi objeví ta hláška. Nic o tom nevím, potřebuji velmi polopatický návod. Chtěl bych kamarádovi vypálit na dvd fotky kaktusů, nechci mu posílat flešku. co znamená číst lze? a to další? Nejslepší by bylo, kdyby jste byl na fb a mohl mě tam navést.

Od: satak
Datum: 08.12.16 07:28
Pro laika není Linux to pravé řešení...vratťe se k Win.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.16 19:44
avatar
Nesouhlasím, pokud ho někdo znalejší zprovozní, je linux dostatečně uživatelsky přívětivý pro BFU. Ověřeno na matce - měla dualboot s win7 a používá jen linux. V sedmičkách jsem furt něco dával do kupy, linux jí běžel bez zásahu 2 roky do upgradu. Ale v případě tazatele samozřejmě bude vhodnější ms os.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 19:38
avatar
Obávám se, že tazateli zde není pomoci. Doporučil bych najít někoho v linuxu trochu zběhlého, aby se OSOBNĚ podíval na popisovaný problém. S žádnými informacemi a naprosto nulovou pc gramotností(nic ve zlém) nikdo na dálku nepomůže.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.