Poškozené soubory *.jpeg

Od: Datum: 06.12.16 14:42 odpovědí: 1 změna: 06.12.16 18:48

Dobrý den,

omylem jsem si vymazal fotografie z telefonu, což už se mi několikrát stalo. Vždy na jejich obnovu používám program Recuva, který dokáže obnovit smazané data. Fotografie se mi podaří vždy v pohodě obnovit až nyní, kdy jsem obnovil fotografie, nicméně 95 % obnovených souborů nelze otevřít "...program nemůže otevřít obrázek, protože soubor je pravděpodobně poškozený nebo příliš velký". Zkoušel jsem i jiné soubory na obnovu, nicméně se stejným výsledkem. Neznáte někdo řešení, jak zachránit tyto snímky, jedná se mi asi o 400 fotek, o které bych nerad přišel. děkuji za každou radu. PS: v odkazu níže naleznete jednu z poškozených fotografií.

http://www.uschovna.cz/zasilka/LG6XUM8HJBF9DCH2-WKI/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 18:48
avatar

Nechci strašit a dělat závěry jen ze zběžné prohlídky obsahu, ale mám obavy, že máte zřejmě smůlu.

Soubor má hluboce poničenu nebo spíš úplně chybí jpeg hlavička. JPEG je ztrátová komprimace, čili jakákoliv závada znamená možnost opravy jen do místa poškození. JPEG se dá "zčásti" opravit, nicméně hrozí, že zbytek bude po opravě nenávratně nahrazen jednobarevnou plochou (což se událo v tomto případě).

Vaše zaslaná fotka je datově děravá - chybí fragmenty. Viz výsledek.

Jak si povedou ostatní fotky, těžko říct. Možná se podaří zachránit víc, možná budou pouze částečně čitelné (viz výše případ), nebo s nimi bude ámen úplně.

Na rekonstrukci fotek doporučuji programy (plnou verzi, pokud možno, free verze vám tam plivnou vodoznak) JPEG Recovery Pro nebo Stellar Phoenix JPEG Repair.

Nebo mi je všechny pošlete v zipu (chcete-li, nevadí-li to) a já to nechám projet skenerem, jak si s tím poradí, co z toho vyleze.


doplněno 06.12.16 19:16:

*Zdravím, (opomenut pozdrav na začátku) *hi*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.