Data od správce webu - co předat?

Od: Datum: 05.12.16 12:11 odpovědí: 4 změna: 05.12.16 14:52

Dobrý den,

domluvila jsem se s "kamarádem" na vytvoření prdejního webu. Zaplatila jsem částku za doménu a hosting. Mezitím "kamarád" na webu pracoval. Ale nedodělal. Neměli jsme žádnou předběžnou smlouvu. Měla to být vlastně týmová práce - začátek start-upu. Teď ovšem chci s projektem pokračovat sama a najít si jiného webmastera. O jaká data mám "kamaráda" požádat, když mi je nedá sám (resp. přestal reagovat, takže se to z něj budu snažit vymlátit hlava nehlava, ale musím přesně vědět, k čemu od má přístup a o co žádat, abych nakonec neměla pocit, že data mám, ale ukázalo se, že on změní hesla atp.)

Velmi děkuji za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jarina
Datum: 05.12.16 12:34

a kde je to hostované? co je to za hosting a služby?

Ohodnoceno: 0x

Od: jezi
Datum: 05.12.16 14:52

Dobrý den,

je to Wedos. Registrované je to na moje jméno. Ale registraci udělal on, já to už jen zaplatila.

Datum: 05.12.16 13:13

jestli je ten web už teď online stačí přístupové údaje na FTP a do databáze (pokud máte přístup na FTP tak už obojí máte) a možná nějaké heslo do administrace, kde jsou stránky umístění. Tyto 3 věci změnit hesla a hotovo. Ovšem ještě je potřeba vědět, na koho je napsaná doména. Pokud není důležitá tak jí nepotřebujete a stačí stránky "přejmenovat" na jiné .cz

Datum: 05.12.16 13:43
První věc je zda chcete tu doménu nebo jste ochotna koupit jinou. Pokud ji chcete, tak potřebujete aby byla doména na vaše jméno. Pokud je na jeho musíte zajistit převod domény u registrátora (prodejce) na vás. Další věc jsou hesla a přihlašovací jména na hosting a na administraci webu. Ono pokud bude chtít tak si vždy najde a udělá zadní vrátka. Může mít hesla od přístupu k databázím, hostingu, registrátora (prodejce domen), administrace webu apod. Nejlepší řešení je úplně nová doména na vaše jméno a tak stejně hosting. A někoho komu budete věřit.
doplněno 05.12.16 13:45: Neříkám že jsem odborník, ale spravuju kompletně 6 webu firem, takže si po zkušenostech myslím, že založit nový web je lepší cesta.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.