PC nebo konzole

Od: Datum: 05.12.16 00:33 odpovědí: 7 změna: 05.12.16 14:55

Preferujete PC nebo konzoli a proč?
Já preferuji PC, jsem zvyklý na ovládání. Navíc pořizovat si konzoli by mi přišlo jako vyhazování peněz, jelikož pc potřebuju tak i tak a hry na PC seženu na Plaaay za polovic ceny co by stály na konzoli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 07:52
avatar
Preferuji určitě počítač, protože za určitou sumu peněz mám více než stroj na hry. Navíc nabídka her a jejich kvalita je větší. Takhle bych musel investovat do konzole a ještě do výkonného počítače na zpracování videa a fotek. Místo toho je lepší mít jen počítač a ušetřím dost peněz. (můj nazor)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 05.12.16 07:59

blbost...je x krát dokázané, že pokud se budeme bavit pouze o rozdílu mezi PC a konzolí z hlediska hraní her, tak konzole mají levnější pořizovací i provozní náklady s ohledem na vývoj her a životní cyklus konzole/pc.. dále pak argument, že nabídka her a kvalita je větší je také zavádějící...všechny Ačkové hry jsou jak na konzole tak na pc..pc hráč investuje do pc asi 3x víc než je životní cyklus konzole..protože furt jen vyměnuje grafiky za cca 10tis nebo proceosory, zvyšuje ramky..atd..konzolista jen koupí krabičku a ví, že min. 5let má pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.16 08:23

PC

- dělám na PC víc věcí než jen hraní her.

- dle mého soudu je na PC širší nabídka her a za levnější ceny

- když mi na PC po x letech odejde nebo přestane vyhovovat konkrétní součástka, tak ji jednoduše vyměním. Nemusím kvůli tomu shánět celou novou konzoli.

Nicméně konzole primárně neodsuzuji. Uvažuji, že nějakou časem pořídím dceři kvůli hrám s pohybovým ovládáním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 05.12.16 08:33

pokud se nebavíme o nějakých chujovinách nebo warezových hrách tak ceny za hry jsou totožné +/- 100,- ..ano, součástku lze vyměnit, ale v výsledku pokud to nebude vyměněno jako celek tak se akorát uměle prodlužuje životnotnost sestavy...nikoliv nezvyšuje její výkon...vždycky bude něco co bude slabší než ostatní..procesor, grafika, ramky...deska..dneska je všechno nastaveno jako spotřební s obnovou hned po ukončení záruky :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 14:32

Ne nebavíme se o chujovinách ani o warezu.

Namátkou Watch Dogs 2 ve verzi San Francisco: PC - 2.599,- PS4 - 2.799,- XONE - 2.999,-. Rozdíl sice ve stokorunách, nicméně pro mne docela podstatný. Pro mne jsou dost podstatné slevové akce na digitálních distribucích, až na pár vyjímek si nepotřebuji zahrát hru hned v den vydání (pokud ano, stejně obvykle jdu formou levnějšího předprodeje). Nemluvě o spoustě her v předběžném přístupu, který konzole snad ani neumožňují, ale tyhle hry byste možná zahrnul do kategorie chujovin... *smich*

Co se týká komponent... S vyjímkou disků (a ani zde to není pravidlo) se mi nestalo, že by komponenta odešla po skončení záruky. A s umělým prodlužováním životnosti sestavy... jak se to vezme. V case mám už teoreticky "třetí PC", protože není důvod ji měnit. Zdroj zdárně obsluhuje již "druhé PC" ze stejného důvodu a ten původní jsem tehdy měnil jen proto, že jeho předchůdce nezvládal obsluhovat dvě karty v SLI. Grafika sice už není z nejnovějších (mám ji přes 2.5 roku), ale zatím pořád zvládá všechny hry, které si pouštím a pokud vyloženě nebudou zbytečné peníze, tak počítám, že rok ještě v klidu sloužit bude a pak ji pravděpodobně pustím dál. MB, CPU a RAM jsou mladší, ale výkonově bohatě stačí a ještě dlouho stačit budou (5 let což je normální doba morálního zastarání PC, by měly v klidu vystačit).

A to se pořád nebavíme o dalších věcech které na PC dělám a na konzoli bych je neudělal - dokumenty, editace videa, atd.

Já svůj názor nikomu nevnucuji, ani kvůli němu nehodlám vést nějaký flame. Tazatel se ptal na názory rádců. Můj je takový, že pro mne je PC lepší než konzole. Což přirozeně nevylučuje, že to má někdo jinak... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek*
Datum: 05.12.16 14:39

no a teď si to všechno sečti...2x sli grafika, zdroj...a jsi nad cenou konzole :) a psal jsi máš ji 2,5roku..na jednu stranu píšeš, že řešíš 100,- u her nebo čekáš na digitalní distribuci a slevu a na druhou stranu (předpokládám) že máš nadupanej komp s 2 grafikama, kterej má hodnotu odhaduji cca 20-25tis...tzn..2,5x draží než konzole :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.16 14:55

Ale Ty to stále řešíš z pohledu her. Já na PC dělám daleko víc věcí než jen hraji a to konzole neumí.

Navíc jsi mě špatně pochopil, dvě grafiky jsem měl předtím a z toho jsem jednu dostal darem. Teď tam mám jednu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.