Vložení datumu

Od: Datum: 04.12.16 03:43 odpovědí: 147 změna: 10.01.17 15:07

Zdravím,

jak se vypálí datum na CD či DVD nosič? Jsem taky tady - http://forum.viry.cz/viewtopi…5&t=150738&p=1467181#p1467181 . Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 04.12.16 14:06

Vypálí se programem, který ho tam automaticky vkládá. Je na to rezervováno místo ve struktuře ISO-9660 i UDF.

CDBurnerXP to snad má nabízet v menu Set ISO Volume Labels (česky něco jako Zadat popisy svazku ISO, jestli máš českou verzi).

Ohodnoceno: 2x

Od: pejo®
Datum: 04.12.16 19:06

Zdravím,

děkuji za posunutí. V aplikaci CDBurnerXP jsem to hledal a nic zatím nenašel. Mám českou verzi. Tak jsem zkusil aplikaci ImgBurn a tam to jde. Přikládám screen.

Pavel Šimon

Datum: 04.12.16 21:11

*palec*

To je UDF? Budu se muset podívat proč ti nefungují české názvy (resp.Unicode) v názvu DVD.

Zkus si nainstalovat angl.verzi CDBurnerXP a tam někde v menu najít ten Set ISO Volume Labels a pak to podle místa najít i v té české verzi. Také se po tom zkusím podívat.

doplněno 04.12.16 21:40:

Česky by se to podle toho českého lokalizačního souboru mělo jmenovat "Nastavit datum" a "Nastavit jmenovku svazku ISO".

doplněno 04.12.16 22:14:

Jen tak ze zajímavosti jsem se podíval, kdo byl autorem posledního podobného dotazu, který si pamatuji a který se takto podrobně rýpal ve struktuře CD/DVD a zjišťuji, že i po půl roce máš pořád co dělat.:-D

Chtěl bych jen říct, že kvůli tobě jsem se věnoval podrobnému čtení standardů okolo struktur na CD více, než jsem kdy plánoval. *frajer*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.12.16 00:27

Zdravím,

myslím, že to není UDF. Vypálil na přepisovatelné médium RW krátký soubor o pár KB.

Pavel

Datum: 05.12.16 02:16

Není zapotřebí vše hned pálit na DVD. Stačí vytvořit soubor (.iso, .udf, ...), uložit na disk a pak ho otevřít v některém z programů emulujících DVD mechaniku. Pro Windows se to bude chovat stejně jako by vypálené DVD bylo v mechanice.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.16 23:29

Odsud

doplněno 04.12.16 23:37:

Tak ještě jednou a trochu lépe.

Datum: 05.12.16 00:00

Zdravím,

nějaký pátek se kompem zabývám, ale expert nejsem. Člověk se pořád učí. Pokud nebude, bude z nej blb a zakrní. To vím. Učenej z nebe nespadl. Pošlu verzi, kterou používám. Jestli ji teda mám někde uloženou. Jinak Vám děkuji za to, co pro mě děláte.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 00:10

Myslel jsem, že to jde přiložit. Jdou asi jenom obrazové formáty.

Datum: 05.12.16 00:15

Je tady po dobu jednoho měsíce - http://leteckaposta.cz/811253660 .

Datum: 05.12.16 01:58

Je to jedna z posledních verzí. Snad z konce srpna. Ta funkce přidání datumu by tam měla být už roky, takže mít 3 měsíce starou verzi by mělo být jedno.

doplněno 05.12.16 02:03:

Jdou asi jenom obrazové formáty

Ano, jde vkládat jen JPG, PNG a někdo psal, že i BMP. Vše jsou obrazové formáty.

Jinak Vám děkuji za to, co pro mě děláte.
Není zač. Mě tato oblast baví a zajímá, takže mám alespoň výmluvu se v tom šťourat déle, než bych správně měl.

doplněno 05.12.16 02:09:

Já osobně bych se věnoval spíše flash diskům. CD/DVD jsou už dlouho mrtvé. Aby také ne, když na USB Flashdisk za stovku se vejde několik DVD, má velikost nehtu palce a je mnohem rychlejší a přepisovatelnější než CD nebo DVD.

Datum: 05.12.16 13:30

Zdravím,

vím, že se dnes jede na USB flashkách. Sám jich mám hromadu. Vím, že CD/DVD jsou mrtvé. Proč bych se tím nezabýval, když se prodávají. Až nebudou k dispozici, tak se na to vykašlu. Děkuji.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 14:22

na USB Flashdisk za stovku se vejde několik DVD
Musím se omluvit. Vypadá to, že jsem cenu flashdisků výrazně podcenil. 32GB (tedy kapacita 7 DVD) se pod 2 stovky koupit nedá a i 16GB je za více než stovku. :(

Datum: 05.12.16 13:22

Zdravím,

z čeho jste to vytáhl? Myslím, co je v Poznámkovém bloku. Rád se přiučím. Děkuji.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 14:03

Zdravím,

vím jenom o tomhle.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 14:48

Jestli na to budu mít čas, tak si to nainstaluji a trošku se v tom programu porozhlídnu.

Datum: 05.12.16 14:41

z čeho jste to vytáhl?

Je to ten zdrojový soubor pro překladatele, konkrétně pro češtinu je to jméno souboru viditelné v řádku titulku Notepad z mých obrázků (Czech cs-CZ). Odkaz jsem uvedl už u původního příspěvku.

V instalační verzi už je šířena jen zkompilovaná verze ve formě DLL (soubor cs_CZ.dll) a v té se to hledá blbě. :(

Datum: 05.12.16 15:38

Zdravím,

přetáhnu knihovnu "cdbxpp.resources.dll” do Poznámkového bloku a zobrazí se mi hatmatilka. Screen přikládám. Buď dělám něco špatně nebo záleží na Win.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 15:52

Zdravím,

v texťáku mám jen tyto volby. Screen přikládám.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 16:22

Zdravím,

ten soubor jsem si stáhnul - .resx . Jde dát do texťáku. Jinak ten soubor Windows XP nezná. Screen přikládám.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 17:13

Je to čistě textový (resp. XML) zdrojový soubor a proto jde prohlížet v libovolném textovém editoru.

Datum: 06.12.16 01:19

Zdravím,

ten soubor "Strings.cs-CZ.resx” od Vás jsem si prohlížel v Simple Resx Editoru. Dávám screen.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 17:11

přetáhnu knihovnu "cdbxpp.resources.dll”
Ne dbxpp.resources.dll, ale cs_CZ.dll.

Archivační program 7Zip umí nahlédnout dovnitř dll, rozbalit ho a pak si zobrazím v Notepadu jen ten soubor .text .

doplněno 05.12.16 19:21:

Vlastně ani nutné to rozbalovat 7-zipem. Většina toho dll je stejně ta podčást .text, takže to v Poznámkovém bloku bude vypadat stejně. Stačí tak je posunout posuvník na straně směrem dolů.

Datum: 05.12.16 18:04

Zdravím,

mám dojem, že tam ta knihovna cs_CZ.dll není. Screen přikládám.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 18:23

Zdravím,

pakovací software 7-zip od Igora Pavlova používám dlouho.

Pavel Šimon

Datum: 05.12.16 19:01

tam ta knihovna cs_CZ.dll není

A co je v adresáři cs-CZ? ;)

Datum: 06.12.16 00:35
Datum: 06.12.16 02:13

Podíval jsem se po tom a je to opravdu tak. Když se stáhne (kliknout na "More download options") instalační soubor .msi, tak se ten soubor jmenuje cs_CZ.dll. Když se stáhne .zip, tak obsahuje více jazyků a všechny jsou ve svých adresářích pod jménem cdbxpp.resource.dll. Porovnal jsem oba soubory (comp soubor1 soubor2) a jsou úplně stejné.

Prohlížel jste správný soubor. Sjeďte posuvníkem dále ve výpisu. Začne se objevovat text jako v mém obrázku výše.

Datum: 06.12.16 18:01

Zdravím,

stáhnul jsem si soubor MSI a nainstaloval. Výsledek instalace dávám sem.

Pavel Šimon

Datum: 06.12.16 18:24

Zdravím,

instalační soubor MSI jsem rozbalil prográmkem 7-zip. Výsledek dávám sem.

Pavel Šimon

Datum: 06.12.16 18:39

Asi to ten instalátor v průběhu instalace přejmenovává *ee*

Já jen koukal dovnitř msi a zipu tím 7-zipem. Zatím jsem to neinstaloval. Pod uživatelem to nejde. Vyžaduje to administratora :( Ještě jsem to nevzdal.

Datum: 06.12.16 23:24

Zdravím,

asi se to v průběhu instalace přejmenuje.

Pavel Šimon

Datum: 07.12.16 00:54

Zdravím,

dávám sem slepenou verzi programu 4.5.7.

Pavel Šimon

Datum: 08.12.16 10:47

Zdravím,

očekávám pokyny. Děkuji.

Pavel Šimon

Datum: 08.12.16 23:23

Mám to okno s otázkou tady pořád otevřené. Jen se navalili jiné problémy. Zatím jsem jen zkoušel ručně vyzobat ten datum z obrazů CD, co tedy mám.

Program je "od" (octal dump) běžně používaný v Unixu portovaný do Windows.

Datum ve formátu RRRR-MM-DD HH-MM-SS.CC

Ty datumy jsou 4 pod sebou: vytvoření, úprava, platnost do, platnost od.

doplněno 08.12.16 23:32:

Původní verze obrázku nezmasakrovaná Poradnou.

doplněno 09.12.16 00:10:

To přehlasované "a" na konci prvního datumu je znaková reprezentace čísla 228 (respektive -28) a značí časový posun vzhledem k GMT/UTC v násobcích 15min ( -28x15min = -7hod, tedy západní USA).

Datum: 09.12.16 12:35

Zdravím,

každý má nějaké problémy. Kdo říká, že ne, tak kecá.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 09.12.16 15:57

Nezkoušel jste, co to vypisuje u těch ISO obrazů vytvořených tím CDBurnerXP nebo ImgBurn? Nevím, který údaj ten Nero zobrazuje.

Jen pro zajímavost: dá se samozřejmě zobrazit i ten "El Torito" boot kód ("Microsoft Corporation.img") z předchozího dotazu. Má délku jen 1208 bajtů ;)

doplněno 09.12.16 16:04:

Původní kvalita obrázku.

doplněno 09.12.16 16:29:

Je vidět, že výsledek je stejný jako z toho programu geteltorito.exe .

Datum: 09.12.16 16:34

... i druhý obrázek v původní kvalitě.

Datum: 09.12.16 21:32

Zdravím,

tady je IMG - http://leteckaposta.cz/552456605 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 09.12.16 21:51
Datum: 09.12.16 23:10

Zdravím,

blbě jsem se zeptal. Jaký používáte editor. Ty screeny jsou z Příkazového řádku - CMD.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 01:15

Smazat, omylem jsem to vložil jinam.

Datum: 09.12.16 23:51

tady je IMG

Porovnal jsem to a jsou úplně stejné. Do posledního bajtu.*palec*

Psal jsem o velikosti 1208 bajtů. To je špatně. Překoukl jsem se o řádek. *zed* Má to být 1177 bajtů.

To není editor, ale normální "DOSové" okno. Jen prompt je změněný z C:> (na poradně nefungují zpětná lomítka) na "$", jak je to obvyklé v Unixu (Bash).

Ten výpis je normální výstup toho programu "od", stejně jako vypisuje na obrazovku třeba "dir".

Komentář k obrázku:

1. podíváme se nejprve na sektor 11 (hexa), zda je tam bootblock. 1 sector na CD má délku 2KB, to je 800 hexa, tedy 11.blok začíná na 11 hexa krát 800 hexa, tedy 8800 (program "od" vyžaduje předponu "0x" aby to chápal jako hexa číslo)

2. vidíme, že v daném bloku se opravdu nachází identifikační hlavička ("EL TORITO SPECIFICATION")

3. vlastní bootloader(y) jsou v bloku 13 (hexa), jak je uvedeno v hlavičce

4. Microsoft oproti standardu přidal i hlavičku o 512 bajtů dále, které si všimnou jen špatně napsané BIOSy, které se pokoušejí z této pozice chybně bootovat ("CD-ROM not bootable on this system ...")

5. přecházíme na blok 13 (13 krát 800 [vše jsou hexadecimální čísla] = 9800). Zde je identifikace vydavatele a tento název také nesprávně slouží jako pojmenování celého bootloaderu ("Microsoft Corporation.img"). Ve skutečnosti tento "default" bootloader žádné jméno nemá.

6. 88 = bootloader je bootovatelný

7. 00=je to přímý kód, tedy neemuluje floppy nebo HDD

8. 04=je dlouhý 4 sektory 512B (celkem 2KB [2048 bajtů] - výše jsem psal, že jeho skutečná délka je jen 1177 bajtů)

9. nachází se v bloku 11D hexa (adresa je 11D krát 800 = 8E800, viz předchozí výpisy)

Datum: 10.12.16 01:17

Zdravím,

děkuji za vysvětlení. Chybu udělá každý. Nikdo není dokonalý. Kdo to tvrdí, že je, je na omylu.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 03:14

Zdravím,

na konci uvádím své jméno, neboť před chytrými lidmi se neschováš. To má jen vliv na blbce. To nesouvisí s danou problematikou a na autora, který mi odepisuje, to není namířeno vůbec.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 04:01

Šlo by poslat screenshot, co ukazuje CDBurnerXP u toho disku, který neukazuje správně datum v Nero?

Dále - šlo by vytvořit v ImgBurn malé CD s minimem souborů, udělat ten samý screenshot, dále udělat screenshot v Nero (bude se zobrazovat datum) a pak ISO toho CD umístit na leteckou poštu?

Provedl jsem si nějaké testy a začínám přestávat hledat chybu v CDBurnerXP a naopak podezírám Nero. Schválně zkuste, jestli zobrazí data u orig.instalačních CD od Microsoftu (vsadím se, že ne).

BTW: uživatelsky příjemnější než "od" je třeba HxD.

Datum: 10.12.16 11:30

Zdravím,

zařídím se podle Vás.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 12:00

Zdravím,

posílám screenshot toho CDBurnerXP - disk.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 12:02

Zdravím,

posílám screenshot toho NERA. Dal jsem origo WIN XP HOME do mechaniky.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 12:50

Zdravím,

dal jsem malé ISO vytvořené v ImgBurnu na Leteckou poštu - http://leteckaposta.cz/706644703 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 13:02

Zdravím,

free editor HxD znám .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 13:17

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Datum: 10.12.16 15:39

Dobrý den Vám přeji,

pravidla jsem neporušil, tak proč to tam mám? Děkuji.

S pozdravem
Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 22:22

Co tam bylo? *sok*

Datum: 10.12.16 23:30

Zdravím,

jen toto - http://leteckaposta.cz/570061734 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 00:04

Předpokládám, že u toho ISO obrazu z ImgBurn, který jste poslal dříve, jste zatrhl 2 horní datumy (vytvořen, upraven)?

Vnáší to zajímavé světlo do zpracování datumů programem ImgBurn. Myslel jsem, že pálí oba datumy sám od sebe a teď vidím, že se to musí zvlášť navolit, protože jinak by sám o sobě asi nepálil nic.*sok*

Nějakou podobnou tabulku pro vyplnění datumu jsem čekal i v programu CDBurnerXP. *nevi*

Datum: 11.12.16 01:40

Zdravím,

už si nepamatuji, jestli jsem v ImgBurn něco volil. Teď jsem v ImgBurn nezvolil nic, jen jsem to vytvořil. Posílám ISO Leteckou poštou - http://leteckaposta.cz/580885887. Co ukazuje? Děkuji.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 07:18

První 2 datumy jsou nastavené. Asi je tedy ImgBurn vypaluje automaticky a ta tabulka se používá zřejmě jen tehdy, když člověk chce zadat jiný než aktuální datum a čas. *nevi*

Datum: 11.12.16 16:14

Zdravím,

asi je to automatické, jak píšete.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 16:03

Je jasně vidět, že Nero nezobrazuje datum ani u správně vylisovaných CD.

Vyzkoušel jsem ještě jeden svůj nápad a potvrdila se chyba (nebo jiný princip funkce?) v Neru. Místo datumu vytvoření CD (Volume Creation Date) tam zobrazuje datum posledních úprav dat (Volume Modification Date). Tento datum není u některých CD vůbec nastavován (vypalován). Osobně bych zobrazoval také čas vytvoření CD. Podívám se na ty vaše obrazy z CDBurnerXP a ImgBurn, které datumy konkrétně nastavují.

Nero dělá určitou kontrolu správnosti vypáleného datumu, ale z mojeho přiloženého obrázku je vidět, že projde i neexistující datum.

Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16 je přes 8 let starý program, který snad už není podporován, takže nápravy nebo vysvětlení se asi těžko dočkáte.

Datum: 10.12.16 16:34

Zobrazil jsem všechny 4 datumy (format rok-měsíc-den-hodin-minut-sekund), které lze na CD vypálit (vytvoření, poslední úprava, platnost do, platnost od) u 3 různých CD: originál XP od MS, moje testovací CD s datumem změny dat (tj.posledních úprav) 31.února 2017 (20170231) a ISO z ImgBurn.

Je vidět, že ImgBurn pálí stejný datum a čas do obou prvních políček (vytvoření, úprava).

Teď ještě by to chtělo nějaké malinké iso vytvořené v CDBurnerXP, abychom se na vlastní oči přesvědčili, že pálí jen datum vytvoření.

Datum: 10.12.16 17:40

Zdravím,

tady je ISO z CDBurnerXP - http://leteckaposta.cz/538547506 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 19:32

CDBurnerXP je pěkně zmatený - ukládá do datumu vytvoření CD 30.12.1899 *smich*

V těch jazykových lokalizačních souborech (viz výše) je i fráze "Nastavit datum", ale k čemu to slouží, kde to v programu je a jestli se to vůbec používá, to je otázka spíše na autora programu.

Když toto chybné datum umístím ve svém testovacím ISO na pozici datumu poslední úpravy, tak ho Nero Speed zobrazí. Psal jsem, že jeho kontrola datumu není dokonalá.

Datum: 10.12.16 22:13

Letopočet nekontroluje Nero vůbec, měsích musí být 1-12 a dny 1-31.

Název nekontroluje vůbec a zobrazí přesně ty bajty, které jsou na disku.

Datum: 10.12.16 22:25

Zdravím,

hm. Frázi "nastavit datum" v CDBurnerXP nemůžu najít. Mám dojem, že to tam není. Děkuji za vysvětlení. Tak se to uzavře ta komunikace?

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 22:58

Můžete třeba ještě odpovědět na otázku výše. ;)

Také můžete napsat autorům Nera nebo CDBurnerXP jestli s tím chtějí něco dělat. Co jsem tak ale koukal, tak forum na CDBurnerXP je skoro mrtvé.:(

Datum: 10.12.16 23:08

Zdravím,

píšete, že fórum na CDBurnerXP je skoro mrtvé. Mám dojem, že CDBurnerXP asi nebudu používat.

Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 00:16

Trochu jsem se do fóra začetl a zjistil jsem, že i když je příspěvků a dotazů málo, každý je hned zodpovězen autorem programu.

Také bych se zeptal, ale člověk se musí registrovat ... :(

Datum: 11.12.16 01:47

Zdravím,

nemám rád registraci. Někteří toho zneužívají. Třeba posílají spam, aby vydělávali apod.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 10.12.16 22:52

jak se vypálí datum na CD či DVD nosič?

Abych tedy v krátkosti shrnul výsledek tohoto týdenního mentálního cvičení:

• Nero zobrazuje datum z jiného políčka, než které by logicky vyplývalo ze standardu. Některé vypalovací programy datum na tuto pozici neukládají. Výhodnost takovéhoto řešení například pro multisession disky nebyla testována.

• CDBurnerXP ukládá datum pouze na logickou pozici podle standardu a proto Nero datum nevidí. Vypálené datum je chybné.

• ImgBurn ukládá datum na obě pozice a proto ho Nero na druhé pozici najde.

Snad to tedy plně odpovídá na váš dotaz.

Datum: 11.12.16 16:53

Zdravím,

zkouším různé free vypalovací prográmky a jestli se zobrazí datum v NERU. Pak poznatky hodím sem.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 17:31

Mě by spíše zajímalo, k čemu jinému to datum je dobré. Nenašel jsem teď v rychlosti nic, kde by se běžně zobrazovalo nebo používalo.

Těmito pokusy se zjistí jen to, jestli se zobrazí v jednom konkrétním starém programu. *nevi*

Datum: 11.12.16 17:55

Zdravím,

jen abych věděl, kdy jsem ho vytvořil. Jou i jiné způsoby, jak to zjistit.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 18:33

Zdravím,

dávám sem poznatky. V programcích jsem nic nenastavoval. Jen jsem je spustil a vypálil to. Seznam je pod čárou.

Mějte se.

Pavel Šimon

___________________________________________________________________________________________________
Ashampoo Burning Studio 6.84 FREE - ano

AnyBurn - ano

Power Laser Express - ano

BurnAware Free - ne

Ultimate CD/DVD Burner - ano - datum 30.12.1899

DeepBurner - ano - datum 30.12.1899

AVS Disc Creator - ano

Free Easy Burner - ano

Hamster Free Burning Studio - ne

Easy Disc Burner - ano

Hanso Burner - ano

StarBurn - ne

UsefulUtils Discs Studio - ano

True Burner - ne

Datum: 11.12.16 20:01

Když jste psal o testování několika programů, myslel jsem, že máte na pár dní vystaráno. Netušil jsem, že máte nainstalováno téměř 20 různých vypalovacích programů. :-D

Osobně by mě asi nejvíce zajímaly ty výstupy z Ultimate CD/DVD Burner a DeepBurner. Nevím, jak se všechny ty programy shodnou na tom datumu. Podle mě je to nějaká špatná interpretace funkcí ke zjištění datumu souborů na CD -- tam se uvádí datum vzhledem k 1900.

CDBurnerXP pro vytváření ISO snad používá StarBurn (nápis "StarBurn" se objevuje v hlavičce ISO obrazu vytvořeného v CDBurnerXP) a proto se jejich výsledky také shodují.

Jestli byste přesto nejraději používal program, který v Nero datum nezobrazuje, tak vytvořte nejdříve v tom programu ISO obraz, ručně do něj v editoru HxD datum doplňte a pak zase v tom oblíbeném programu ten upravený ISO obraz vypalte. *palec*

Návod:

1. otevřete ISO soubor v HxD

2. nastavte šířku zobrazení 10 a formát dec

3. sjeďte na adresu 33590 (případně v Menu/Search/GoTo zadejte tuto adresu)

4. klikněte vpravo na pozici dvojky v zeleném rámečku (předposlední znak na řádku)

5. napište správný datum (zde 20161217 = 17.prosince 2016)

6. Uložte

7. máte ISO se správným datumem pro Nero *palec**frajer*

doplněno 11.12.16 20:27:

Kroky 1-4 v návodu můžete přeskočit, pokud v Menu/Search/GoTo zadáte rovnou konkrétní správnou pozici: 33598 a máte vybráno dec a begin.

Datum: 11.12.16 20:16

CDBurnerXP pro vytváření ISO snad používá StarBurn (nápis "StarBurn" se objevuje v hlavičce ISO obrazu vytvořeného v CDBurnerXP) a proto se jejich výsledky také shodují.

Ten nápis "StarBurn" je vidět pár řádků nad měněným datumem.

Datum: 11.12.16 22:16

Zdravím,

vypalovací programy Ultimate CD/DVD Burner a DeepBurner neumějí vytvořit obraz, jen vypálit. Bude stačit vytvořit ho v jiném programu a v těch jmenovaných programech ten image vypálit? Děkuji za navedení.

Mějte se.
Pavel Šimon

Datum: 11.12.16 22:56

Datum zapisuje ten program, který vytváří ISO. Který program pak iso vypaluje nebo co se s ním děje (např. trvalé uložení na disku bez vypálení), není podstatné, protože to datum tam už uvnitř je zaznamenané.

Jak Ultimate CD/DVD Burner, tak i DeepBurner by měli umět vytvářet a ukládat na disk ISO soubory.

Datum: 12.12.16 00:01

Zdravím,

vypalovací program Ultimate CD/DVD Burner umí vytvořit obraz. Omlouvám se. DeepBurner asi umí jen vypálit obraz odjinud. Na vytvoření image jsem zatím nic nenašel.

Mějte se.
Pavel Šimon

Datum: 12.12.16 00:28

Zdravím,

už jsem zjistil, jak v DeepBurneru vytvořit image. Promiňte. Obrazy uložím na LP.

Mějte se.
Pavel Šimon

Datum: 12.12.16 00:56

Zdravím,

posílám obrazy ISO - http://leteckaposta.cz/938807649 .

Mějte se.
Pavel Šimon

Datum: 12.12.16 01:16

Oba zapisují špatné datum na oba první datumy. *ee*

Datum: 13.12.16 01:21

Zdravím,

v HxD změním datum v ISO a připojím ho do virtuálky a pak se kouknu v NERU. Funguje to. Pokud to image daným programem, kterým jsem ho vytvořil a vypálím ho a dám ho pak do virtuálky, tak to nejde spustit. Vyskočí mi hláška. Posílám ji.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 13.12.16 20:57

To je divné. V hlavičce žádné kontrolní součty nejsou.

Jak můžete připojit vypálené CD do virtuálky. Ta je jen pro ISO obrazy uložené na disku. *sok* Není náhodou H: vaše CD/DVD mechanika?

Můžete vytvořit CD s pár malými soubory (stačí řekněme 3 soubory o velikosti 10KB), poslat ISO, změnit datum, poslat i toto ISO a toto změněné ISO vypálit a ujistit se, že ukazuje stejnou chybovou hlášku? Jestli vše bude fungovat, tak tato ISA posílat nemusíte, protože nebude důvod hledat v nich chyby.

Datum: 13.12.16 21:48

Zdravím,

virtuálka je s písmenem H - je to DAEMON TOOLS LITE. Pak ten obraz vysunu a vypálím na fyzické médium. Pokusím se vytvořit ta ISA.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 13.12.16 22:22

Zdravím,

posílám vytvořené ISO v Power Laser Express 1.0 - http://leteckaposta.cz/694799580 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 13.12.16 22:55

Zdravím,

posílám vytvořené ISO v DeepBurneru - http://leteckaposta.cz/989210952.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 13.12.16 23:10

Zdravím,

posílám vytvořené ISO v DeepBurneru a upravené v HxD - http://leteckaposta.cz/361994912 .

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 14.12.16 00:05

Struktura CD je rozjetá hned od další sekce po tom změněném datumu. Špatně asi přepisujete ten datum - nic se nemaže, jen se hned přepisuje správnými údaji (datumem). Jestli se vám objevuje to co na obrázku, tak něco mažete.

Pro kontrolu: na pozici 34817 (začátek následující sekce) musí být CD001. Na tom upraveném ISO je vidět, že CD001 je o 8 míst posunuté dopředu. 8 míst je délka měněného datumu. Proto podle mě něco mažete.

Podívám se ze zájmu později ještě podrobněji na to ISO.

První 2 ISO fungují v pořádku. Třetí mi hází stejnou chybu.

Datum: 14.12.16 01:14

Zdravím,

asi máte pravdu. Asi jsem mazal. Neobjevuje se mi při mazání nic. Aby se objevovalo to upozornění, musí se to v programu nastavit. Děkuji za upozornění. Asi půjdu spát. Po obědě dám vědět.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 14.12.16 15:02

Zdravím,

mám dotazy. Mám změnit oba datumy nebo první či druhý? V tom OFFSETu číslo 33598 jsem nenašel. Nemá tam být na konci 0 místo 8? Děkuji za rady.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 14.12.16 21:00

Změnil bych oba. První pro správně napsané programy, druhý pro programy typu Nero.

33598 je znak pod číslem 8 na řádku začínajících znakem č.33590.

Datum: 14.12.16 21:30

Zdravím.

zkusím a dám Vám vědět. Děkuji za vysvětlení.

Mějte se.

Pavel Šimon

Datum: 15.12.16 00:59

Zdravím,

dávám sem poznatky. Tak jsem oba datumy přepsal. Virtuálka ho ukazuje dobře. Vypálil jsem to ISO na CD-RW a to ISO dal do virtuálky. Pak jsem se přepnul v NERU na fyzickou mechaniku a vypalený obraz ukazuje 30 prosince 1899. Tvořil a vypaloval jsem v prográmku DeepBurner. Děkuji za poskytnuté rady. Posílám ISA. LP - http://leteckaposta.cz/986793822 .

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 15.12.16 01:18

Pravděpodobně jste vypálil omylem neupravené ISO. Datumy jsou správně.

Datum: 15.12.16 02:06

Zdravím,

tak jsem ten archiv rozbalil a to ISO v DeepBurneru vypálil v jiné mechanice. Mám dvě vypalovačky. ASUS a SAMSUNG. Nero ukazuje furt to samý. Rok 1899. Něco je špatně a nevím co?

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 16.12.16 03:18

Zkuste vypálit toto ISO a pošlete sem screenshot pravého sloupečku z Nera, případně porovnání 2 pravých sloupečků.

Datum: 16.12.16 14:43

Zdravím,

nemohl jsem komunikovat. Nešel mi internet. Vina nebyla na mé straně, ale asi na straně poskyvatele. To ISO vypálím. Mám dotaz. Jakým programem ho mám vypálit? DeepBurnerem? Screenshoty zašlu.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 16.12.16 15:24

Zdravím,

posílám slepený screenshot.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 16.12.16 18:01

Pěkný slepený screenshot.*palec*

Jste si 100% jistý, že jste tím programem vypálil to zaslané ISO? Úmyslně jsem vedle datumu změnil i jmenovku a tento datum (1899), ani jmenovka (CDRoot) se v tom ISO vůbec nenachází.

Zkuste nějakým programem vytvořit z toho vypáleného CD opět ISO a poslat ho sem. Možná to umí přímo nějaký váš vypalovací program nebo existují i speciální jednoúčelové programy.

Datum: 16.12.16 18:50

Zdravím,

tak jsem si od Vás stáhl znovu ten obraz a znovu to vypálil. Ukazuje to samé jako předtím. Jmenovka je CDRoot. Pošlu to zpátky to ISO. Program DVD to ISO.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 16.12.16 18:54

Zdravím,

ten slepený screenshot jsem dělal v free prográmku PhotoFiltre. Používám ho dlouho.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 16.12.16 20:10

Zdravím,

posílám to z DVD to ISO - http://leteckaposta.cz/556511216 .

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 17.12.16 02:55

To ISO jste vypálil jako soubor a ne jako ISO. Vygooglujte si rozdíl.

Datum: 17.12.16 14:31

Zdravím,

mám dojem, že je to obraz na té Letecké poště. Stahoval jsem to a zkoušel. Můžu ho dát do virtuálky. Posílám slepený screen.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 17.12.16 20:07

Problém není v tom, jak jste z DVD vytvořil ISO. To bylo v pořádku. Problém byl v tom, jak jste to "moje" ISO vypálil na DVD.

Více o 3 příspěvky níže.

Datum: 16.12.16 20:22

Zdravím,

screenshoty dělám free prográmkem Gadwin PrintScreen.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 17.12.16 18:01

Zdravím,

tak Vám to znovu posílám. Dělal jsem to v AnyBurnu. Pak mi dejte vědět. Odkaz je tady - http://leteckaposta.cz/777023373 . Děkuji.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 17.12.16 20:17

Opět jste to moje ISO vypálil na DVD jako soubor. Jestli po vypálení vidíte v Průzkumníkovi na DVD jen jeden soubor s názvem něco.iso, tak jste udělal chybu a vypálil to ISO jako soubor.

ISO už obsahuje přesnou kopii disku se všemi soubory a přídavnými informacemi (mj. i datum a jmenovka disku) a proto se vypaluje 1:1 na DVD.

Při vypalování souborů vytváří vypalovací program všechny přídavné informace (včetně datumu a jmenovky), aby soubory na DVD mohly být přístupné.

CNews: Jak vypálit ISO

Datum: 18.12.16 01:42

Zdravím,

tak Vám to znovu posílám. Vypaloval jsem Váš obraz v DeepBurnu. Zpátky na obraz v DVD to ISO. Snad je to správně. Ta pauza se vysvětluje tím, že jsem se koukal na telku. PC bylo zapnuté, ale mám vypnuté zvukové upozornění. Je tam jen obrazové. Zapnuté PC je kvůli tomu, že počítám BOINC. Pak mi dejte vědět. Odkaz je tady - http://leteckaposta.cz/499254428a . Děkuji.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 18.12.16 02:41

Screenshot:

1. máte prohozené popisky "Mechanika" a "Virtuálka"

2. ve virtuálce (vlevo) máte natažené jiné ISO. V tom mojem takovýto datum není.

Vypálené ISO vám konečně ukazuje takové datum, jaké jste si do ISO souboru sám vepsal v HxD. Takže blahopřeji! *palec* Konečně se vám podařilo docílit toho, na co jste se před 13 dny ptal.:)

Datum: 18.12.16 02:57

Zdravím,

tak jsem to dělal blbě. Žádný není dokonalý. Děkuji za vysvětlení a navedení. Ještě mě zajímá jen jedna věc a tou je jmenovka. CDRoot dělá DeepBurner.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 18.12.16 04:03

CDRoot dělá DeepBurner.

Nedělá. Sám v předposledním příspěvku píšete, že jste pálil v DeepBurner a screenshot ukazuje správnou jmenovku (CDRooT).

Datum: 18.12.16 15:26

Zdravím,

zkuste nazvat image třeba abcd, aby se mi to zobrazilo v NERU. Děkuji Vám za snahu.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 18.12.16 19:46

Zde: "Jiny Nazev" a 17.listopadu 1989

Datum: 18.12.16 19:55

Zdravím,

děkuji Vám. Funguje.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 19.12.16 00:13

Předpokládám, že to Nero ukazuje i pro vypálené DVD a že jste se tedy naučil vypalovat ISO s pozměněným datumem.

Datum: 19.12.16 00:19

Zdravím,

ano. Děkuji.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 19.12.16 16:02

Zdravím,

jak mám postupovat při změně názvu? Děkuji za rady.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 19.12.16 20:23

Nejjednodušší je zadat jméno už při vytváření ISO.

Ručně lze později také změnit, ale už to chce něco vědět. Nero CDSpeed bere název z pozice 34857 (v případě přítomnosti boot kódu = El Torito je to o 2048 míst dále) a písmena se zadávají ob jednu pozici (mezi písmeny musí být kód 00). Teoreticky (možná ne úplně podle normy) tam snad jdou napsat i ne-anglické znaky (proto tam jsou ty vycpávky 00), ale v ruce vytvořit ty číselné kódy už je DOST POKROČILÁ znalost. Proto radím zadávat jméno už při vytváření obrazu disku ("ISO").Správně by tam měla být jen velká písmena (ta v bílém políčku).

Datum: 19.12.16 22:20

Zdravím,

rozumím.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 19.12.16 22:55

Zdravím,

co má znamenat to ID v NERU? Děkuji.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 02:09

Je to identifikace skutečného výrobce zapisovatelného/přepisovatelného DVD/Blu-Ray disku. Informace je na disk nesmazatelně zapsána při výrobě.

Wikipedia: Media Identification Code

Nevím, kde je to přesně na tom disku uložené. Zkuste se podívat přímo na ten DVD disk pomocí HxD, jestli v prvních 32760 pozicích najdete něco jiného než nuly (hledáte MKM, což je značka výrobce vašich DVD-RW). Možná to ale bude uložené v nějaké běžně nedostupné oblasti, kterou s HxD nelze zobrazit.

doplněno 20.12.16 02:20:

Prý to umí zobrazit přímo Nero - viz obrázek (řádek "MID" nebo přímo výpis níže v obr.) *palec*Nemůžu otestovat, nemám optickou mechaniku.

doplněno 20.12.16 02:38:

Další čtení zdrojů na Internetu mě utvrzuje, že HxD to určitě nebude umět už z principu přečíst.

Datum: 20.12.16 02:46

Zdravím,

neuspěl jsem.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 02:54

O HxD vím. Doplnil jsem v tom smyslu už dříve svoji původní odpověď.

Datum: 20.12.16 02:55

Zdravím,

NERO mi to zobrazí.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 13:43

Zdravím,

beru jen VERBATIMy. Taky možno brát SONY. Jiné značky neberu. Osobní zkušenost. Problémové.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 14:10

Zdravím,

kvákaj, že CD vydrží víc, než DVD. Prdlajs. Mám DVD na zkoušku. Jsou stará 10 let a v pohodě. Osobní zkušenost. CD jdou za pár let do kopru. Neberu je. Jenom DVD.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 15:11

beru jen VERBATIMy

MKM = Mitsubishi Kagaku Media ;) (skutečný výrobce daného DVD+RW)

Verbatim si na to jen nechává lepit svoji značku.

Datum: 20.12.16 15:22

Zdravím,

vím. Tak je to skoro se vším zbožím.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 20.12.16 16:03

Zdravím,

jsem vyučený silnoproudař. Rozumím i slaboproudu Elektronika je na 99% z ČÍNY. Podvádí se, kde to jde. PC je můj koníček. Baví mě.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 21.12.16 01:23

Zdravím,

MKM je japonský výrobce. Kde to vyrábí, nevím.

Mějte se

Pavel Šimon

doplněno 21.12.16 01:25:

https://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Kagaku_Media

doplněno 21.12.16 01:28:

http://hdmag.cz/clanek/verbatim-mezi-evropskou-top-3

Datum: 21.12.16 09:54

Zajímavé. Přečtu si to ještě jednou důkladněji zítra. Již od doby disket jsem si myslel, že Verbatim je německá firma. Nakonec zjišťuji, že to vlastní přímo MKM *sok*.

Datum: 24.12.16 16:42

Zdravím,

přeji Vám krásné vánoční svátky a šťastný Nový rok 2017.

Pavel Šimon

Datum: 31.12.16 18:38

Zdravím,

přeji Vám šťastný Nový rok 2017.

Pavel Šimon

Datum: 01.01.17 15:26

Děkuji za přání.

Mám tady to okno s dotazem pořád otevřené, takže jsem určitě nezapomněl. Jen se k tomu čtení nějak nemůžu dostat :( No, snad už brzy. Hlavně že vám vše kolem těch DVD funguje ke spokojenosti. Alespon něco se ve starém roce povedlo.

Koukal jsem na ceny BluRay a DVD zapisovaček a médií a ceny jsou velice pěkné i pro BRay. Dokonce za média to u BR vychází na 1GB levněji než u DVD *palec*

Datum: 01.01.17 22:39

Zdravím,

rozumím. Píšete, že ceny jsou vyhovující u BluRay mechanik a médií, tak si počkám CD a DVD umře, pokud vůbec a přejdu na ně. Koukal jsem na telku a navíc jsem nachcípanej. Blbá zima je. Chtělo by to velké mrazy. Proto je skoro každej nachcípanej a jsou chřipky.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 02.01.17 01:30

Zdravím,

jak je to s životností BluRay médií? Netu nevěřím. Na 90% to jsou nepravdivé informace vycucané z prstu. Potřeboval bych něco seriozního.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 02.01.17 02:03

Životnost BR disků jsem ještě nehledal.

Co se týká optických disků, tak jsem pořád na vážkách. Výhody malých USB flešek nebo velkých HDD jsou v určitých oblastech neoddiskutovatelné. Chce to najít segment, kde se opt.disk vyplatí a správně archivovat (rotace, obnova, redundance, ... - M-DISCy jsou drahé) nebo používat na data, která po pár letech nejsou důležitá (zálohy, PVR, CCTV, ...)

Datum: 02.01.17 02:48

Zdravím,

netlačím na Vás. Pokud by životnost byla reálně 25 let, tak by to stačilo. Teoretická životnost mě nezajímá. CD už taky nepoužívám. Nevydrží. O tom jsem psal a přesvědčil se. Používám jen DVD a pevné disky. Flashky taky používám, ale je tam omezený přepis či zápis. Jednu jsem takhle zničil a to byla KINGSTON. Je to jako s SSD disky. SSD disk bych použil jenom na OS a práci. Data bych dal na klasické rotující plotny. Pokud se podělá SSD disk, tak obnova je nemožná jako u flashek. Paměťové buňky. Na DVD zapisuji jen důležitá data.

Mějte se

Pavel Šimon

Od: jofa®
Datum: 02.01.17 09:05

Na archivaci dat léta používám original DVD-RAM od Panasonicu. Oboustranná. Nic lepšího na dlouhověkost, jsem zatím nenašel.

Datum: 03.01.17 01:38

Zdravím,

dávám sem screenshot CD - životnost.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 03.01.17 11:52

Divné je, že vadná část je uvnitř CD blízko unašeče.*sok* Čekal bych, že problémy se nejdříve objeví na vnějším okraji.

Nebo bylo CD v papírovém pytlíku a kolem vykrojeného středu pronikalo sluneční UV záření? Navíc ty vadné sektory jsou takhle hezky za sebou ... *ee*

Koukal jsem také na ceny DVD-RAM 2S (9,4GB). Asi 170-200,-/ks.

Pro porovnání:

• BR-R M-DISC (25GB) asi 100,-/ks

• DVD+R DL (8,4GB) asi 25-30,-/ks

• BR-R XL (100GB) 300-/ks (ve světě prý od $6/ks)

Vše Verbatim.

Datum: 03.01.17 21:36

Zdravím,

nejde mi to do hlavy. CD byla v pouzdru - záření tam nemoho jít a navíc byla v šuplíku. Světlo tam nemohlo jít jakbysmet.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 04.01.17 20:31

Zdravím,

mám na Vás dotaz. Jak mám zjistit skutečného vyrobce svých vypalovaček? Pokud to jde, chodí to většinou tak, že prodejce ASUS či SAMSUNG koupí vypalovačku u asijského noname výrobce a dá tam logo své značky a nahraje svůj firmware.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 05.01.17 16:08

Zdravím,

dávám sem screenshot DVD - životnost. Je staré jako to CD.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 10.01.17 01:05

Zdravím,

dávám sem screenshot CD - životnost. Je z roku 2004 a je lisované. Mezi vypalovanýma a lisovanýma médiama je rozdíl.

Mějte se

Pavel Šimon

Datum: 10.01.17 15:07

Zdravím,

to vadné CD s těma červenýma blokama ja vypalované.

Mějte se

Pavel Šimon

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.