Tvorba www stránek pomocí Bootstrap

Od: Datum: 02.12.16 13:44 odpovědí: 6 změna: 03.12.16 10:58

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,

pokud tvořím webové stránky a použiju u nich boostrap, je na něm nějaká licence nebo je to zdarma. Konkrétně myslím když si z těchro sránek http://getbootstrap.com/ stáhnu celý ten balíček..

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 02.12.16 14:03

Je to svobodný software v licenci MIT: Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy of this software and associated documentation files (the "Software"), to deal in the Software without restriction, including without limitation the rights to use, copy, modify, merge, publish, distribute, sublicense, and/or sell copies of the Software, and to permit persons to whom the Software is furnished to do so, subject to the following conditions:
The above copyright notice and this permission notice shall be included in all copies or substantial portions of the Software.

cs wikipedia: licence MIT

Krátce řečeno: Můžeš to zdarma legálně používat k libovolným účelům.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.16 20:57

Díky :) Toznamená, že celý ten balíček můžu jakoliv upravit a použít jo? A musím uvádět zase nějak tu licenci někde, jako třeba licncí typu cc.?

Od: ctenar*
Datum: 02.12.16 21:38

Můžeš s tím dělat, co chceš, ale když budeš dále šířit (třeba i upravenou) kopii toho balíčku, musíš přiložit ten text licence MIT.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 02.12.16 21:41

Vítej ve světě svobodného software, který tě nijak neomezuje v tom, jak ho můžeš stahovat, instalovat, používat, měnit a šířit. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.16 08:09

Tak to je super. tím šířením se mslí aji když použiju ten kod pro stránky nebo něco z něj, nebo pouze kopírování celého toho balíčku? A kam se ta licence na netu umístuje, stačí do adresáře stránky v administraci, nebo přímo do stránky do patičky třeba?

Od: ctenar*
Datum: 03.12.16 10:58

Tu licenci musíš přiložit jen když ten (třeba i pozměněný) balík nabízíš dále ke stáhnutí nebo ke zkopírování, stejně jako už byla v balíčku, když jsi si ho ty stáhl od někoho ("z Internetu").

Když ten program jen použiješ na vytvoření stránek, tak nic uvádět nemusíš - ani jméno programu ani licenci.


doplněno 03.12.16 11:09:

Čtu ještě jednou, co ten program dělá a on poskytuje nějaké knihovny (CSS, JS), , které se stahují ke klientovi pro zobrazení stránky. To je tedy distribuce (další šíření programu) a musí být někde ve zdrojovém kódu skriptu (stránky) uvedena licence.

Bootstrap FAQ

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.