Adaptér bluetooth

Od: Datum: 27.11.16 20:38 odpovědí: 8 změna: 01.12.16 20:18

Kdo poradí jak zprovoznit adaptér k PC(notebooku) Trast Bluetooth 4,0 adaptér 18187. Stále mi na mobilu píše , že jej nelze připojit. Mám Windods 10. Měl jsem podobné zařízení k Windows 7, ale to mi s 10 nefugovalo.Možná by i toto fungovalo, ale nevím co s tím.V prodejně mi poradili toto, Jsem téměř lajk samouk,tak jen polopatycky, děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.16 09:38
avatar

1) Zasunout adaptér do notebooku, měla by začít automatická instalace a zařízení bluetooth by mělo být poté vidět ve správci zařízení ( Start -> napsat devmgmt.msc a spustit )

2) Start ->nastavení -> zařízení -> bluetooth -> zkontrolovat, zdali je zapnuté (posuvník vpravo do polohy ON)

3) Pak pres rozsirena nastaveni nastavit viditelnost pro ostatni zarizeni a v mobilu jej vyhledat, nebo naopak v mobilu nastavit viditelnost pro ostatni zarizeni a vyhledat v PC. Pak uz jen sparovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jean®
Datum: 29.11.16 22:59

Děkuji moc za odpověď. Ve správci se objeví, ale nevím čím start a kam napsat devm... .Můžete mi to trochu přiblížit. Děkuji.

Datum: 30.11.16 11:15
avatar

Start je takové to "okénko" neboli znak "windows" vlevo dole viz obr1. - na klávesnici je pro něj i vlastní klávesa mezi Ctrl a Alt. To když zmáčknete, je to to samé jako když kliknete myší na tzv.Start (dříve to totiž bylo tlačítko s nápisem Start, později kulaté tlačítko s prohnutovu vlaječkou a nyní už je to hranatá ikona symbolizující zavřené okenice - neboli windows)

1) To zmáčkněte (klikněte) a začněte psát devmgmt.msc a spustťte enterem - zde hledat bluetooth

2) Opět Start (windows chcete-li) a dále Nastavení (viz obr1.) a dále Zařízení a dále Bluetooth. Zde zkontrolovat zda je zapnuté viz obr2.

3) V tom samém okně kliknout na Další nastavení pro Bluetooth a v novém okně zatrhnout "umožnit zařízením bluetooth vyhledat tento PC" viz obr2

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laik
Datum: 30.11.16 13:33

Muzete mi prosim strucne vysvetlit, na co se to vlastne pouziva, k čemu je takove bluetooth vyhodne? Diky .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.16 13:56

Stručně - používá se např. k přenosu (bezdrátově ) souborů mezi dvěmi zařízeními co podporují bluetooth , např fotek , videí a pod. Třeba mezi PC a telefonem pod.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.16 15:37
avatar

Jak píše @tomas11 , tak je to jedna z technologií umožňující bezdrátově komunikovat mezi zařízeními. Je méně energeticky náročná a tak se hodí pro dlouhosáhlá připojení např handsfree s telefonem, nebo bezdrátovou myš / klávesnici s počítačem, chytré hodinky (smartwatch), různé klíčenky atd atd...

Velice zjednodušeně teď udělám takové porovnání. Asi si pamatujete stařičké první telefony, které se chlubily infračerveným přenosem. Byly to diody schované za takovým červeným sklíčkem na straně telefonu. Přenos probíhal "infračerveně" neboli pomocí světelného toku a právě proto musely telefony (když jste někomu chtěl poslat soubor) na sebe mít přímou viditelnost a na max.vzdálenosti pár desítek cm. (Doma ovladačem taky nepřepnete TV program přes křeslo)

Tohle odpadlo právě u bluetooth. Zde probíhá přenos pomocí rádiových vln (pásmo 2,4 GHz) a tak nemusí být zařízení viditelné (telefon v kapse vs handsfree na hlavě) a vzdálenost je až několik desítek metrů. Nevýhodou je ale zase menší přenosová rychlost - (desítky megabitů) což u tohoto typu využití ale moc nevadí.

Pak máme Wifi, kde je přenos opět pomocí rádiových vln a zde už se výkon a rychlost odvijí od více faktorů (použitý standard, výkon antény, region, ..) zde už je rychlost ve stovkách megabitů - nevýhoda je, že vysílá opět v pásmu 2,4 GHz a tak dochází velice často k rušení od okolních wifi. Navíc to má i jiné neduhy...

Zatím poslední přenosovou technologii znám Lifi, kde přenos probíhá zase pomocí světelných diod a rychlost je 100krát vyšší než u wifi.

Tak asi tak nějak stručně :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jean®
Datum: 01.12.16 19:33

7 nevím zda jsem koupil ten správný adaptér, Měl jsem adaptér na W7 jeho program jsem z PC odinstaloval. Jestli se tam něco událo co nemělo. PC mi mobil vyhledá a pošle obrázek, ale zpětně z mobilu to nejde. Stále to píše nelze připojit. Nebylo nutné ani párovat, v již PC měl z toho BT předchozáho.Jinak párovat nejde. Uvažuji, že je to blutuž na jednosměrný přenos.Třeba sluchátka,Radio. Měli tam tento,dva druhy, ůdajně na připojení jednoho přístroje a druhý na více přístrojů. Tak nevím. Přes to Vám moc děkuji za snahu mi pomoci.

Datum: 01.12.16 20:18
avatar
Nevim, proč stále zminujete windows7, když jste napsal, že máte windows10. To, že jste neco nějak měl nastavené v jiném systému je nyni irelevantní. V novém systému musíte nastavit viditelnost. Mobil to má nastavené, takže jej z PC vidíte. PC to zřejmě nemá a proto nelze nic posílat, zvlášť pokud tam máte historické párování s předešlým systémem. Obrázkový návod jsem vložil výše.
Ps:před odesláním si zkontrolujte, co píšete, ať nemusím luštit, co jste chtěl říci. Píšu z mobilu, dělá mi to překlepy i automatické opravy, ale než to odešlu, tak si to vždy přečtu a opravím.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.